Čo na raňajky?

bastilly
7. máj 2012

Ahojte co davate detom na ranajky, maly chce stale prazenicu, alebo parky, sem-tam zje chlieb so syrom.....

tea333
7. máj 2012

@bastilly tak tomu sa hovori zly start do dna. kde je ovocie a zelenina? parky by som svojmu 20 mesacnemu synovi fakt nedala.
Moj syn jedava na ranajky ovocnu kasu, alebo kusky ovocia, alebo chlebik so 100% ovocnou natierkou.jednoducho ovocie.

bastilly
autor
7. máj 2012

moj ich je uz od 12 mesiacov a je tu zdravy , nic mu nie je 🙂 a kase mi odmieta uz od 6 mesiacov, aj vyzivy,ovocie mu davam na desiatu, ranajky nech ma poriadne🙂

cicimon
7. máj 2012

@bastilly poriadne ranajky su prazenica alebo parky? moja je na ranajky pecivo s maslom, sunka/syr a nejaka zelenina, obcas nejaka kasa.... vajicko na ranajky mame v nedelu a ani to nie vzdy chce

lenocka23
7. máj 2012

@bastilly nas maly ma najradsej opeceny toast s maslom, to by jedol kazdy den aj na obed a veceru... 😉 obcas si da jogurt, rozok so sunkou, cez vikend prazenicu... k tomu nejaku zeleninu, ale len malo, je tazke donho nejaku dostat v surovom stave, pripadne obcas prepasujem do natierky.. (tam sa mozes vyblaznit s roznou zeleninou, maslom, jemnym tvarohom a pod..) ovocie mu na ranajky ani neponukam, mozno je to aj tym, ze mne osobne tiez nalacno extra nesmakuje... tie parky by som v jeho veku isto vynechala..no a nemyslim ze je taka tragedia, ak dietko zeleninu alebo ovocie nedostane na ranajky, ak to v priebehu dna dobehne... ved taka desiata je na to ako stvorena .. 😉

aduskatt
7. máj 2012

aj moj syn od malicka prazenica, parky, chlebik so sunkou, vianocku s dzemom a ovocie na desiatu a je tu, zatial zivy🙂.a napodiv aj ja a tiez sunkujem a prazenicujem a vianockujem..a dokonca aj kavickujem🙂....obcas chlebik vo vajicku, toast s cesnakom, teple sendvice.samozrejme, k jedlam, ku ktorym sa to hodi prihodime cibulku, paradajku atd...........a nie su parky ako parky.tie z tesca napr ne, ale u nas som nasla dodavatela, kde su parky ze 95% masa a ziadna muka.sice su drahe, ale raz za cas si to dovolit mozme, ked mame chut...........a aby som nezabudla, na chlebik alebo roztek davame aj natierky.rybaciu, vajickovu, syrovu, bryndzovu.........a jogurt a musli.............proste obmiename, na co mame chut.

traktor
7. máj 2012

Maťko rano zacina mliekom / ciste, nic nepridavam, len takto ho lubi//, potom si este chvilku lahne a lenosi..potom si dava jogurt a za tym nakrajane jablcko...potom neskôr 2 krajce chlebika / bud hriankany, alebo s natierkou, syrom.../..takto papa pravidelne kazde rano, nechce inak, uz to ma ako ritual...chlieb obcas zamienam za vianocku

bastilly
autor
7. máj 2012

aky rozdiel je v detskej parke a sunke?:D:D jasne ze su poriadne, maleho nasytia, kenyze mu dam ovocie tak je o 30 minut hladny....a nepisala som , ze je kazdy den len parky a vajicka...len sa pytam na nejake typy....

hajanka
7. máj 2012

ovsene vlocky a jogurt, celozrnne cerealie s mliekom, chlebik s cerstvou zeleninovou pomazankou (sto druhov) alebo tvarohovou natierkou, chlebik vo vajicku k tomu zelenina, porridge (ovsena kasa) s ovocim, syr...
pre dobry stard do dna ranajky by mali tvorit 25% celkovej dennej potravy

naco ponukat to "menej zdrave" (nezdrave?) a potom sa cudovat, ze dietatko nic ine nezje...
je to ako so sladkostami, ak mu raz ponuknes, uz ho len tazko odnaucis...

bambola
7. máj 2012

@bastilly parky boli vymyslene na to aby sa tam daval odpad z masa 😠
my ich doma nejeme vobec. nepoviem raz za cas, ale dietatu by som naozaj nedala 😕 jasne, dnes si uz nemozes byt ista ziadnou potravinou ale u parkov si mozes byt ista, ze niesu zdrave 😠

podla toho ako si zareagovala na @tea333 , moc ani radu nechces.
ja davam napriklad na ranajky jogurt, mozno niekedy vypyta krajec chleba s maslom, medzi ranajkami a obedom a obedom a vecerou ma ovocie.
mohla by si dat ovsene vlocky, krupicu, chlebik+maslo+zelenina, sem tam vajicko na tvrdo... 😉

bastilly
autor
7. máj 2012

vdaka🙂 len ja do toho mojho nejako jogurty nedostanem, cca o roka ch odmieta...je to taky chlap , jedol by len same maska:D

