Čo idete piecť na Vianoce?

linki90
8. nov 2022

Ahojte ja viem že je ešte čas tak ma nehejtujte 😄ale čo budete piecť na Vianoce ? hlavne ma zaujma nejake take tie trvanlive koláče, ale môže byť aj iné ja určite budem robiť medovničky,vanilkove rožky, linecke nechcem to u nas nik neje,ďakujem za nápady 🤗

aduskatt
8. nov 2022

Vanilkáče, žltkový rez a krémeš

stellarstar
8. nov 2022

Černošky, perník a šamrolky

maca1984
8. nov 2022

rybu a rezne 😂 koláčiky mám objednané.
Ale na Silvestra sa chystám na štedrák, parížske rožteky, a punčovú tortu.

ninakajka
8. nov 2022

Ja mam v plane: vanilkove rozky, medvedie labky, zltkove rezy, rumove gulky, kokosove jeze, kavove zrna, puncove rezy, metrove rezy, rezy s pariskym kremom, suhajdy, laskonky, macacie oci, parizske rozky.

kataina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klarissa25
8. nov 2022

Nič, mam objednane....

lenka2710
8. nov 2022

@linki90 ja chcem robiť vanilkové rožky, medvedie labky, linecké obyčajne a makové, medové kolieska, medovníky, kokosky, jeze, marokanky idem vyskúšať a uvidím ešte

stellarstar
8. nov 2022

@kataina ???

kataina
8. nov 2022

@stellarstar prepáč, omyl 🙂

deti95060810
8. nov 2022

roládu kokosovú, kávovú, nanukový koláč a šatôčky z lístkového cesta..
nechcem veľa, aby sme moc nepribrali...

linki90
autor
8. nov 2022

@stellarstar
prosim to sú ake koláce Černošky, a šamrolky to nepoznám

stellarstar
8. nov 2022

@linki90 černošky sú tieto

stellarstar
8. nov 2022

@linki90 šamrolle nepoznáš?

linki90
autor
8. nov 2022

@stellarstar tie trubicky?

stefi_k
8. nov 2022

ešte neviem čo budem piecť ale keď chceš trandlivé pečivo tak išlerky, engadiner, cantuccini, florentinky, amaretti, qurabiye, shortbred, hamantaschen, kokosky, atd tych možnosti je strašne vela.
,

linki90
autor
8. nov 2022

@stefi_k jaaj same zahranične nazvy 🙈

tosomja
9. nov 2022

@linki90 linecké len kvôli deťom, radi sa hrajú s cestom 😁
Linecké košíčky na spôsob šuhajdy.
Medové rezy, kokosové pusinky, orechové rožky. Nič iné.

lenka2710
9. nov 2022

@tosomja môžem sa spýtať na tie kosicky na spôsob suhajdy?? Klasické košíčky z lineckého cesta a náplň ako robievas??

jesenzima
9. nov 2022

My budeme piecť iba medovníky 🙂 snažím sa deti viesť k tomu, že Vianoce nie sú čas obžerstva ...

simca06022011
9. nov 2022

suhajdy a parizske rozky, flodni 24teho pecieme a mozno bejgli , ale to sa mi velmi nechce, vacsinou konci v mrazaku do jari :D Ostatne uvidim... kokosove gulky, rafaelo gulky z nepecenych. A dve misy chlebickov :DDD
inecke a medovniky nerobim, nik to nezje. Aj labky a kadeco dostavame vzdy a to tiez. Uz to nerobim ani kvoli dcere "nech ma atmosferu" a pecie so mnou, lebo popravde nepecie so mnou a vobec ju to netankuje :DDD

mima172
9. nov 2022

Súhlasím, že Vianoce nie sú čas obžerstva, no nikto nekáže nikomu spráskať vždy na posedenie tanier koláčov 🙂 Dcérke prezentujem Vianoce ako narodeniny Ježiška a pečieme preto, aby sme si spravili oslavu 🙂 Budem piecť medovníky, makové linecké, karamelové košíky, koka sušienky a niečo slané. Roky fungujeme tak, že niečo ja, niečo mamina, niečo sestra a povymieňame si.

tosomja
9. nov 2022

@lenka2710 klasické linecké košíčky. Tento rok kúpim prázdne. A do toho orechy na spodok, a zaliať čokoládou. Presne podľa receptu z internetu. Vždy skúšam nejaky iný recept. Ale nie tartaletky. To nemám rada tie všelijaké chute.

saxana000
9. nov 2022

Medovniky linecke a slane vykrajovacky.. z toho nieco povymienam s maminou za rafaelo gulky a suhajdy a hotovo.
Mozno este krtkovu tortu ked mi ostane cas.my na to sladke vobec nie sme..

zuzu586
10. nov 2022

medovníky, marcipán v čokoláde (marcipán si robím sama), pfeffernüsse v cukrovej pleve (s rumom alebo citrónom), snehové pusinky

jana_eyre_2
10. nov 2022

Strašne by som chcela veľa veci napiecť, ale stavím sa že budem rada ak napecieme s deťmi perníky... a aj tie do vianoc zjedia 😅 neviem vôbec možno si objednám od sestry, tá vždy pečie ako moja mama piekla.. Medvedie labky, linecké plnenymi rôznymi kremami, lekvárom, guličky, grilazove rezy.. mňam, teším sa na Vianoce 🙂 toto je podľa mňa fajn téma..

vroni
10. nov 2022

Ja budem robiť vanilkové rožky, linecke, škoricove klbka, medvedie labky, plnené košicky, makové ocka, nejake peciatkove, to všetko v jeden deň, urobím cesta, napecu deti, čo prídu na návštevu a tak nám zostane z koláčov len trochu, ale o to viac druhov. Pred Vianocami dopekam ešte škoricove klbka, ktoré záhadne zmizli zo špajzy a puncove a banánové rezy.

oliviakatka
10. nov 2022

Vanilkové rožky, linecké koláčiky, slivkové rožky z acidka, perníčky, crinkles, rumovo-orechové košíčky a kvaskove kokosky. Všetko trvanlivé, vydrží aj do Silvestra 🤌🏼

h2
10. nov 2022

@ninakajka Prosím ťa, čo sú to tie mačacie oči? Zaujalo ma to, dala som si do googlu a našlo mi asi 6 úplne rôznych zákuskov.

zara0201
10. nov 2022

Crinklesky a medovníky. A radšej si kúpime viac rôznych orieškov a sušeného ovocia.