"Bundáš" chlieb z vianočky

25. jún 2024

Ahojte, idem pre radu. Nepoznáte náhodou bundas vianocku? To je vianocka vo vajci so slaninou a ešte niečo? Lebo som to počula od kolegyne a nemôžem prísť na to co tam dávala. Ďakujem

majlo1234
25. jún 2024

Ja poznam len french toast, cize vo vajci ale na sladko aj so smotanou

simca06022011
25. jún 2024

vsak co si tam das, tak to ubdes mat... :D

jomarch
25. jún 2024

ja si robim takyto french toast - teda chlieb vo vajci nasladko. pouzijem bud toastovy chleba alebo vianocku. Do vajec dam trochu skoricoveho cukru, trochu vanilkoveho cukru (ak je vianocka, tak naozaj staci malo, lebo ta je sladka sama o sebe), obalim chleba, na masle urobim na panvici. polievam javorovym sirupom. Recept som si vymyslela sama 😂😂 niekto dava myslim aj mlieko. zatial kazdemu chutilo 🙂

danica2711
25. jún 2024

tak podľa mňa keď vianočka, tak sladký french toast, keď bundáš so slaninou, tak nie z vianočky, ale z chleba

michaela329
25. jún 2024

Moja bývalá spolubývajúca z východu robila klasicky vo vajíčku na slano a potom natierala syrokremom - a ono to bolo fakt dobré 😃

autor
25. jún 2024

Ďakujem baby 🩷

nika_val
26. jún 2024

Ja to poznám takto
Na sladko : z vianočky alebo toast. chlebu - french toust
Na slano: z normalnebo chlebu - klasicky chlieb vo vajíčku
Bundáš: z normalneho chlebu ale plnený chlieb vo vajíčku
U nas sme davali šunka a syr

mandarinka555
26. jún 2024

Ak "na slano", tak knedlík vo vajíčku a na to tatárku. Ak "na sladko", tak škorica na vianočku.

autor
26. jún 2024

@nika_val dakuueem prvýkrát počujem plnený chlieb 😅😊

autor
26. jún 2024

@mandarinka555 ďakujem 🩷

nika_val
27. jún 2024

Nevedela som ako to opisat inak 😀 robilo sa u nas tak že proste polovička krajcu chleba medzi to šunka a syr prikryť druhou polovičkou a to cele obaliť vo vajičku a tak vysmažiť a vravelo sa tomu bundáš kenyér (kenír) po madarsky je to chlieb ale čo znamenalo to bundáš to netuším už 😁

simca06022011
27. jún 2024

bundas kenyer je obaleny chleba, klasicky chlieb vo vajci, nema plneny speci nazov (potom je to nejak toltott bundas kenyer) ;) ale ako so vsetkym, je to ako si clovek urobi. Cize to je vas doma nazov @nika_val zauzivany na plneny chleba vo vajci.

AJ vianocka moze byt na slano, bezne sa tam napr v HU jedava...

nika_val
27. jún 2024

@simca06022011 ja to poznám len z detstva ako ludový nazov pre to kedže som vyrastala v dedine kde polovica je madarsky hovoriaca tak obcas aj u nas doma to zaznelo 🙂
Ale ako si napisala to slovo toltott tak aj to my nejak známe tak možno si to len zle pamatam 😁

lakebabe
27. jún 2024

Bud môžeš urobiť na sladko s cukrom ako francúzsky toast, ale robí sa aj so slaninou ale nie klasickou ,ale taky štýl kanadskej ta sa opeka nejako s medom a javorovym sirupom. Skus pogoglit zahraničné recepty, videla som to v zahraničí na raňajkách na švédskych stoloch, keď dáš do Google french toast with bacon ti to určite nájde. Tu slaninu kupujem v lidl keď je americký týždeň je taka surová s medom

simca06022011
27. jún 2024

@nika_val ved aj u nas to volame bundas.. ale toje klasicky ... chlieb v bunde :D

lakebabe
27. jún 2024

Slanina sa na to dáva tato, je taka nasladla a opeka sa