aduskatt
7. máj 2012

@bastilly pozri, ja som uz odpovedala a na margo tych, co sa do teba obuli.skusala som na sebe si dat na prazdny zaludok rano len ovocie a cerstvu ovocnu stavu.vysledok bol asi ten, ze nezasytilo a mala som z toho krce jak hovado.............odvtedy ovocie na prazdny zaludok nikdy........avsak nehopvorim, ze to je blbost, ak to niekomu vyhovuje a nic mu nie je a je z toho syty, nech sa paci🙂

medinila
7. máj 2012

Ranajky chlieb s maslom,so syrom,syrovou ,vajickovou,hydinovou,rybacou,mrkvovou natierkou,cotage,chlieb vo vajicku, syr,vianocka s maslom.,ako prilohu paradajky,papriku aj sterilizovanu,redkovku.Parky som skusala hadam len 2x a to uz mame skoro 2 roky Ovocie maju na desiatu a olovrant

bastilly
autor
7. máj 2012

@aduskatt to by som nerobila, to sa je pri dietach, ovocie na ranajky, a este to poznam ako ucinne prehanadlo , ovocie na prazdyny zaludok...

irriss
7. máj 2012

@bastilly
mleko a cerealie (polstarky plnene cokoladou)

aduskatt
7. máj 2012

@bambola ja si skor myslim, ze autorka chcela typy na ranajky, co davame my ostatne a nie posudzovat, ci to, co dava ona je zdrave alebo nie.a miesto typov bolo hned prve odsudenie za to, ako stravuje svoje dieta.to by asi aj mna nastvalo, kedze som nechcela poradit, ci stravujem dobre, ale co davaju ostatni🙂) je velka skoda, ze drviva vacsina tem sa zachvilu zvrhne na hodnotenie a posudzovanie druhych a potom z toho zbytocne vznikaju hadky...........ak by sa bola pytala, ci si myslime, ze ranajky, ktore dava su zdrave a v poriadku, tak by ta prva odpoved bola na mieste a urcite by na nu nezareagovala tak ako to urobila🙂
MIER🙂

hajanka
7. máj 2012

@aduskatt ja osobne napriklad ked si dam rano ovsene vlocky s mliekom a do toho nakrajam banan, tak som syta do obeda minimalne 🙂 vdaka vlaknine a cukrom

aduskatt
7. máj 2012

@irriss cau kraska🙂.my sa stretneme tusim vsade🙂

hajanka
7. máj 2012

@aduskatt otazne je, preco ine jest nechce?

aduskatt
7. máj 2012

@hajanka ked si dam musli s jogurtom, som tiez OK🙂))ale cerstve same ovocie nezvladnem🙂.ale o mna tu v podstate ani nejde...ja som vyrovnana a spokojna so stravovanim v mojej rodinke🙂)momentalne ladujem do seba kusisko torty, xixi

aduskatt
7. máj 2012

@hajanka mozno ma take divne obdobie.moj syn jednu dobu tiez striedal len prazku, sunku.potom mal obdobie, ze som mesiac v kuse vypekala muffiny...to mas ako u mna...tiez obcas mam stavy, ze denne potrebujem trebars jahodovy jogurt, potom ho raz nemam a nespomeniem si dlho a zasa to pride, tak ho jem mesiac v kuse denne🙂)

irriss
7. máj 2012

@aduskatt
@hajanka
Prijde mi to tu obcas jak 80.leta ..rozevlate vlasy venku z okenka u auta..a my uvnitr...(obcas opile, obcas strizlive) 😉
ale neni tu jeste cela sestava.. 😉 😉
Ja v posledni dobe take vlocky, v jogurtu.. 😒 ale z jinych duvodu nez vyzivnych.. 😎 (dieta)
ale deti je miluji..ale musi tam byt aspon trosku cokolady a nebo orisky

aduskatt
7. máj 2012

ja jogurt a musli s lieskovymi orieskami a skoricou.akurat, ze ja papam ten 320 gramovy🙂

hajanka
7. máj 2012

@aduskatt no tak to je asi pravda, ja teraz len tie vlocky, mlieko, banan, na tomto ficim 😀 rano aj vecer, hlavne ze o polnoci si dopijam Radlera 😀 😀

.......................... ale tu ide o dieta nie nas 😅

aduskatt
7. máj 2012

@irriss no, tak ja vacsinou triezva, ale rozevlate vlasy.hmmmmmmmmmmmm, ze mooooze byt🙂

aduskatt
7. máj 2012

@hajanka moje dieta dostalo dnes len tak z lasky odo mna tortu....a papal z nej na vitazstvo hokejistov vecer o pol desiatej........raz za cas sa da, aj ked ide o dieta🙂

hajanka
7. máj 2012

@aduskatt ja tiez triezva! 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😅 😅 😀
Radler nealko 😉 teraz to tu mozno vyznie ... haha 😀

irriss
7. máj 2012

@aduskatt
ja jsem take dneska udelala dort...bude tak na nekolik snidani
-strouhala jsem mandle a sotva pisu na klavesnici 😎

hajanka
7. máj 2012

@aduskatt tak nase decule su uz velke 🙂 mozu si to dovolit 😀

aduskatt
7. máj 2012

@irriss a kde mam foto?🙂
@hajanka a my tiez, xixi.prave som dojedla🙂bozska gastanova plnka🙂

hajanka
7. máj 2012

@aduskatt a ja dopila, mozem ist spokone spat 🙂 a to som este pred chvilkou lutovala ze som nesla skor, ale nakoniec sa mi bude dobre zaspavat 🙂
dobru maminy!

(ale sme kvalitne odbocili) 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😅 😅 😅