Bôčik, kačica verzus kuracie stehná na oslavu

17. júl 2023

Ahojte v sobotu budeme mat oslavu na zahrade ( syn bude mat narodeniny)
chcela som upiect bocik avšak dnes mi volali urcity clenovia rodiny ze by bola fajn kacica alebo kuracie stehná... ja som bola presvedcena o tom bociku avšak teraz som zmatena lebo neviem ci je bocik vhodný

co by ste pripravili vy ? dik za kazdy tip a radu

catherinah
17. júl 2023

Vyber iba z tychto troch?
Ja by som uvítala grilovacku 🙂

tosomja
17. júl 2023

Tak z tých troch možností stehná kuracie. Kačka je fajn, ale dlho sa robí a dá sa "pokaziť" stehná máš istotu. Aj keď v tom teple by som uvarila kotlíkový guláš a ponúkla chladené pivo 😃

4stanka4
17. júl 2023

ja by som urobila pokiaľ je možnosť aj bôčik (keď tak chces) aj kuracie stehná. Kuracie je také univerzálne to si dá každý.

viestta
17. júl 2023

Ja by som spravila kuracie stehna. Bocik ak ma byt dobry, nemastny, tak sa musi dlho piect, kacka sa moze vysusit. Kuracie pedaly su na istotu, vacsine ludi aj chutia a na marinade sa mozes vysantit

januska12323
17. júl 2023

Bôčik je strašne ťažký. V tomto teple šaláty, ovocie, grilovačka u nás sa robí kuracie a klobásky.

hariet
17. júl 2023

Ak vies dobre bocik sprav ten a k tomu tie stehna, nech maju na vyber. Kacku by som nerobila v tychto teplach.

gejb
17. júl 2023

Nie každý má rád bôčik. To by som robila len pre fajnsmekrov, nie ako hlavne jedlo.

diewcatqoo
17. júl 2023

Bocik nie kazdy lubi. A v tomto teple obzvlast nie kazdy ma chut na take mastne a tazke jedlo. Mna by si teda nepotesila, keby si mala pripraveny len bocik - nenajedla by som sa u vas. Ak si uz rozhodnuta pre ten bocik, tak sprav k nemu aj nieco ine.

nyusika
17. júl 2023

no pre mna osobne je peceny bocik jedlo, ktore v zivote do ust nedam, kacka mi pride zbytocne tazka v tychto horucavach.

upiekla by som kuracie stehna, k nim salat, pripadne pre tych, co im nevadi jest tazke jedla v lete - nejaku inu prilohu.

thereisabear
17. júl 2023

Určite stehná.

zeldia
17. júl 2023

Guláš v kotlíku, klobásky a zelenina na gril, šašlik alebo to kuracie. Je leto kacka a bocik sú pre mňa echt jedla ktoré u nás jeme v zime v lete by ma to prekvapilo ak by si podávala a ani nechutilo v tom teple. Samozrejme podávať chladené pivo doporučujem kúpiť aj nealko pivo pripadne radler. Ako dezert neaky melónovy šalát.

mamelka
17. júl 2023

Ved vytlač jedálny lístok a co si vyberú to im daj😂 (sranda)
Tiež ide mama variť guláš v auguste, aj som jej navrhla ci by nebolo lepšie ugrilovat mäso a šalát spraviť, ale ako povedala,že to ona robí a nie aby sme si určovali 😊 viem,že my guláš v horku nebudeme, ale tak budú zákusky a tie si dáme. Taj sprav aj ty, upec/uvar co tebe vyhovuje. Ty si hostiteľ

h2
17. júl 2023

Keby som v týchto horúčavách išla na záhradnú oslavu, kde by bol len pečený bôčik, tak zostanem hladná. Za mňa ideálne na leto a garden party grilovačka, šaláty, omáčky. Z tvojich možností hlasujem za kuracie stehná, poprípade plus ešte ten bôčik, keď vieš, že ho ľudia z vašej rodiny majú radi.

kvetinka75
17. júl 2023

V tomto teple by som spravila kuracie stehna

moni2522
17. júl 2023

Ja by som z bôčiku urobila taký paprikovaný na studeno a nakrájala ho na tanier (keď ho už teda chceš robiť) plus nejaké klobásky, kuracie stehná,... A do misiek nejaká horčica, baranie rohy, uhorky, cibuľky,..... Podľa mňa by to malo úspech🙂

zeldia
17. júl 2023

@moni2522 toto znie dosť dobre.

jaskolka
17. júl 2023

Skôr sa možno hodí taká letná" gorilovacka" kuracie stehná, krídelká, možno dajaké klobásky, už vopred namarinované mäso, šalát, syry na gril, ovocie,nealko pivo, citrónova voda s mätou
Ú nás toto vždy ma úspech. Pripadne nejaká bublanina s práve aktuálnym ovocím - slivky, marhule, čučoriedly, ríbezle ako sladka maskrta, keď budu aj deti.

catherinah
17. júl 2023

@4stanka4 ja napriklad kuracie stehná vôbec nejem 😃 ale chápem , ze vyhovieť sa neda kazdemu.

linda117
17. júl 2023

Ak by si sa rozhodla robit bocik tak podla mna by trebalo spravit este nieco k tomu, kedze nie kazdy je mastnejsie maso.. takze ja by som urobila stehna a mozno aj prsia marinovane, to je take univerzalne 🙂 a k tomu nejake salaty, napr. cestovinovy, coleslaw...kacka sa mi tam velmi nehodi, vnimam to skor ako take jesenne tazsie jedlo

jaroe
17. júl 2023

Bôčik a tie kuracie stehná. Nech si prídu na svoje aj fajnšmekri aj šalatikári, ktorí v lete vlastne ani nepotrebujú jesť😁

kristina82
17. júl 2023

A ako vediaco budes podavat? Oznamila si im to?ja taketo veci neoznamujem,pozvem hosti a hotovo

autor
17. júl 2023

@kristina82 nepovedala len teta mi dnes povedala ze prinesie bud kacicu alebo stehna a som povedala ze netreba budu klobasky a moc sa jej to nevidelo , musim si este rozmysliet co pripravim 🙂

autor
17. júl 2023

@catherinah budeme grilovat avšak som chcela pripravit nieco aj v dome

4stanka4
17. júl 2023

@catherinah samozrejme ale pre niekoho je už predsa len schodnejsie stehno ako mastný bôčik.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nyusika
17. júl 2023

@jaroe akože bôčik je pre fajnšmekrov ?
😂😂😂😂😂

sense
17. júl 2023

Tiež by som nejedla bôčik.

slavomira236
17. júl 2023

Namiesto bockla pevenu krkovicku..bocik ja ani nekupujem raz za rok si muz ubari napaprikuje. Na to mastnptna a deti by to do ust nedali

fadama
17. júl 2023

Urob kačku, ja by som stehna nezjedla.
Nevyhovies každému, teda z každého kúsok sprav.😁

daniela2202
17. júl 2023

A ja veru ten bôčik 😊👍