Bublanina alebo hrnčekový koláč

evickuska
18. jún 2024

Ahojte, urcite poznate tento kolac, ozvlastnujete ho nejak? Na nete je vela info ale mna skor zaujimaju overene a chutne napady 🙈 ja ju moc lubim len sa bojim napr. tvarohu ci pudingu, ze by ju rozmocil 🤔

cookie29
18. jún 2024

mak?

hedviga2
18. jún 2024

Naj naj bublanina. 7dkg masla, 15dkgpráš cukor, 2 žľtky, 20dkg miešanej múky, 2dcl mlieka, 1 pdp, ovocie. Sneh z 2 bielkov. Niekedy keď sa mi zdá cesto redšie dosypem mlete orechy. Nikdy som lepšiu nejedla

really8
18. jún 2024

@hedviga2 co je miesana muka? 10 hladka 10 polohruba? A pdp?

hedviga2
18. jún 2024

@really8 ano, a prášok do pečiva. Vyšľahať žľtky maslo a cukor. Potom pridať ostatne sneh nakoniec

evickuska
autor
18. jún 2024

@cookie29 manzel nemoze 🙈

evickuska
autor
18. jún 2024

@hedviga2 sneh ma nenapadol, dakujem ❤️

luciaruz
18. jún 2024

Ja robím hrnčekovu bublaninu: 2 hrnčeky poloh. muky, 1 hrnček mlieka, pol hrnčeka cukru, 2 vajcia, 1 kypriaci prášok, štvrť hrnčeka oleja. Mixerom rozmiešat a šup na plech, pridat ovocie. No a ja to variujem vselijako. Raz tam pridam kakao, alebo uberiem muku a dam mlete orechy, mak, alebo dam do cesta sušené ovocie... uz som aj tak robila, ze som to potrela džemom a dala som tam čokoládovú polevu, aj puding som davala... robím to na milion spôsobov.

evickuska
autor
18. jún 2024

@luciaruz puding po upeceni ci pred? 🙈

martakop
19. jún 2024

@evickuska skusim odpovedat ja, uvareny puding davam po lyzici, vytvaram v surovom ceste kopky, potom sup do rury
Uz som tak robila aj kopky dzemove

luciaruz
19. jún 2024

@martakop presne tak.

evickuska
autor
19. jún 2024

@martakop o super moc dakujem 🙏