Čo variť pre 8 mesačné dieťatko?

verronicka
8. dec 2012

Ahojte maminky,
nakupila som rozne suroviny, ale neviem co z nich uvarit 😀
Máme 8mes. poradte ci to mozem mojmu drobčekovi z toho uz nieco uvarit...
OBILNINY: kuskus, pohanka, cervena sosovica, ovsene vlocky, cestoviny (bezvajecne)
ZELENINA: fenikel, cuketa, zelena fazulka, brokolica, karfiol, spenat (mrazeny), mlady hrasok, ruzickovy kel...a samozrejme mrkva, zemiak...
a mäsko sme mali zatial len kuracie a uvareny žltok.

Ak si najdete maminky trolinku casu dajte nejake kombinacie ako skombinovat suroviny, pripadne poradte ak by este nieco v jeho veku papkat NEMAL 🙂 alebo nieje v mojom zozname a naopak papkat uz MOHOL 😉
Dakujem kazdej maminke za nazor....

mahmulienka
8. dec 2012

@verronicka ahoj, no tak to sa tazko takto radi, ved skusaj kombinovat od a po z co mas na zozname. vzdy daj jeden karbohydrat (bud zemiak, ryzu, cestovinu ci inu 'prilohu;') a skombinuj to so zeleninkou (ja obycajne davam tak dva tri druhy) - dbaj na to, aby to vsetko nebola zaprdkavacia a bruchobolava zelenina, taku skusaj postupne, vzdy jednu a ked ti to prejde, potom opat vymen, neskusaj viac naraz, nebudes vediet, z ktorej mu nie je dobre.
ku kazdemu takemutu jedlu vzdy varim aj masko. striedaj kuracie, telacie, kralicie, jahnacinu, nech to nema vsetko na jedno kopyto 🙂
a neboj, detom je to v podstate jedno, co papaju, takze to tak neries, odviaz sa a kombinuj 🙂

latvia
9. dec 2012