Čo dávate deťom na večeru?

vintage_lady
25. jan 2015

Ahojte, chcem sa opýtať, čo papaju vaše detičky na večeru, a dávate im jesť "tesne " pred spaním? Lebo mne už dochádzajú nápady 😀 moji krpci majú 3 a 6 rokov a krupicova kaša a puding ich už omrzel , pečivo na noc je ťažko stráviteľné, to som čítala 😀 my skôr ficime na zdravej strave, a rada by som, aby boli aj najedeni, aj aby v brušku bola pohoda. Ďakujem 😚

bosoriak
25. jan 2015

Ahoj, moje krpane jedia najradsej rohlik s medom a kakao, uz to trva par tyzdnov (!!), nic ine nechcu. Ale predtym sme veceriavali:
- mozzarella s broskynou
- salat, syr, sunka na tanieri
- cestoviny na rozne sposoby (skus vygooglit "one pot pasta")
- vajicka na tvrdo so zeleninou
- parky
- kus-kus so zeleninou
A uz ma nenapada. 🙂

brumka
25. jan 2015

U nas len pecivo s maslon,parkom,salama sunka,vajicka... A vzdy zelenina.moje deti krupicu neoblybubuju

moni244
25. jan 2015

ja jejj davam pecivo z roznymi pomazankami, ale salamu, parky, popripade oblozeny tanier bez peciva so zeleninou, to nakrajam tvrdy syr, mozzarellu, uhorku, paradajku, vajicko na tvrdo, sunku a to si pekne ujeda aj sama

nanulik
25. jan 2015

ja tesne pred spanim jest nedavam, asi tak hodinu pred tym. potom sa ide este okupat, a este pije mlieko. nie vela ale patri to k vecernemu ritualu ( kupel, tom a jerry a trosku mlieka )
no ale na vecer zvykbe jest, jkasu, puding, pecivo ( sunka, syr, med, maslo, natierka, dzem podla ponuky v chladnicke ) niekedy polievka, prazenica, parky, niekedy urobim omelety,

belllinka
25. jan 2015

Hmmm, no podla toho, co ty povazujes za zdravu stravu, ale podla mna puding a krupicova kasa do tejto kategorie velmi nezapadaju...

libka1
25. jan 2015

deti mam zhruba v rovnakom veku ako ty. casto jedavaju na veceru polievky. miluju cestoviny, tak tie tiez robim dost casto a k nim zeleninu. obcas pecene zemiaky s acidkom, alebo ine zemiakove jedla. vacsinou mavame veceru teplu, lebo je mi jasne ze dcera v skole nic nezje, tak nech ma aspon jedno teplo jedlo denne. sem tam mame pecivo s nejakou natierkou, syrom a tak. puding jej robievam na desiatu do skoly, lebo tam mam zaruku ze aspon nieco zje a kase mavame skor na ranajky, ale nie krupicovu, skor ovsenu, spaldovu, pohankovu, do toho vselijake semiacka, mak, susene ovocie... jedavaju zhruba hodinu aj viac pred spanim.

jasminet
25. jan 2015

ako kedy, do dcery ledva nieco natlacim, stravuje sa v skolke, tam ma teply obed, syn zje vsetko co mu dam...
snazim sa davat teple jedlo - polievky huste, z obeda nejake maso na stave a ryza, perkelt, parene buchty obcas... ale kludne aj topinku s volskym okom a kecupom (to si dcera obcas nakaze), parky, termix (teraz u nas top), makovku s maslom a kakaom... aj teply puding obcas

sissy27
25. jan 2015

no ak môžu na večeru krupicu alebo puding, tak v pohode môžu aj pečivo... máš na výber aj rôzne varianty - špaldové, bezlepkové, celozrnné, doma môžeš upiecť, k tomu nátierky, maslo, šunka, syr, zelenina - nekonečno kombinácií, párky, vajíčka na x-spôsobov - volské oko, praženica, na mäkko, na tvrdo, omeleta... ďalej wafle, palacinky, vianočka, bábovka... cestoviny na veľa spôsobov, aj na sladko (rezance s makom, tvarohom, kakom a pod.)...ak stíham, tak je večera aj klasické teplé jedlo, prípadne ak niečo zostalo od obeda, tak modifikujem - na obed kura so zemiakmi, na večeru oberiem zvyšok kuraťa a spravím rizoto napr.
a teda u nás sa neje tesne pred spaním, ale tak cca dve hodiny pred...

anjelik2509
25. jan 2015

moje baby jedia všeličo....Mladšia nemá taký široký jedálniček, keďže mala nedávno rok...Staršia, 4-ročná papá už skoro všetko...Ale nechutia jej mliečne výrobky, okrem teda syrov...Najnovšie im chutí rožok s maslom, šunkou, plátkovým tvrdým syrom a rajčinami....Mladšia lúbi aj všelijaké kašičky, pudingy, jogurty, termixy, ale aj sladké pečivo. Včera som jej chcela dať miláčika na večeru a ona sa ponúkla párkami, čo mala staršia na večeru 😀 Ešte ich nejedla, tak jej zachutili 😀 a nepapáme tiež tesne pred spaním, i keď mladšia ešte zaspáva s fľaškou mlieka...

