Chefparade alebo kurzy varenia

8. aug 2024

Ahoj, rada by som sa opýtala či máte skúsenosti s touto firmou, prípadne s inými, kde ponúkajú kurzy varenia. A aké by ste pre mňa odporučili. Neviem variť, teda viem len veľmi jednoduché jedlá. Nemala som možnosť sa to naučiť a rada by som to zmenila, viete poradiť. Prípadne či je kurz vôbec pre mňa, alebo tam už treba mať nejaké skúsenosti. Ďakujem

vkatush
8. aug 2024

My sme boli na kurze, ale to ťa nenaučí vyslovene variť. Máš tam nejaké 3-4 jedlá (zväčša predjedlo, 2 hlavné a dezert), podľa ponuky (môžeš mať zamerané ta kuchyňu či taliansku, španielsku, vietnam,... Alebo zamerané na pečenie (sú na torty alebo na makrónky napr) či na masové (či už na steaky alebo burger)... No proste rôzne ponuky.
Ale je to skôr "zážitok" a nie kurz, kde ťa naučia variť.

Ak sa chceš naučiť, ja poradím asi si nájsť nejaké profily na insta, kde dávajú videorecepty, ja som sa tak naučila a učím ďalej. A často títo "influenceri" sú obyčajní ľudia, s ktorými si vieš pekne pokecať, poradiť sa, inšpirovať sa,...

muchotrafka298
9. aug 2024

To nie su kurzy, kde Ta naucia varit, ked to nevies. To je pre tych, co varit vedia a chcu sa naucit konkretne jedlo alebo par jedal z urcitej kuchyne

anos18
9. aug 2024

Ja som bola na kurze talianskej kuchyne v Chefparade, ale ja variť viem. Robili sme predjedlo, rizoto, domáce cestoviny, tiramisu. Ale je to v popise kurzu, čo sa bude variť. Bolo fajn, dobrá zábava

janinque
9. aug 2024

Áno, pri Chefparade ide skôr o zlepšenie svojich kulinárskych schopností, také vyšperkovanie toho, čo už vieš, profesionálnymi radami. Ja som bola asi na troch alebo štyroch ich kurzoch a poznatky využívam pri varení dodnes. Pre kuchára začiatočníka by som sa ale asi poobzerala po niečom inom. Prípadne im skús napísať, či ponúkajú aj niečo pre Teba.

anicka176
9. aug 2024

Ja som pozerala https://www.pregurmanov.sk/?page=kurzy
a https://www.gourmetacademy.sk/ niekde som videla aj kurz pre začiatočníkov, ale neviem si spomenúť na ktorej stránke to bolo…