Čo dávať 10 mesačnému dieťaťu na večeru?

zuzana.samakova
3. nov 2010

Ahojte baby, chcem sa spytat, ci mi viete poradit, z vlastnej skusenosti, co davate vasim deturencom na veceru? Ja som doteraz davala len kasu z detskej ryze, napr. od Nestle. Ale akosi jej to prestalo chutit a zamyslam sa, ze co by som jej namiesto toho mala dat? Obed ma vacsinou zeleninovy a vecera bola vzdy kasa a pred spanim este mlieko. Citala som ze krupicova kasa neni este odporucana. Mam teda dat veceru znova zeleninovu? Dakujem za odpovede. Zuzana

8808
3. nov 2010

no ja som napriklad aj pre nas robievala zemiaky uvarene, a este na orestovanej cibulke ich prejst, ale malej/mu davaj bez cibulky, len uvar zemiacky, pripadne sprav kasicku, nasa to milovala strasne moc, krupicova kasa sa dava az od 1 roku, tak tu asi skor nie.. my sme tiez robievali Nestle kase.. ale vies aj na sebe, ked ty jes nieco kazdy vecer, uz ti to nebere.. my sme mali nakupene 4-5 prichuti aby sme jej to striedali.. alebo skus este zeleninku uvarkat, alebo len jogurtik.. pripadne neviem ako veceriate, kusok chlebika so syrokremikom, presnedavka.. nieco nemastne, lahke..

jana776
4. nov 2010

Ahoj, my davame tiez kase od nestle, ale stale jej do toho dam nejake ovocie, takze ma zmenu. A robievam aj varene kase - uvarim napr pohanku, tiez pridam ovocie, alebo varenu ryzu s ovocim. Napr tu pohanku ma velmi rada. Uz mozte aj lepok, takze mozes skusit aj ovsene vlocky (varena kasa), mozno zachutia, alebo ine obilniny, uvaris, trochu popucis, pridas banan, jablko, hrusku alebo slivku a je to.

lenka1smejka
4. nov 2010

Tak mala je od 4mesiaca az doteraz kazdy vecer kasu stale jej davam inu chut a miluje ju.Ved je vela chuti tych kasi

alexandrah
4. nov 2010

ahoj, moj syn miluje jogurty, tak sme davali aj tie, alebo najnovsie mu robim kasu + primiesam jogurt, mozes kombinovat biely, a iny den ovocny, vzdy to bude mat inu chut ... ale kludne aj zeleninu este raz, aj tej je kopec, a je to zdrave ... 😀

katarina822
5. nov 2010

ahoj my sme do roka davali kazdy vecer kasicku rozne prichute.teraz uz len mozno cca 1-2krat do tyz. a teraz davam napr.zeleninovu polievocky alebo chlebik s natierkou ,syrom alebo viem zemiacky uvarene vymiesane strochu tvarohom alebo ryzu v mliecku ryzu uvarene s jablckom alebo len ovocie s jogurtom. 😉 😉 🙂

bubelko
5. nov 2010

ja som striedala a striedam rozne kase s maslovym chlebikom, k tomu obcas tvrdy syr 😉

traktor
5. nov 2010

je toho vela..sme striedali..detske kase, puding, vianocka + maslo, jogurt s piskotkami alebo detskymi keksami, chlebik alebo rozok a maslo, syr, lekvar, pomazanka,,,mliecna ryza, lekvaros,rozok v mlieku, zapekane zemiaky zo syrom, zemiakovu kasu a k tomu mlieko..alebo co zvysilo od obeda..