tenerifka
25. jan 2015

V zime skor teple vecere-strukovinove privarky+rajcina alebo zelena cibulka, vajicka na rozne sposoby+salat, ryba+salat, chlieb vo vajicku+paprika alebo uhorka, ryza alebo cz cestovina+osmahnuty cesnak na oliv.oleji+kozi syr+salat....v lete trebars chlieb s tuniakom+salat alebo guacamole s cz palickami, serrano sunka+syr+rajciny+chlieb s cesnakom, gazpacho+varene vajicko+chlieb......
Inak sladke vecere nejedli nikdy v zivote, este si dobre pamatam, ked som bola mala, ako som sa v noci budila na bolest zaludka a zvracala som z palaciniek ci krupice, co boli akoze super vecere co sa u nas jedli, na ranajky sice fajn, ale na veceru absolutne nevhodne

ewisam
25. jan 2015

Ja si zakladam na teplej strave takze, ked mam cas, tak uvarim, pripadne z obeda a vzdy sa aj tak suhaj dotlaci rozkom,

cannella
25. jan 2015

tuniacika Calvo s uhorkou,
hustejsie polievocky, babovku,
roztek s nejakou domacou natierkou,
ovsene vlocky s pomixovanym ovocim,
piskoty s mliekom,
cisty biely jogurt s popucenym bananom

bubelko
25. jan 2015

starsi veceriava väcsinou nejaky chlieb, k tomu sunku, salam a syr.
mladsi uprednostnuje jogurty.
alebo potom dojedaju zvysky z obeda - ak nejake su.

kimina7
25. jan 2015

teply sendvic, palacinky, hot-dog, pizza alebo cestoviny s omackou (spagety), lasagne, ak nestiham a nemam napad, tak vajicka ;) alebo tortilly zapecene so syrom, sunkou...nieco ako teply sendvic tiez

alaguema
25. jan 2015

Rozhodne nič sladké. Hrianka z celozrnného chleba, maslo, paradajka, moje deti majú rady cibuľu...neobvyklé, ale je to tak...takže aj cibuľku k tomu, občas namiesto masla pokvapkáme olivovým olejom, pečené zemiaky a jogurtový dresing k tomu zeleninový šalát, grilovaná zelenina s kozím syrom, vajíčka na rôzne spôsoby, zemiaky varené v šupke s maslom a kvasenou kapustou, niekedy chcú iba tú hrianku s maslom a cesnakom, k tomu čaj. Ideálna večera (nie len) pre deti je čo najjednoduchšie jedlo, podľa možnosti nekombinujem príliš veľa druhov potravín a ingrediencií.

sendy182
25. jan 2015

Maju teplu veceru....zvycajne od obeda....kedze olovrantuju pecivo 🙂 .....ako tak citam....davate vajicka na veceru u nas to nehrozi.....este z mojho detstva mam , ze sme ich na noc nejedli 🙂 ....veceraju min 2 hodiny pred spankom 18-19 hod 🙂

lucanka49
26. jan 2015

kedže obed máme teplé jedlo-tak buď to čo aj na obed alebo niečo rýchle-ak nieje čas otvorím každej jogurt,rožtek s niečim,alebo špagety-podľa času ako stíham 🙂) keď tak kukni ku mne do albumu mám tam rýchle recepty aj na večeru niečo isto vyberieš 😉

nenabaja
27. jan 2015

Myslim si, ze zo zdravotneho hladiska celozrnny chlebik s maslom, zeleninou, alebo inou prilohou podla chuti je lepsou volbou nez krupica (v podstate tiez obilnina, akurat prazdnejsia na ziviny) ci puding. Ja mam sice len 1,5 rocneho prcka, ale ked potrebujem nieco rychle, uvarim cestovinu s vajickom, pripadne chuti mu aj zeleninove rizoto s mrkvou a hraskom. Vela znamych dava detom na veceru to iste, co maju sami, u nas to zial este nefunguje, kedze maly je vegetarian 🙂. Takym starsim by som ponukla aj rybku na masle so zemiakovym pyre, alebo zapecenu zeleninu, samu alebo s cestovinou. Minule som videla v telke, ako robili zeleninove hranolky (mrkvu, zeler a cviklu teta pokrajala na hranolky, pokvapkala olivovym olejom, trochu osolila a dala na pol hodinu na 200 stupnov do truby). Urcite niekedy vyskusam, vyzeralo to skvele.

jongopongo
31. jan 2015

U nas to funguje tak ze ked sa nedoje od obeda tak dopapa to , alebo skor celozrnne pecivo, niekedy domaca pomazanka, zelenina , podla toho aku mam mamca fantaziu :D

nana39
31. jan 2015

Väčšinou, polievku, alebo jogurt , výživu , alebo cestoviny s tvarohom , s makom. Moja malá je veľmi málo takže mňa poteší ak zje aspoň malú porciu polievky 😉