Cestoviny s brokolicou

ivana1410
23. mar 2014

baby máte nejaké dobré recepty?? 🙂

sanym
23. mar 2014

@ivana1410 Ja ich robievam takto. Cestoviny (špirály) uvarím v osolenej vode. Na olivovom oleji popražím nakrájaný cesnak, pridám na ružičky rozobratú brokolicu, mletú rascu, solčanku a soľ, podlejem vodou a prikryté dusím domäkka. Na záver pridám syr kiri alebo bambino, bazalku a rozmixujem ponorným mixérom. Zmiešam s cestovinami a je to výborné. 🙂

alliana3013
23. mar 2014

@ivana1410 ja robievam zapekané cestoviny s brokolicou, poliate smotanou a strúhaným syrom, niekedy tam pridám aj šunku.pochutíme si všetci 😉

bubelko
23. mar 2014

ja uvarim cestovinu - akukolvek. misu vymastim maslom, dam cestovinu, do toho pridam surovu rozobratu brokolicu, pridam zampinony, pripadne este rozmrazim hrasok s mrkvou a pridam aj to, niekedy zas pridam paradajku a papriku pokrajane na kocky, obcas pridam aj na kocky nakrajanu sunku alebo udene mäso. zalejem 2 vajickami, ktore osolim, okorenim, rozslaham so slahackovou smotanou. posypem na hrubo postruhanym syrom. deti to velmi lubia - nemaju radi ak je to velmi mazlave a omackove, tak niekedy aj tu slahacku vynecham 😉 suroviny pouzivam podla toho, co v chladnicke mam 🙂

senta_sofia
23. mar 2014

udusim cibulku, na nej oprazim trosku sunku nakrajanu na fliacky, na tom roztopim taveny syr, zalejem troskou mlieka, vylejem na cestoviny a na to nakrajam brokolicu a zamiesam (500g cestovnin, cibula, 30-40dkg sunky, 2-3 velke tavene syry, 1dcl mlieka)

meluela
23. mar 2014

@ivana1410 nie je to prave najvabnejsia gurmanska kombinacia, mne sa cestoviny lepsie kombinuju s rajcinami, paprikou, cukinou, baklazanom atd. Brokolica je super uvarena v pare alebo vo vode tak, aby nebola uplne zdochnuta, k tomu varene zemiaky s petrzlenovou vnatou a domacim smotanovo-jogurtovym dressingom ci uz cesnakovo-bylinkovym alebo na sposob tatarky. Celkom sa mi pozdava este aj zapecena brokolica, ta by sa dala aj cestovinami, ale tiez mi tam viac sedia zemiaky. A pozor na tie tavene syry ktore sa cloveku ponukaju hodit do cestovinovej omacky, znizuju vdaka taviacim soliam absorbciu vapnika, takze su dost kontraproduktivne. Existuju super vselikaje doma robene omacky k cestovinam, ked su uvarene al dente a k tomu jednoducha ale kvalitna omacka alebo hodene na podusenu zeleninku, tak je to vyborne jedlo. Ale mozno ti zachutia aj tie recepty s brokolicou na cestovinach, mi to velmi nemusime.

pragmaticka
23. mar 2014

noo my mame hrozne radi spagety s brokolicou a s lososom. na oliv. olejii opraz cibulku, pridaj na kocky nakrajaneho lososa (my kupujeme mrazeneho 250g pre 4 porcie), okorenis bylinkami, solou, 5-10 min. poprazis a pridas vacsie kusy brokolice a trosku vody, podusis 5-10 min, pridas 1-2 kyslu smotanu, prichutis, hodis do toho uvarene spagety a mozete jest. chuti fakt vyborne!

akrim1311
23. mar 2014

ja so si vymyslela takýto-cestoviny vrtuľky uvariť a zaliať omáčkou... Omáčka:Brokolicu podusím trošku na masle,zalejem vodou,trošku osolím a keď je mäkká,prilejem šľahačku,nasypem postrúhanú nivu a keď to hodí bublinku vypnem.Ešte potom pridám kuraciu šunku pokrájanú na rezance a kukuricu z konzervy.A kto chce nech si ešte dokorení 😀

purplelife
23. mar 2014

na pol kila uvarenych cestovin dam jednu uvarenu brokolicu (rozdelenu na ruzicky) , do toho vmiesam stvrt kila struhaneho syra, jednu kys.smotanu a bazalku, cierne korenie a vegetu. Vsetko pekne premiesat, dat do vymastenej a struhankou posypanej misy, na vrch daj zopar platkov masla a daj zapiect