Čo so šalátovými uhorkami?

21. júl 2021

Ahojte nemáte nejaké recepty/nápady co sa da robiť so šalátovými uhorkami? Máme ich strasne veľa a nestíhame to jest len tak v "surovom stave".
Ďakujem

damiana1992
21. júl 2021

Rozdať 😀

nafka0483
21. júl 2021

Do salatov, nastruhat a zavarit ako uhorkovu calamadu, prekrojit a naplnit podobne ako sa robia plnene cukety, studena uhorkova polievka, tzatziky, uhorkova limonada... 🙂

marcellka32
21. júl 2021

Napíš na papier darujem šalátové uhorky a vyves na bránu, určite sa rozdajú 🙂

zdena1990
21. júl 2021

Normalne nastrúhať ako na šalát zaliať nálevom sladko kyslim ako na uhorky ale precedím a sterilizujem dám do fliaš na zimu

hederamonstera
21. júl 2021

Ja si robim smotanovy uhorkovy salat. Len tak s chlebikom je to mnamka 🙂 nastruhas, posolis, po chvili vymackas stavu a pridas kyslu smotanu a dochutis podla seba - sol, troska cukru.

hederamonstera
21. júl 2021

@zdena1990 to skusim🙂

chceli sme aj zamrazit take nastruhane. Neskusal niekto?

jaga18
21. júl 2021

Nastruham, trochu papriky a cibuľky k tomu, dám do pohárov, jemne osolím a zalejem sladko kyslým nálevom. Chvíľku sterilizujem, len jemne na nižšej teplote, nech sa nerozvaria, alebo v umývačke riadu...

hederamonstera
21. júl 2021

@jaga18 v umyvacke riadu? 😮 to ako?

janetinka27
21. júl 2021

tiez robime zavarane salaty, ale to skor z prerastenych nakladaciek. tie salatove som neskusala, ale urcite sa to da spravit aj z nich 🙂

jaga18
21. júl 2021

@hederamonstera dať riadne do uzavretých fliaš, naložiť do umývačky, zapnúť program s najvyššou teplotou... Samozrejme bez špinavého riadu a tablety 🙂 Často som takto sterilizovala v starej myčke, tá mala program na 70°C, nikdy sa mi nič nepokazilo. Nová má max 60 či 65 stupňov, tak hádam aj v nej sa to bude dat v pohode 🙂 ešte som tento rok neskúšala.

1fifinka1
21. júl 2021

@hederamonstera ja tento rok slusam, na odporucanie susedy. Vraj potom este zamrznute dat do nalevu, su potom ako cerstve. Ked ich nechas rozmrazit vraj su ako blato. Preto zamrznute.

hederamonstera
21. júl 2021

@jaga18 dakujem, asi to skusim😁😁a ako dlho?

@1fifinka1 dakujem🙂

autor
21. júl 2021

@marcellka32 tu na dedine ma uhorky každý, len my sme to tento rok nejako neodhadli a mame nadbytok. Rodine tiež dávam ale je ich aj tak veľa.

Ďakujem vám všetkým dnes vyskúšam šalát s kyslou smotanou, a ostatné zavarim a vyskúšam aj tu uhorkovu calamadu. Dočítala som sa ze sa z nich dajú spraviť aj kvašáky, muz a otec to môžu tak skúsime aj to. Ďakujem

potvorka88
21. júl 2021
lenka2710
21. júl 2021

@hederamonstera každý rok mrazime šalátové uhorky, len nastrúhame a dáme zmraziť, potom keď ich treba, rozmrazime, zalejeme sladko kyslým nálevom a mame uhorkový šalát

simca06022011
21. júl 2021

Skus ich nenechať úplne vyrásť a bude toho menej. Ja som to tiež jeden rok neodhadla 😂 našťastie rozdávala som po susedoch. Zavaeala som ich ako šalát, ale strašne kyslý nalev sa mi podaril, čiže na to pozor😂 nejedli sme to potom.

simca06022011
21. júl 2021

Na tu umývačku a sterilizovanie pozor 😂

katren
21. júl 2021

@hederamonstera svokra mrazi uz nastruhane....da do sackov a ked treba, vyberie a ma hned po rozmrazeni salat uhorkovy...tym, ze pustia stavu, prida uz len trochu octu a hotovka

zdena1990
21. júl 2021

@hederamonstera ano len ich treba nahrubsie nastruhat a vymackat vodu potom dat do sacku a mrazit

anna_maria1
21. júl 2021

Kocky a nestratia takymto zmrazenim chut?

hederamonstera
21. júl 2021

@simca06022011 na co konkretne?😁

simca06022011
21. júl 2021

@hederamonstera no je tu o tom tema, cca zo vcera/predvcera... a v mojom okoli bezna prax, ze kamoskam sa tie uhorky za 2t totalne pokazili.

danica2711
22. júl 2021

najlepšie to, čo nezjete, rozdať kamarátom, susedom... zaváraný uhorkový šalát na zimu? Veď šalátové uhorky dostať čerstvé celý rok, nikto ma nepresvedčí, že zavárané chutia rovnako ako čerstvé