Čo na obed?

25. okt 2022

Bodaj ženy poraďte. :D co idete variť zajtra ? Rozmýšľam už hodinu a nič normálne mi nenapadá...
Len nepíšte ze nič prosím Vás. :D chcem normálne tipy . DAKUJEM

biankaaaa
25. okt 2022

Krémová hrášková polievka a druhé granadír 😀

viestta
25. okt 2022

@biankaaaa aj u nás granadir🙂

0silvia0
25. okt 2022

Pizza, raznici. Zajtra varit nejdem, ale toto mam uvarene, vlastne upecene momentalne

mimi3008
25. okt 2022

Prave chystam zajtrajsi obed - palacinky na slano. Ja ich plnim syrom, sunkou, kukuricou a orestovanymi sampinonmi, zapekam v rure

akinomel
25. okt 2022

No, dnešný obed mal byť aj na zajtra, ale... rozmýšľam, že zeleninové rizoto a na vrch strúhaný syr, čalamáda k tomu.

barbie1981
25. okt 2022

Pstruhy

kittykat22
25. okt 2022

spizky? kura/klobasa/slaninka/zemiaky?

henka123123
25. okt 2022

Dnes som vybrala velke kura.tak polku som dala vyvarit do polievky.potom obrala pridala pecienku a urobila rizoto....a zajtrq z 2hej polky bude kura na smotane a kolienka..vcera sme mali polievku z file a file v cesticku s hranolkami a tatarkou...

bela89
25. okt 2022

Zajtra- rajčinová omáčka(zo zeleru,mrkvy a petržlenu), mäsové guľky a kolienka --} to bude aj na pozajtra
Piatok - langoše
Sobota- pečené zemiaky vcelku, narezané a naplnené slaninkou
Nedeľa - vývar,a ďalej nevieme 🤔

bluka2
25. okt 2022

Tiež neviem čo na zajtra, ale dnes boli cestoviny s krevetami a včera šošovica...

melanta
25. okt 2022

Dnes som robila mužovi kôprovku s hovädzím, mne špagety aglio e olio. Zajtra fašírku a zemiakovú kašu. Štvrtok retro jedlo, kuracie s broskyňou a syrom. Piatok domáce burgre.

sisaka
25. okt 2022

@bluka2 cestoviny s krevetami robím dnes na večeru! Akú si spravila omáčku? Ja idem ružovú a možno ešte k tomu hodim nejaké iné dary mora

lindous
25. okt 2022

Ja už mám v krabičke na zajtra nabalené kuracie prsia na prírodno, šťuchané zemiaky a zeleninu na másle a cesnaku 🙂 a odporúčam pridať sa do skupiny Dnes na obed, vždy keď neviem, tak tam nájdem inšpiráciu 😀

bluka2
25. okt 2022

@sisaka ja som skúsila taký experiment, že olej cibuľa cesnak, minimum bieleho vína a potom taká rajcinova omáčka z DMky "arrabiata", čo sú v podstate iba paradajky a čili - ale taká slabá verzia pre Európanov a podľa mňa pre deti. Tu sme teraz znovu objavili a dávame skoro do všetkého 😀 a aká je tá ružová omáčka?
Lebo krevety deťom dosť chutia, musím sa naučiť viac spôsobov, ale v podstate sa tiež dajú dať do všetkého. Napríklad v Portugalsku je taký recept, že dary mora s mäsom. Bola som skepticka, ale bolo to vynikajúce

kukulienka999
25. okt 2022

Zajtra bude kurací perkelt s domacimi haluskami(alebo kolienka, uvidím) a paradajková polievka.
Dnes sme mali vyprážaného pangasia so zemiakovou kašou a zeleninová polievka

kukulienka999
25. okt 2022

@melanta mnam, kde bývate 😁 to by som si pochutila u vás každý deň. Moje chute teraz take jedlá 🤰

ivanak49
25. okt 2022

Ostali mi z dnešného obeda zemiaky tak ich spracujem ďalej a zajtra budu šulance kakao/mak...halusky s kapustou slaninkou, zeleninové placky/faširky..... Buchty... Hubova omáčka s haluškami....špenát s volskym okom..... Kapustnica.....zeleninová polievka.... Tuniakove cestoviny.... Koprova omáčka a Sekaná

euka210
25. okt 2022

Zapekane cestoviny so syrom a brokolicou

bluemoon24
25. okt 2022

Lososove karbanatky s pecenymi brambory

sense
25. okt 2022

Obed neviem co da restika keďže ideme na turistiku a večera Roastbeef so zemiakmi keďže na ostalo z dneška

simca06022011
25. okt 2022

Tak dnes len utorok, dojedlo sa z nedele. Zajtra brokolicová polievka a plnene šampióny z dnesnej večere 😁

sisaka
25. okt 2022

@bluka2 ružová - buď sa dá kúpiť býva pod názvom Rosa (taliansky názov), alebo môžeš zmiešať marinara s alfredo 1:1, alebo do marinara omáčky pridaš šľahačkovu smotanu, pripadne ešte parmezán, nám to celkom chuti, zjemniš tým tú kyslastú paradajkovú omáčku.
Ja som nakoniec kúpila ku krevetam ešte scallops (po slovensky mi vygooglilo, že sa to volá hrebenatky) tak si pochutime 🤤

evica17
25. okt 2022

muz chcel bryndzove pirohy. polievka struhana zeleninova s bulgurom.a dnes bol fazulkovy privarok so zemiakmi a vajickom.

evamea
26. okt 2022

Rizoto. 🙂

autor
26. okt 2022

Žienky ste super 🙂 toľko nápadov mam zrazu. :D ďakujem
Samé fajnotky

melanta
26. okt 2022

@kukulienka999 😀 momentálne sme celkom ďaleko, musela by si lietadlom, ale ďakujem. 😉

mamusa123456789
27. okt 2022

@ivanak49 nechceš prísť ku nám a vytvárať u nás? Ja ešte 15 min pred tým ako treba variť tak neviem co idem variť... Doma mi veľmi nepomôžu s tým co navariť, ale keď som ozaj bezradná a neviem co tak oznámim manželovi ze dnes vari on a nemusím vymýšľať 😀

iwka_77
27. okt 2022

Už niekoľko dní sa hovorí doma len o špagetách, tak dnes konečne idem na to. Len neviem, že čo k nim :D

jasminet
27. okt 2022

koprova omacka, na dnes si deti objednali rybie prsty

henka123123
27. okt 2022

Dnes kotlikovy gulas a na veceru kuskus so zeleninou a surimi tycinkami