Cesto - namiesto 5 polievkových lyžíč som dala pol litra

18. dec 2021

Kocky kucharky gazdinky otazka - mam taketo cesto: 500ml mlieka, 2 vajcia, 3 lyzice medu, jednu sodu bikarbonu, 140 krystalovy cukor. 500g muka hladka- prosim Vas da sa z toho cosi spravit, ci len vyliat? Ja som mala dat 0,5 dcl 🙈😂 diky

autor
18. dec 2021

Poradi niekto prosim?

renatka100
18. dec 2021

Mas nasobok mlieka takze miesto pol kg muky potrebujes 1 kg, malo to byt nieco kysnute?

evkano1402
18. dec 2021

Chcela si asi medovniky, vykrajovat a tak, ze?
No vyliat na vymasteny a vysypany plech a dat upiect, tych 500 g muky na pol litra mlieka by mohlo byt ok, budes mat liaty pernik, na vrch dzem a cokolada a pokrajas ne kocky. Nech ti vyjde.❤

abby11
18. dec 2021

vyliať na plech a upiecť, urobiť kokosové ježe.
https://varecha.pravda.sk/recepty/kokosove-jeze...

evica17
18. dec 2021

@renatka100 no muky musidat 10x nasobok, kedze ajmlieka dala, to nebude kilo muky ale 5 kilo muky

autor
18. dec 2021

Dievcata mali to byt medove rezy. Idem robit platy a druhe cesto je uz ok, len prve zial nie 😹 a nevedela som nic najst z tychto ingrediencii. Ale mozem do toho ked treba nieco pridat.

autor
18. dec 2021

@evkano1402 no nad tym som premyslala, ci nedam este pernickove korenie

autor
18. dec 2021

@evica17 to niee, ono ja budem rada ked ten medovy rez spravim jeden 🤪😄

autor
18. dec 2021

@abby11 dakujem pozriem receptik 🙏🏻

momo289
18. dec 2021

https://dobruchut.aktuality.sk/recept/25767/fot...
Skus toto-ky.prasok do pernika a kakao 🙂

danielaaa212
18. dec 2021

Mozem sa opytat ta jedna soda bikarbona je jedna lyzicka? Inak ak by si dala k tvojmu pol kilu muky este pol kila .. v podstate vyrobis sladke kysnute cesto...cize pokojne naplnit a buchty. Ja bezne robim na kilo muky , 600 ml mlieka jedno drozdie a jedno vajce. Cize tie pomery...cca... by si dodrzala...plus cukor navyse a med..cize ziadna katastrofa

autor
18. dec 2021

@danielaaa212 ano, ked som zistila, ze som to pokazila supla som tam celu bikarbonu. Ale do platov povodne ide len 1 cajova lyzicka. Drozdie tusim mam, tak pripadne to spravim. Aj ked uz sa mi tak nechce vypekat 😄🤗 ja uz o zaciatku mesiaca peciem 🤣

deti95060810
18. dec 2021

vyliať sliepkam... najrýchlejšia práca.

nevenka
18. dec 2021

Soda bicarbona - cely sacok? No ja neviem, ci to vobec bude chutit. Ja by som to vykydla uz. Ja som dala do medovnikov 2 lyzicky, ale take kopcovitejsie na 1 kg muky a ked som ich piekla, gak sa moc nafukovali, zlakla som sa, ze bude tu sodu citit. Nastastie nie. Neviem si predstavit, ze tam sibnem cely sacok. Ochutnat to treba najprv...

danielaaa212
18. dec 2021

Drozdie uz nie...ked je tam tolko bikarbony. Ak to je biksrbona v sacku ok. Ak taky ten kyblik...tak to je velmi vela 😁. To uz asi vyliat. 😊

autor
18. dec 2021

@danielaaa212 je to ten maly sacok (obcas to davam namiesto kypriaceho p.) baby dala som tam taku pernikovu zmes, orechy a brusnice a uvidim 🙂 kym je v rure vyzera ok 🤗 a az bude pozivatelny, dam asi citronovu polevu.

diefca
19. dec 2021

Ja som takto raz dala do suhajd tri deci rumu miesto troch lyzic 😁 chutilo hlavne 80r. babke, aj ked sa dali viac pit ako jest 😂

danielaaa212
19. dec 2021

Ako to dopadlo ? 🥰😊

autor
19. dec 2021

@danielaaa212 Uz len kusok z neho ostal 😃 som ho prerezala a potrela dzemikom - jesne plody a vanilka a hore som nakoniec dala cokoladu. A velmi pomohli aj tie oriesky a brusnice, celkom dobre to na moje prekvapenie chuti. Ale musim uznat je vyssi 😹 preto som ho prerezala.

evkano1402
19. dec 2021

Nahodou super vyzera 👍, tak pernikovo, tu sodu tam nebolo moc citit?