Bezmäsité grilované pochúťky. Poznáte dáke recepty?

janka_a
12. aug 2010

ahojte, prosim vas poznate niekto nejake pochutky na gril nieco originalne chutne ae bez mäsa bez vajec bez ryb a mlieka??
AK ano prosim napiste potrebovala by som nejake taketo receptiky..

zajo79
12. aug 2010

grilovana zelenina

janka_a
autor
12. aug 2010

@zajo79 vies len mne cista zelenina grilovana pride taka obycajna nespecificka 😖 a nejako potrebujem "ohurit"..

zojec
12. aug 2010

grilovany baklazan s paradajkou, po ugrilovani pokvapkat olivovym olejom s cesnakom a cerstvou bazalkou.. vyborna je grilovana paprika, cukina.. tak ako napisala zajo... zhrnute pod nazvom zelenina.. 😉 v najhorsom pripade predavaju sa aj sojove parky, alebo spekacky.. 😀

zajo79
12. aug 2010

naco su bylinky?

zajo79
12. aug 2010

k tomu dresing. a mas to.

zojec
12. aug 2010

a este som zabudla.. vyborne je aj grilovane tofu.. najskor si ho daj do pacu, zaklad je sojova omacka a do nej mozes dat veci podla chut.. bud cesnak, alebo cibulu, korenie.. moze byt aj na cinu... nechaj postat v chladnicke aj cely den.. 🙂 k tomu grilovanu zeleninu, moze byt aj ta sojova spekacka, ladovy salat s cesnakovym dresingom a vege grilovacka moze zacat 😀

janka_a
autor
12. aug 2010

@zajo79
@zojec
dakujem🙂 ja som taketo veci nikdy nerobila len moja "svagrinka" prvykrat pride na slovensko a ona je takato vyberava 😔

zojec
12. aug 2010

@janka_a 😀 😀 😀 ja som tiez vyberava... ale zeleninou nic nepokazis... spravny dressing a je to!! a skus tie sojove spekacky... nie je to sice bohvieco, teda aspon ja to velmi nemusim, ale nech to ma grady spravnej opekacky.. predavaju ich v kauflande, aj parky aj tofu tam kupis 😉

janka_a
autor
12. aug 2010

@zojec vedela som ze budeme musiet stavit na zeleninu len som nevedela ktora v kombinacii s cim je najlepsia.. ale dakujem mozem sa zajtra tulat po obchodoch 😀

zajo79
12. aug 2010

skus baklazan, len to predtym nasol a tu vodu da prec s utierkami papierovymi co to pusti...pozri na mmb tam je kopec receptov.

cuketa,paprika... treba vyskusat.

janka_a
autor
12. aug 2010

@zajo79 ja skusat nemam cas teraz akosi...potrebujem len narychlo osvedcene recepty

zajo79
12. aug 2010

je dobry grilovany sendvic.

rozmiesas maslo s cesnakom, narezes na platky sendvic,pripadne chleba... natries, prilepis do kopy, aby vznikol akoby povodny sendvic, obalis alobalom a das na gril. to maslo sa tam pusti a je to take chrumkave a vonave.

tzatziky salat, zelenina...mnam. mnam.
a aj ked je vyberava, urob grilovane masko, mozno budes prekvapena a da si

rancuzkaf
12. aug 2010

@janka_a skus grilovanu kukuricu v alobale, sulky okorenis mexickym korenim, poriadne naolejujes olivovym olejom, zabalis do alobalu a grilujes, trva to trochu dlhsie, ale stoji za to!

ako dezert:

jablka v alobale: vyberies jadrovnik z celeho jablka a jamku naplnis : hrozienkami, orieskami, skoricou...
ananas na grile: pokrajas na kolieska, ugrilujes 3-5 min z kazdej strany, pri podavani das na koliesko trochu malinoveho lekvaru a posypes mandlovymi lupienkami

janka_a
autor
15. aug 2010

ahojte skusila som ten baklzan,grilovany sendvic , a jablcka v alobale.- a malo to uspech.. sice napokon po par hltoch vina padla aj nejaka ta klobaska 😅
ale dakuejm vam🙂

adec01
4. sep 2010

PEČENÁ ZELENINA SAMBAL
Umytú a olúpanú zeleninu nakrájate na menšie kúsky a v pripravenej miske zmiešate s dochucovacou pastou Sambal Badjak,so soľou a olejom. Zmes nasypte do misky a vložte na gril. Občas premiešajte. Pečte až do zmeknutia zeleniny.

Zdroj: http://www.dochutsito.sk/recepty/pecena-zelenin...

maba
27. máj 2012

@rancuzkaf to by som si dala 😝 😅

babullka1
27. máj 2012

Ja robievam grilovane sampiony... do alobalu si dam ocistene hlavicky sampionov,naplnim ich kuskom masla,plat.syra a kuskom slaninky ,posolim jemne ,zabalim poriadne do alobalu a necham ich grilovat....su vynikajuce..stavnate...zboznujeme to.