Čo s pohánkou?

lili777
13. júl 2012

Napíšte mi nejaký overený recept. Nikdy som ju nerobila a mám doma celú pohánku - nie vločky. Ako ju chutne pripraviť?

bobocka
13. júl 2012

my sme akurat vcera dojedli pohankove fasirky,jedna basen 🙂
spravis si vyvar a zalejes nim pohanku a nechas bubnat(30-45min),zmaknut.v recepte z mmb sa hovori ze je dobre dat 300g pohanky a zaliat 4,5dcl vyvaru.no mne sa z toho nikdy melasa nespravila.takze ja to robim tak,ze potom normalne polievkovou lyzicou povyberam tu pohanku z vyvaru do inej mysy,postruham tam nadrobno 3-4mrkvy,dam naparit brokolicu nech zmakne a aj tu tam nadrobno pokrajam.pretlacim tam 2-3struciky cesnaku,pokrajam mensiu cibulu nadrobno a vsetko zmiesam.potom tam dam jedno dve zltka(zalezi na hustote danej zmesy.ak nie je dost hutna,tak normalne do nej nasypem strunahku na zhutnutie nech sa dobre robia fasirecky. dochutim stipkou soli,pazitkou,cervenou paprikou sladkou,petrzlenovou vnatkou...a potom spravim fasirku,obalim v struhanke oprazim a hotovo.samozrejme potom fasirky dam na servitku,nech olej zlezie.fakt je to velmi fajne 🙂

bronika
13. júl 2012

@bobocka dakujem aj ja za recept. Dali by sa tie vytvarovane fasirky aj dat na peciaci papier na pekac a upiect? mne sa velmi nechce vyprazat.

uberfrau
13. júl 2012

my davame pohanku do ryze 🙂 .. normalne spolu s ryzou varime .. je to super, chutne a zdrave 🙂

severankasr
14. júl 2012

robievam pravidelne pohanku, aj dcerka mi to bez problemov zje. Robievam ju ako prilohu ku vsetkemu, masu, zelenine, jem ju miesto zemiakov, ryze, takto mi to chuti. Kupujem ju na kila. 🙂

bobocka
14. júl 2012

@bronika ano,da sa to dat aj do rury,no ja som tak robila len raz a nebolo to ono,ale da sa 🙂