Akým strojom meliete doma orechy?

meringe70
23. dec 2021

Zdravim, chcem sa spýtať tých, ktoré melú orechy doma (prípadne robia domáce orechové masla) - s akým prístrojom to robíte? :D odišiel mi môj mixér a teda uvažujem nad ďalším, ktorý by mal takúto funkciu, keďže ten môj predošlý mi samotné orechy nepomlel. Alebo je lepšie kúpiť zvlášť na orechy nejaký menší sekacik?

0silvia0
23. dec 2021

@meringe70 orechy meliem na klasickom rucnom 100 rocnom mlynceku🙈, takze vychytavkove pristroje neporadim.

elizabet173
23. dec 2021

@meringe70 klasický ručný mlynček, orechové robím tri krát do roka a to si pomeliem a ešte ich preosejem, tie väčšie kúsky, ktoré zostanú na site dávam do grilážiek. Mám aj robot, aj mixér, ale mlynčeku sa nevyrovnajú.

elizabet173
23. dec 2021

@meringe70 keď mi odišiel perfektný mlynček ešte po babke, kúpila som si takéto niečo.

oktoberka
23. dec 2021

Orechy meliem na už " historickej pamiatke" po mojej babke. A do grilaziek si napriek sekaciku orechy sekam nožom.

zuzkagg
23. dec 2021

@meringe70 orechy meliem v mlynceku na kávua sú úplne na jemno

tosomja
23. dec 2021

Storočný hrdzavý mlynček z neviem ktorej generácie 😄 a do grilaziek dám do utierky a pobucham tlkom na mäso.

alexandra2468
23. dec 2021

No ak len na “mlete orechy” klasicke do kolacov, tak na to staci hocico. Rucny mlyncek napriklad.
Ale na orechove masla, tie tiez robim doma, tak na to treba taky ten “sekáčik”. Robim tak maslo z arasidovych, vlasskych orechov a aj tahini.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
23. dec 2021

ja meliem sekáčom z Kauflandu. Super. stál asi 13 e v akcii

nevenka
23. dec 2021

@elizabet173 aj ja mam tento, mama ma stary 100 rocny tiez.

nevenka
23. dec 2021

Mam aj taky elektricky sekacik z Lidla, je k tomu aj ponorny mixer. To m orechy naseka, ale nie je to to prave orechove, mlyncek je lepsi, tie orechy su na nom namlete na jemno. Ale robim aj take medove rezy s orechovou grilazou na vrchu a tam tie orechy treba nahrubo nasekat. Do orechoveho masloveho cesta je najlepsie tie orechy namliet. Podla mna teda.

chrobacik41
23. dec 2021

@0silvia0 aj u nás tak, klasicky ručný mlynček, akurát včera som mlela🙈 máme aj po mojej babicke aj co ocino kúpil asi 4 roky dozadu lebo ten co sme mali sa pokazil. A to sme ho mali 30rokov. Niet nad klasiku. 😀

0silvia0
23. dec 2021

@chrobacik41 no tento moj je este po svokre z roku pana🙈, ale ja nevyhadzujem stare veci pokial sluzia, pouzivam ich.

sense
23. dec 2021

Tycovym mixerom

skolara
23. dec 2021

kavový mlynček

evica17
23. dec 2021

@nevenka na take nahrubo pomlete orechy si kup dreveny maziarik a rucne popuc...ja tak robim

lma633593
7. jan 2022
Používateľ lma633593 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lma633593.

ja mam na to mixer taky malu rucny

ninah1486
8. jan 2022
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

tycovym mixerom