Čím dochucujete granadír?

ratka800
10. júl 2024

Dobrý deň žienky, mám takú otázku, čím dochucujete granadír? Mne príde že je strašne bez chuti a neviem už čím ho mám dochutiť. Čo do neho dávate? Ďakujem ❤️

casavina
10. júl 2024

Soľ, červená paprika sladká ( dochucovadlá) okrem toho prepražím maslo a v ňom cibuľu na to dám papriku a zalejem, pomiešam a dosolím..toto vsjo

viestta
10. júl 2024

Oprazena cibula, skvarky, sladka udena paprika, cierne korenie a sol

luciaruz
10. júl 2024

Ja vam dam jednu obrovskú radu. Moj muž nenavidel granatir, az kym nechutnal moj.
Ja totiž na oprazenu cibulku ešte dam opražiť nakrájanú klobásku. A papriku mletú dajte údenú! To bude tisic a jedno. Verte mi.

4stanka4
10. júl 2024

Ja opražím na panvici slaninu dám do nej nakrájanú cibuľu a klobásu a popražím až chytí cibula peknú farbu a minútku pred dokončením pridám sladkú mletú papriku a odstavím. Potom zmiešam uvarené zemiaky s cestovinami a pridám túto zmes. Al je to husté rozriedim vodou z varenych zemiakov. Dávam ešte podľa chuti soľ a čierne korenie.

simca06022011
10. júl 2024

Ja napr.mam to ochutené. Kopu cibule opražíme na slanine, k tomu červená paprika, korenie..k tomu surov3 zemiaky. Podliat vodou a.dusit kým nezmäkne voda sa viac menej vypari. Tým pádom ostanú zemiaky ochutené perfektne, dosolíme dokorenim a primiešame cestoviny.

zuzinka888
10. júl 2024

Lahodkove drozdie- mnam.

angeli121212
10. júl 2024

No mne sa osvedčilo nešetriť s cibuľou, namiesto oleja používať maslo a koreniť čiernym korením, soľou aj kusok rasce a dosť veľa mletej červenej papriky sladkej.. ak zoženieš skús mletú údenú papriku tá je ešte lepšia... A na toto dať zemiaky podliať vodou a variť kým sa neodparí voda a nebude to také napoly pevné ale nie suché a už len primiešaj uvarené cestoviny

viestta
10. júl 2024

@luciaruz presne udena paprika je uplne ina kategoria. Do cohokolvek, nielen do granadiru

oriesocek
10. júl 2024

Granadir je super a nedavam nic okrem soli, cervenej papriky a trosku cierneho korenia. Poprazim cibulu na oleji, potom pridam trochu masla, sol, cervenu papriku, zalejem pol poharom vody a necham este povarit. Toto dam na zemiaky uvarene na kusky a domace cestoviny nakrajane na fliacky. Z kupovanych nerobim, nie je to dobre podla nas.

lilianka28
10. júl 2024

Okrem vyššie spomenutých korenín, cibule a slaninky dávam na záver (už nevarím) čerstvú nasekanú pažítku.

svokrinjazykmonika
10. júl 2024

@ratka800 osmažím cibuľu, osmažím párky, na ne dám lyžičku soli, červenej papriky a posnažím. Nasypem uvarené cestoviny a uvarené zemiaky, zamiešam a od oka korením.

martinka13
10. júl 2024

Soľ a údená sladká paprika. Základ je veľa cibule na masti.

luccija
10. júl 2024

Dávam údenú papriku, cibuľku málo, a pár kúskov masovej prerastenej slaniny, na vrch strúhaný syr

lentilka78
10. júl 2024

@4stanka4 aj ja takto robím ale dávam okrem sladkej papriky aj sladkú údenú a je to vynikajúce a vždy pridám trochu tej vody, lebo moji jedaci majú radšej taky vlacnejsi granadir
A veeela slaniny a klobásky a cibule musí byt
Minule som sa smiala ze pomaly viac slaniny klobásy a cibule ako zemiakov a fliačkov😁😁

h2
10. júl 2024

Môj muž granadír miluje a na rozdiel od niektorých rád so slaninkou a klobáskou, on tvrdí, že do granadíru toto nepatrí, takže žiadne mäso tam nedávam. Dôležité je, dať dostatočné množstvo cibule a aj ju dostatočne dlho opražiť, až do hneda. Pražím na troche oleja, potom pridám mleté čierne korenie, mletú papriku, vegetu a ešte na záver dosť masla, nech je to šťavnaté. Tým zalejem zemiaky s cestovinou, premiešam a je hotovo.