dastyk
4. mar 2012

Ahojte chcela by som sa opytať. mam 10 mesacne dievcatko a nechce mi uz jedavat vecer kase.je už vhodne davat dietatu maslovaní chlebik? a aké maslo? a kedy jej mozem dat sunku? biely jogurt jej davam obcas na ranajky. a na obed ma zeleninovo masove jedlá. a tvaroh? ten sa dáva až od jedneho roku? a aj tvrdé syry jej uz mozem dávat? dakujem

littlebaby
4. mar 2012

Presne tento problem mam s malym posledn par dni prestal chciet kase, mame 11 mesiacov chlebik s maslom je ok ja davam klasicke zivocisne , davam aj vianocku s maslom aj domaci lekvar a sunku len obcas aj to len tu s 95 % obsahom masa

babulka123
4. mar 2012

my sme mali podpbny prblem a u nas sa veeelmi osvedcili polievky.. u nas ju musi mat kazdy den na obed a vacsinou si ju da aj na veceru .. velmi ich lubi.. je to lahke, teple, zasyti so .. u nas velka spokojnost..

mummy01
5. mar 2012

moje deti nechceli kase papat.Od 10mesiaca sa kludne moze davat chlebik s maslom-zivocisnym,s natierkou napr,vajicko s maslom vymiesat,domace lekvare a dzemy,vianocka ale radsej by som davala domacu babovku,zemiakove pyre-to lubia moje deti dodnes alebo to co ostalo od obeda.Sunku,roztieratelne syry a ani tvrde syry by som este nedavala,je tam vela soli.

evuliatko_tn
6. mar 2012

vajko moze papat aj v 11.mesiacoch uz?ale asi len zltok vsak?

verca99
29. mar 2013

poradite mi neake fajne receptky na polievocky ale take hustejsie aby ho to zasitilo na vecer tiez nam tie kase uz lezu hore krkom ja davam aj puding detsku krupicu ovsene vlocky jogurt s ovocim chlebik so syrom s lekvarom a este jedna otazka pije uz vase babo kravske mlieko ja zatial len z neho robim puding krupicu ale samostatne mlieko nepije dikes 🙂

jana_vajs
30. mar 2013

ja dávam nášmu drobcovi rozne polievky čo jeme aj my, len ich tak nesolím a nekorením (klasika vývar zo zeleninou a rezance, paradajková, kelová, karfiolová, jedol už aj šošovicu a nič mu z nej nebolo, rovnako hrachová, vajcová) rovnako asi od ukončeného 8. mes mu dávam kompletne všetko (praženica na masle s chlebom, detské párky, kuracie a zajačie mäsko s prílohou, rybku na masle) nemá z ničím problém, na večeru mu do konca 9 mes. stačilo materské mlieko, no ako začal 10.mes. mlieko odmietol a tak mu dávam kaše (nestle, sunarka...) ale aj zemiakovú kašu, ryžu (rozvarenú ako pri hnačke ale odporuča sa aj na večer aby dieťa dobre spalo) Skúšam mu dávať namiesto mojho mlieka kravské ale odmieta komplet všetko mlieko aj sunar a podobne. Aj ja mu varievam z kravského mlieka grís,a teda z mlieka mu nič nieje, tak si myslím že prevarené mliečko môže -pokial nemá vyrážky alebo iné ťažkosti)

zigzag
30. mar 2013

zapekane zemiaky so syrom,parky, pudingy je fakt vecera pre 8 mesacne dieta, nemam slov,, 😝 to tato tema by sa mala premenovat na co nedavat jest detom vobec, z vyziviveho hladiska tieto menovane nemaju niaku hodnotu,,,

bambibam
30. mar 2013

U nás sa večeria krupica,zem.kaša - kuracie maso, ryža s kompótom, a zapije všetko na cecíku a spinká. Inak večerá to čo mi,on jedáva s každým a +sám ,takže dosť často medzi jedlami dostáva do ruky obžúvať jablko,hrušku,mrkvu,banány,lebo inak by zjedol aj koňa,je to hladové dieťa ,strašne veľa mi pije aj tekutín voda,čaje, mlieko má na cecíku ale obyčajné kravské (sáčok krabica) nešmakuje

gsv
23. apr 2013

ahojte, chcem sa spýtat, aký jogurt dávate detom v 10 mesiacoch ? može klasické jogurty, alebo nejaké nízkotučné ? všade sa dočítam niečo iné. alebo len biely ?
dakujem.