Bábovka sa nepodarila

3. júl 2024

Baby prosím poraďte už sa mi to stalo druhýkrát s babovkou
Je to jogurtová bábovka a nie je vôbec vláčne vyzerá akoby zrazená
3 vajcia, 250g muka , olej, 3 jogurty ovocne , 2 lyzice pdp
Podarilo sa mi správne vyšľahať Bielka moze to byt aj tym?
muka som zabudla preosiat
piekla som na 160 vyhriara cca 20 minut ptm na 170-180

mamickalisticka
3. júl 2024

Podľa mňa veľa jogurtov

lilianka28
3. júl 2024

Podľa mňa máš zlý recept. Je tam veľký podiel mokrých surovín. To, že si nepreosiala múku, nevadí. Bielka by mali byť vyšľahané na sneh a len zľahka ručne - ako posledné vymiešavať do cesta.
Tiež sa pečie najprv pri vyššej teplote a až potom sa zníži, resp. vrch zvyknem neskôr prikryť alobalom. Na fotke vyzerá aj ako keby bola nedopečená.

patus_2
3. júl 2024

Myslím, že je to kombinácia nevyslahanych bielkov a veľa jogurtu.
Inak nevyhadzuj, daj do misky, popuc, pridaj rum a kokos, urob guličky a budeš mať super dezert.

pokemonkaa
3. júl 2024

babovka sa moze zrazit, aj ked sa do nej prilieva rychlo olej alebo tiez, ked sa mixer pusta na silne otacky. Toto su tiez dva dovody zrazenia, ale nemusia to byt tvoj pripad.

gab1sol
3. júl 2024

Súhlasím s vyššie napísaným, podľa mňa veľa morkých surovín na málo múky.

gejb
3. júl 2024

Bud daj menej jogurtov alebo viac múky.
Ten prášok do pečiva, dávaš 2 malé kavove lyžičky?

martul
3. júl 2024

1. strašne veľa mokrých surovín
2. Tie stupne, to je strašne málo. Ona sa ti nestihla asi dvihnúť, lebo mala málo teploty.

januska12323
3. júl 2024

Nájdi si iný recept.

0silvia0
3. júl 2024

bábovka sa pečie opačne, šupnúť do vyhriatej trúby aby vyskočila a potom treba stíšiť stupne. A samozrejme jeden jogurt/kyslá smotana by na tento pomer múky mal stačiť.

autor
3. júl 2024

Dakujem vsetkym za tip 🙂 dufam ze sa nabuduce podari

margotka17
4. júl 2024

Koľko oleja si tam dala? Asi by som 1 jogurt ubrala. Ja dávam deco oleja a deco mlieka na 4 vajíčka, cukor 25 dkg,uka 25 dkg, vanilku a 1 PDP. Tiež šľaháme bielka na tuhý sneh, ten vmiešam nakoniec.

simca06022011
4. júl 2024

vela tekuteho na tak malo muky... treba ostat verny tradicnym receptom :D a peceim prave na zaciatku na viac stupnov a znizujem ak treba az neskor.. nie naopak