nikha2809
10. júl 2024

Ja dávam aj rascu okrem vyššie spomenuteho

personality
10. júl 2024

Hlavne nech to má farbu, vtedy bude chutiť. Viac cibuľky a papriky.

cimage
10. júl 2024

Pecena cibula, rasca, sladka paprika a curry. My to mame s curry najradsej.

duppka13
10. júl 2024

Udena mleta paprika, sol, rasca. nic viac. Na cibulku oprazenu na masti dam orestovat papriku a na to potom zemiaky, zamiesam, rascu sol zamiesam, dusim prikryte, po uduseni primiesam uvarene fliacky.

mk1111111111
10. júl 2024

My robime zo zemiakov varenych v supke, ako na vianocny salat. Som prekvapena, ze sa to robi aj z dusenych zemiakov, este som to tu, u nas v okoli, nepocula od nikoho. Tiez davame len oprazenu cibulu, sladku papriku, sol, korenie a fliacky.

zorkahorka
10. júl 2024

Davam oprazenu klobasku alebo hrubu parku na mensie kusky. Urobi to dobru chut

cacianka
10. júl 2024

ano, používali sa zemiaky varené v šupke, ale je to zdĺhavé a pracnejšie.
Vyvarím cestoviny. Osmažím slaninku na drobno.
opečiem cibuľu do ružova, stiahnem z plameňa a pridám soľ, červenú papriku, čierne korenie, mletú rascu, nasypem surové zemiaky na kocky, podlejem vodou a dusím do mäkka. Zemiaky naťiahnu chuť, casť sa aj rozvarí a keď sa to zmieša s cestovinou, tak to urobí ten chutný maglajz. na tanieri posypem strúhaným syrom a slaninkou, ked mám poruke, taj aj pažítkou, petržlenovou vňaťou

akab
10. júl 2024

My opražíme na masle cibuľku i nakrájaný párok. Paprika, rasca, soľ, vňať. Deti majú radi a ja tiež, lebo je to rýchlovka.

dusankomoj
10. júl 2024

U nás granadír robím rovnako,ako baby+Opraženú slaninku. Ale u nás ide na vrch nastrúhaný syr 😋

luccija
10. júl 2024

Sranda každa má svoj recept

mima1608
10. júl 2024

Uvarím si zemiaky a fliačky v slanej vode. Má masle opražím cibuľu, zasypem dobre červenou paprikou, opražím (pozor nech nezhorkne), a všetko potom spolu premiešam. Ak treba tak ešte dosolím. Papáme so zaváranými uhorkami.

tomas123456789b
10. júl 2024

Ano je bez chuti, treba ho viac posoliť, + opražená cibula, slanina, trochu kečupu, trochu bryndze. Je to netradičný recept, ale chutí dobre.

4stanka4
10. júl 2024

@lentilka78 áno presne takto to mame radi aj my 😀 občas dám aj údenú papriku keď mám ale najmä veľa klobásy a slaniny musí byť. Minule mi segra hovorila ze keď tu budeme mat jej syna na prázdninách ze aby som spravila granadir...hm len ona robí taky "vykradnuty" a tento v deluxe verzii by u neho neprešiel lebo on nemá rád mäso.

kathhii
11. júl 2024

@ratka800 cibuľu , domácu klobásu a údenú papriku , toto popražím na oleji a dôležité! najprv zmiešať so zemiakmi ( varím v šupke) a až potom s cestovinou.

taktotedanie
14. júl 2024

Sol a cervena paprika, maslo
Domaca uhorka s domacou limonadou