Čo na obed pre 8 mesačného chlapčeka?

mayka103
17. okt 2011

Ahojte poradte mi prosim čo navariť mojmu synovi na obed-už neviem čo vymysliť 😉

zbibo
17. okt 2011

@mayka103 Ahoj polievocka vyvar so zeleninkou a maskom a sliziky, zemiacky masko na stave, cestovinky s brokolicovou omackou, ryza masko, privarok zemiakovy, mliecnu polievocku, moja ani ja uz neviem co varit, uz sa tesim po roku ked bude papat to co my 🙂
VYskusaj aj spenat zltko zemiacik, ono podla toho kolko ma aj zubkov, vyskusaj aj nejaku polievocku s ovsennymi vlockami, alebo daco take 🙂

diusik
17. okt 2011

Je to velmi individualne,lebo niekto prisne dodrziava WHO rady,niekto uz skoro dava vsetko mozne.Zalezi aj natom ako maly pozuje alebo nepozuje stravu.Ja som musela dlho vsetko na kasicku rozmixovat.No ale k veci,u nas vzdy zabrala zelenina s maskom a zemiak,cestovinky.Napriklad som navarila kuracie prsia(alebo vykostene stehna) so zeleninkou dokopy,dala som hrasok,mrkvu,petrzlen,z toho to bolo prijemne sladucke a bolo.K tomu roztlaceny zemiak,alebo zemiakovu kasu.Uvarila som toho viac,trochu rozmixovala,nalozila do kelimkov a supla do mraznicky,ked som bola zufala,tak som to len vytiahla a bolo 😉
Alebo zemiakovy privarok,ja som uz dalava na zahustenie trochu mlieka a do toho muku,aj bobkovy list.To mal strasne rad.Detom stacia jednoduche veci...

mamabiba
17. okt 2011

Vyskúšaj sa pozrieť do tejto rubriky, tam by si mohla nájsť inšpirácií viac než dosť. https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/detske-recepty-tipy-na-polievocky-kasicky-atd/

hori
17. okt 2011

Tak v tomto veku je to este viac o prikrmoch ako o skutocnych jedlach... zmixuj 2-3 druhy varenej zeleniny, pridaj kvapku kvalitneho oleja a k tomu vyber bud zemiak alebo ryzu, cestoviny, ovsené ci pohankove vlocky, polentu, pseno... proste nejaku prilohu na "najedenie", obcaj pridaj nejake dusene masko alebo zltok. Pamatam sa, ze som si kombinacie dokonca zapisovala do kalendara, aby som prilis casto nevarila to iste... 🙂 a tiez som varila tak zo 5-6 porcii a v kelimkoch zamrazovala, vzdy som mala v mrazaku tak tri druhy jedla a tie som striedala, ked sa nieco minulo, navarila som nove...

stanislavao
17. okt 2011

strasne vela receptov je na internete. treba len pohladat.