Bravčová panenka

veronika2316
18. aug 2024

Ahojte epiradte rýchly a jednoduchý recept tak aby som nemusela každý medajlonik zvlášť opražiť. Ja vždy robím že opražíme v celku panenku potom ju obalíme v slanine a dám do rúry na 15 minút a k tomu syrovú omáčku ale chcela by som niečo nové poraďte prosím

anketkarka
18. aug 2024

@veronika2316 a prečo nechceš každý zvlášť? Chce sa Ti zapínať rúru v tej horúčave?

luccija
18. aug 2024

@veronika2316 ja ju narežem, ale nie úplne a do zárezov dávam syr, schwarzwaldsku šunku, alebo normálnu..napacujem horčica, cesnak, koreniny a opečiem na panvici a potom dám do rúry a okolo nahadzem cibuľu, cukinu, paradajky, hríby grilovanú zeleninu, alebo nivovu, hribovu omacku

majulino
18. aug 2024

Panenku plním mletým mäsom urobenym na spôsob klobásy, k tomu opekané zámienky. Včera som z 2ks panenky robila minirezne 🫣

roja01
18. aug 2024

Nedavno mi kamaratka ponukla taku upravu panenky, ktoru som vobec nepoznala a bolo to velmi dobre. Celu panenku uvarila vo vode do makka, co trvalo vraj dost dlho a mala z toho aj vybornu polievku (so korenovou zeleninou).
Na panvici restovala cibulu, cesnak, papriku aj inu zeleninu (co dom dal, napr. susene paradajky) a pridala na platky nakrajanu, korenim a solou ochutenu panenku, ktoru opiekla.
Este som to neskusala, ale chystam sa.

veronika2316
autor
18. aug 2024

@anketkarka pre mňa je to zdĺhavé pri deťoch ani na to nemám čas vždy ju opečieme v celku a áno je mi ľahšie zapnúť ruru

lukbe
18. aug 2024

@veronika2316 ja robím tak, že nakrájam na plátky, jemne naklepem, dám do marinády, kde je olej, soľ, korenie, paprika, kečup, horčica, oregano, rozmarin. Kým robím iné, je v chladničke. Potom pridám cibulu, pečiem v rúre. Pred koncom môžeš pridat plátky syra. Ak chce viac šťavy, podlejem uvareným zeleninovým bujonom. Je to super. Povedali doma, že 11 bodov z 10😉.

veronika2316
autor
18. aug 2024

@lukbe ďakujem 🙂

lukbe
18. aug 2024

@veronika2316 moja dnešná, s brusnicovou omáčkou.

anketkarka
18. aug 2024

@veronika2316 podľa toho pre koľko ľudí to robíš, ale keď jedna panenka, tak Ti to nezaberie na veľkej panvici viac času ako, keď sa babres s celou a robíš nejaké marinany, zárezy, obalujes ju v niečom a pecies v rure. Jedna panenka +- vojde na veľku panvicu skoro celá na kúsky a tie kúsky potrebuješ menej času opekať akoby si ju zatiahla v celku na tej panvici. Je to minutka. Keď už ale máš viac paneniek, tak jasne, že je to dlhšie.

danyelia
18. aug 2024

Úplne ale že úplne najjednoduchšie je panenku nakrájať na medailónky, osoliť, okoreniť, opiecť na panvici na rozpálenom oleji cca minútku a pol z každej strany a hotovo...k tomu zemiaky plus omáčka (nemusí byť) šalát a hotovo...mäkká, šťavnatá - u nás takto robenú milujú najviac

snowflakenel
18. aug 2024

@veronika2316 ja davam do alobalu a do rury. Vzdy je stavnata

zlatican
18. aug 2024

Pridaj sa na facebookovú stránku Domáce fajnové jedlá. tam nájdeš inšpirácie na varenie a aj odpovede na tvoje otázky.

lilinka88
18. aug 2024

Ja už v slanine neobalujem, nechce sa mi. Celú nasolím, okorením, prudko opečiem na panvici, preložím na pekáč, prikryjem alobalom,do trúby na 15 minút na 200°C. Vypnem a nechám ešte pol hodinku v teple. Omáčku robím zo šampiňónov

veronika2316
autor
19. aug 2024

@lilinka88 ďakujem no ja ju obalujem v slanine až po opeceni najskôr si ju celú osolíme opečiem a potom ju položím na slaninu a aj na vrch poukladáme slaninu a dám ešte na 15 minút do rúry tak je to najjednoduchšie za mňa 🙂

lilinka88
19. aug 2024

@veronika2316 tiež som to tak robila,ale už sa mi nechce ani to obalovanie v slanine a rovno ju opečiem a dám na plech s do trúby

hiro
19. aug 2024

Oj, ja som robil vcera stejciky, to je fajnotka, syn k nim ani nic nechcel, ze len same :D

fido69
19. aug 2024

@hiro Ten steak vyzerá dobre pripravený. 👍
Škoda, že mäso skoro vôbec nejem. 🙂