Biela káva v školskej jedálni

mariamisko
30. apr 2023

Prosim vas je tu nejaka kucharka zo skolskej jedalni co mi povie presny recept na bielu skolsku kavu?? Ja som ju v skole zboznovala a neviem si ju pripravit tak chutnu ako v skole ...dakujem

nikpa
30. apr 2023

@mariamisko nám pripravovali v šk.jedalni Caro

janetinka27
30. apr 2023

@mariamisko ahoj, roky som ju nepila, potom som raz kupila mletu meltu (nie instantnu), povarila som to vo vode, doliala vela mlieka, dovarila a osladila. Recept som nehladala, tak neviem, ci sa to oficialne robi takto abo inak.

hsjdudhdbd
30. apr 2023

@mariamisko moja mama robi kucharku a hovorila mi ako sa to robi kupite si meltu nasypete do vody nechate kym sa zovrie voda (potom to skypi ) zvlast date uvarit asi pol litra mlieka iba aby zovrel ˇˇˇ zmiesate trocha cukru a mnam kava je na svete

mariamisko
autor
1. máj 2023

@hsjdudhdbd dakujem za recept skusim chut mam obrovsku uz dlho 😀

marca12
1. máj 2023

@mariamisko podla mna je to melta. V detstve sme to pili doma. Vo vode sa nechala zovriet melta,len dovtedy,kym sa nespravila pena. Precedila sa a doliala mliekom uz podla chuti,ci chces slabsiu alebo silnejsiu chut a prida sa cukor. Obcas si ju aj teraz varime,mne chuti bez cukru.

mariamisko
autor
1. máj 2023

@hsjdudhdbd este sa chcem spytat pomer kolko lyzic na kolko dcl vody

maranco
1. máj 2023

Tu je rozpis na 100 porcií
1.002 - Biela káva.pdf https://www.minedu.sk/data/att/20561.zip

lasona
2. máj 2023

Ja som si veru kúpila meltu, ale nechuti tak ako dakedy..aj som skúšala rôzne recepty na nete