Čo na obed pre 14 mesačného?

nika898
4. júl 2017

Ahojte maminy chcem vas poprosit o radu ze co varit 14 mesacnemu synovi. Spapa vsetko len uz mam pocit ze mu varim stale to iste dookola 😒. Za kazdy napad a recept dakujem 🙂

anabeth
4. júl 2017

ja som niekedy v tom období začala variť zdravo celej rodine a teda dieťa jedlo s nami (dovtedy mal malý svoj jedalniček)- nevyprážam, nerobím prívarky s múkou, múčne sladké jedlá nikdy ako hlavné jedlo, len ako dezert, ku každému jedlu aj zeleninová príloha- šalát, alebo v pare, alebo dusená, či upečená v rure - vždy s olivovým olejom
nevarím s údeninami, párkami... občas ocinovu domácu klobásu
varím často rybu (odporučam v pare- na buchtovom paráku), veľa strukovín- fazuľový guľaš, šošovicový perkelt, dusený cícer s mrkvou
veľa robím dusenú zeleninu na cibulke a cesnaku k tomu kuskus, ryža
zeleninu akukolvek zapekanú so šunkou a zalejem smotana+vajíčko, posypať syrom
nemože chýbať polievka, v lete ľahšie, v zime smotanové a vývar- vždy deti mali aj polievku, ak ked len pár lyžíc
- ak urobíš sýtu polievku s ovsenými vločkami, strukoviny, zelenina a spapá za tanier- je to pre neho plnohodnotný obed
rozne rizotá
mäso všetko, ale ja sama nemám rada mastné, tak aj bravčovinu chudú- dusím so zeleninou, upečiem, veľa grilujem na kvalitnej keramickej grilovacej panvici
a my sme taliansko- cestovinový

všeobecne, už može jesť 14 mesačné dieťa okrem húb, vnútorností, plesnivých syrov, udenín a morských plodov ,všetko

elizita
4. júl 2017

A ty nejes? Ved mu daj to, co jes ty. Hadam nejes kazdy den to iste 🙂

anabeth
4. júl 2017

ak chceš konkretny recept- napíš- pošlem

sissy27
4. júl 2017

@nika898 14mesačný už môžeš v podstate všetko čo ty, tak sa s ním podeľ a hotovo 😀

hapipa
4. júl 2017

Juj receptíkov je predsa len kopec. Ono stačí vymeniť len jednu ingredienciu a hneď je recept o niečom inom. Skús si aj tu nájsť nejakú receptárku a isto v nej nájdeš rôzne inšpirácie. Len nevešaj hlavu, hlavné je, že malému chutí

nika898
autor
4. júl 2017

@sissy27 vsak sa delim 😀 spapa svoj obed a potom este aj z mojho len mi s muzom mame radi korenene jedla takze nie vzdy mu mozem dat 🙂

nika898
autor
4. júl 2017

@anabeth dakujem za radu 🙂

nika898
autor
4. júl 2017

@elizita to nie ale s muzom mame radi korenene jedla takze mu nemozem vzdy dat z mojho 🙂

sissy27
4. júl 2017

@nika898 veď korenie dávaj až nakoniec a predtým odober pre drobca 😉 ja som to tiež tak robila. Alebo v druhom hrnci uvar to isté len v "Light" verzii.
Inak keď nevieš čo variť, tak si nájdi na nete menučko hocijakej reštaurácie a máš inšpiráciu 😉

kitty88
4. júl 2017

Moja bude mat 14 mesiacov a je vsetko to, co my, jej odoberiem a kazdy si na tanieri dochuti podla seba, sebe a starsej dcerke trocha dosolim, manzel si zvykne dost korenit. Zvlast jej varim len velmi vynimocne, ked mame nieco take, co by este nemala jest, ale vacsinou sa snazim varit tak, aby mohla aj ona, lebo sa mi nechce vyvarat 2x 😝

elizita
5. júl 2017

@nika898 tak mu odober pred okorenenim a mas.. my tak robime cinu aj polievky niektore