Čo variť 5 mesačnej dcérke?

vera1605
15. aug 2014

Dobry den prosim vas mohly by ste mi napisat par receptou co varit dcerke, lebo vedsinou ma zeleninovu polievocku kuracie prsia zemiak a mrkvicka, a aky ma mat jedalnicek? este kojim..

nicolle21
15. aug 2014

ci to niekto vola zeleninova polievocka, alebo prikrm je jedno, v tomto veku po kazdom "jedle" dokojit na poziadanie urcite, davat kostovat rad radom vsetku zeleninu - mrkva, karfiol, brokolica, kalerab, cuketa, por, cvikla atd atd, vsimat si ako na jednotlive druhy reaguje.. ja som v 5 mes este len zacala prikrmovat, vzdy mal zeleninu rovnaku 2-3 dni a ked bolo ok, tak sme sli dalej, postupne dvoj- trojkombinacie zelenin a masko, kuracie prsia z obchodu urcite nie! su plne hormonov, najlepsie je davat telacinu, hovadzinu, obsahuje najviac zeleza, kralika, kura domace, alebo bio..
postupne okrem obedu zaradit aj olovrant, my mame na olovrant ovocie s otrubami, postupne skusat zavadzat jogurty, biele neochutene, kvalitne, ziadne activie a pod. do 7.mes zaviest lepok - davat rozvarit k obedu jedno dve kolienka bezvajecnej cestoviny, alebo davat zuzlat rozok, korku a pod., nemusi zjest, staci ozuzlat..
a uz ked papa masko, tak raz do tyzdna davat zltok z uvareneho vajicka, najskor trosku, odsledovat reakciu a postupne viac a viac 🙂
babo je este malicke na nejake experimenty, nech sa pekne najprv nauci papat, vyvaranie pride neskor

oxana1212
15. aug 2014

@vera1605 Mozes pomaly pridavat aj kralicie maso, popr. telacie, jahnacie a pod. stravu vzdy upravuj len varenim. Ja som zvykla povarit najprv maso, a potom pridala zeleninu (mrkva, cukina, tekvica, koren petrzlenu, kalerab - tento v malom mnozstve, lebo moze nafukovat, brokolica a karfiol - tiez mozu nafukovat, ale treba vyskusat, spenat a pod.), nakoniec zemiak, alebo ryzu. Niekedy som robila polievku a niekedy hustejsiu kasu z tych istych surovin. Mozes zaradit aj trocha krupice do jedal - cajovu lyzicku, teraz sa uz lepok zavadza medzi 4-6. mes.
Ryzu mozes vyskusat aj nasladko napr. s jablckom, alebo kupit instantnu ryzovu kasu.
V podstate recepty ani nepotrebujes, ja som len obmienala potraviny kazdy den ina kombinacia.
Najprv som zaviedla obed, ked zacal papat maso, tak som zacala s ovocim na desiatu, ostatne jedla (ranajky, olovrant a veceru) mal mlieko. Nakoniec na veceru instantnu kasu ryzovu (to uz cca v 7.mes. az, ale mozes aj skor) a neskor ine instantne (ale mozes aj sama uvarit🙂. No a nakoniec olovrant - od 7.mes.zacat jogurt. A ranajky az od vyse roka sme zacali.