Čím podložím poschodovú tortu?

27. feb 2024

Ahojte ..som začiatočník...chcem piecť 2posch. Tortu ....musím dať na prvé poschodie niečo aby udrzalo to druhe ? Nejaký kartónik? Alebo niečo kupujete v obchode alebo netreba nic? A treba aj tie tyčky? Neviem ako sa to správne vola
Ďakujem

blondinka95
27. feb 2024

Tenkú podložku vo veľkosti vrchného poschodia si daj aby nepretrcala a aj vystužiť radšej spodné poschodie tyčkami, aby sa ti neprepadla dnu váhou horného poschodia

egonsk
27. feb 2024

ja som jedol kedysi na jednej svatbe poschodovu tortu a nebola nicim podkladana, spodne cesto bolo tuhsie a s pevnym kremom, horne malo bledsi jemnejsi krem a aj ovocie vnutri, spodne malo len zvonku maliny na vrchu a zboku cukrove bodky... Pamatam si, ze bola extremne sladka, takze nikto nedokazal zjest viac ako 1ks 🙂

dixitka
27. feb 2024

Záleží aj, akú tuhú plnku a cesto chceš použit na spodné poschodie a aké ťažké plánuješ horné. Ja som dvojposchodovú tortu robila len raz, ale úplne stačilo zapichnúť pár špajdlí a zvládla aj prevoz.

petulda333
27. feb 2024

Ja davam slamky tie hrubsie a pod horne poschodie podlozku kartonovu

autor
27. feb 2024

@blondinka95 kde kúpim take tyčky 🙂 alebo spajchle viac môžem dať? 🙂

autor
27. feb 2024

@petulda333 môže byť podložka aj doma ,,vyrobená,,? 😅

petulda333
27. feb 2024

Jasne

petulda333
27. feb 2024

Spajle sa ti mozu pretlacit cez podlozku. Daj slamky,mozes aj tie obycajne,das viac

autor
27. feb 2024

@petulda333 no len kupim niekde plastové slamky ? Keď to už prestali predávať 🙂

petulda333
27. feb 2024

Mozu byt aj papierove.

autor
27. feb 2024

@petulda333 a nepremočia sa hej ? 🙂 ďakujem 🙂

petulda333
27. feb 2024

Vobec nie

dzejsik
28. feb 2024

mozes aj v cukrarskych potrebach take bambusove tycky na vystuze kupit, tu medzipodlozku nezabudni o centi dva mensi priemer ako vrchne poschodie a hlavne to horne uloz az na poriadne zatuhnute spodne a pozor na pripadny prevoz zakrutami