Ázijská kuchyňa - máte nejaké overené recepty?

miska_mysicka
29. apr 2019

Ahoj maminky velmi som prisla na chut azijskej kuchyne a tam som sa rozhodla, ze nadisiel cas aby som ju skusila uvarit aj sama. Mate prosim overene recepty ci uz z nejakej internetovej stranky, kucharskej knihy hocico pre zaciatocnikov, kedze sa vobec nevyznam ako co pripravuju... dakujem ☺️

queen_mary
29. apr 2019

Toto je sice indicka cize v klude vymazem. Ale ten dhal je neskutocny 😍https://www.doba.sk/2013/05/07/indicky-dhal-z-c... akurat ze ja dam najorv cibulku cesnak a to osmahnem a do toho sosovicu. Je to velmi lahke na prioravu, zdrave, dietne 🙂 mužovi k tomu robim kari maso 🙂 a nedavam chilli, ja ostre moc nemusim, muz si da sam 🙂

tenerifka
29. apr 2019

@miska_mysicka Azijska-mas na mysli thajska ci japonska?

miska_mysicka
autor
29. apr 2019

@queen_mary dakujem ☺️

miska_mysicka
autor
29. apr 2019

@tenerifka vsetko thajske rizota, cestoviny, japonske sushi, vietnamske polievky

lubik87
29. apr 2019

@miska_mysicka daj si do yt čínska restaurace veľmi pekne tam vari klasickú činu 🙂

evittam
29. apr 2019

@miska_mysicka No najskôr musis mat kvalitné a azijske a čerstvé suroviny a potom je to uz jednoduche.😉

meluela
29. apr 2019

@miska_mysicka ja robim rada thajske zelene curry .. a mam co uz vcelku zjednodusene a netreba predtym navstivit specializovany obchod ... mam kvalitnu zelenu kari pastu v chladnicke, tu dam rozohriat na panvicu na troche oleja, potom tam nalejem kokosove mlieko z tetrapacku, ked zovrie tak tam hodim na kocky nakrajane kuracie prsia, osolim a varim nejakych 20-25 min, na poslednych 5 min tam hodim na vhodne kusky nakrajanu zeleninu (hlavne cukina, paprika a pod. co sa farebne hodi), necham troska odparit a je to super .. samozrejme ze by to este vylepsila cerstva citronova trava, ta pasta robena doma od zakladu a pod., ale aj toto je vynikajuce

frota3
30. apr 2019

Tak receptov a takych dostupnych a jednoduchych je na nete podla mna dost a azijska kuchyna je jedna z mala, ktora ti dovoli hrozne moc improvizovat, takze sa nemusis do bodky drzat originalneho receptu

petronellla86
22. máj 2019

Ja robievam thajsku thom yum polievku... vo vyvare slepacom si necham povarit citronovu travu a zazvor nech to pusti chut. potom tam pridam bud kuracie prsia nakrajane alebo krevety podla toho co tam chces... no a potom uz len dochucujem thom yum pastou citronom a rybacou stavou... ku koncu tam pridam rajcinky nakrajane a zalejem kokosovym mliekom... je uzasnamy ju milujeme jedavame ju v thajsku stale tak si ju robime aj doma 😉 no a ryzove rezance do nej este dam... dobru chut!

galioska
22. máj 2019

Najľahšie čo môže byť, oni varia snáď všetko od hlavy po čreva a všetko s kopou chilli, limetky, sójovky, cesnaku.... zelenina ľubovoľná, ja žijem hlavne na kombinácii rezance zelenina tofu