Aký koláč upiecť pre štátnicovú komisiu?

13. aug 2024

Ahojte… vyslo na mna, ze by som v ramci obcerstvenia mala upiect nejaky kolac pre komisiu na statnice. Viete mi, prosim, poradit, aky kolac by sa hodil upiect? Je jedno, ci kysnute, piskotove cesto. Dakujem.

tundra
13. aug 2024

Z lysohlavok?🤔😂

ina2405
13. aug 2024

Ja by som kúpila zákusky v cukrárni a mala istotu dobrého výsledku.

tramtada31
13. aug 2024

No je dosť teplo, takze by to malo byt niečo suche (babovka, bublanina, pernik, muffiny), ale tiež sa pripajam k tomu, že by som niečo objednala. Potrebujes sa ucit a nie vypekat kolace.

januska12323
13. aug 2024

Na štátnice sa objednáva overené občerstvenie. Žiadne domáce výmysly

lubossi
13. aug 2024

suhlas. to som este nepocul.. to sa snad nerobi uz ani na dedine na prijimacky na obecnu skolu..

ina2405
13. aug 2024

@tramtada31 my sme sa vyzbierali a objednali chlebíčky a aj zákusky. Naozaj kto má nervy a čas toto robiť pred štátnicami?

lindous
13. aug 2024

Obhajob som absolvovala už celkom dosť, naši študenti zvyknú aj napiecť a nikdy sa nikto nesťažoval 😅 my sme mali sladké objednané štrúdle, ale to je také, že by si mohla aj spraviť, ak sa chceš odreagovať... prípadne nejakú bublaninu, niečo čo si ľudia ľahko vezmú a zjedia😀

blaazi
13. aug 2024

My sme sa pred par rokmi (2019) tiez skladali na objednane chlebicky a ked som ich doniesla, clenka komisie mi vynadala ci sme este v socializme, ked si bolo treba komisiu naklonit...🙈 ja by som uz take veci nenosila.

tramtada31
13. aug 2024

@ina2405 ja som riešila kytice a bol to masaker. Nahanat ludi, aby sa skladali, niesť toľko kytíc do auta a z auta, keď som mala milion papierov s vypracovanými otázkami (nedalo sa parkovat pri skole, takze to bola celkom streka v podpätkoch). Radšej si v takýto deň priplatiť a nemat starosti, ako sa stresovat ešte s tymto

marianarem
13. aug 2024

Aj my sme piekli na statnice, aj chlebicky vyrabali 🙂 My sme robili medove rezy. Ale uplne super jednoduche mas maslove keksy: 180g muky, 140g masla a cukor podla chuti. Mozes do toho dat aj kakao alebo hocico ine na ochutenie.Ked das kokosovy cukor, budu mat vybornu karamelovu chut. Len to zmiesis, spravis valcek, das na hodku do chladnicky, nakrajas kolieska a pecies na plechu 10-12 minut na 200 stupnoch. Je to fakt rychle a jednoduche a u nas to vzdy ide na dracku a aj hocijaka navsteva to vzdy zhltne 🙂 a keby sa nahodou nezjedli, tak sa aspon nepokazia.
Z tohto mnozstva surovin vyjde tak 20-25 keksov.

lindous
13. aug 2024

@blaazi u nás je toto stále bežné, nikto to nevníma ako nakláňanie si komisie, proste sa tam sedí celý deň, obed sa nestíha, tak sa zabezpečí občerstvenie 🙂

autor
13. aug 2024

@januska12323 To fakt? Lebo od viacerych som pocula, ze pripravuju doma a dokonca aj tu v diskusii sa to spomina.

autor
13. aug 2024

@lindous dakujem, ta bublanina znie fajn.🙂

autor
13. aug 2024

@blaazi Chapem. Asi ako u koho 😃, kamoska mi spominala, ze bola na statnici (ale na inej skole), kde si predsedkyna komisie nadiktovala co presne chce ;D ake ovocie, oriesky, zakusky, chlebicky mohli byt len s udenym lososom, atd..

autor
13. aug 2024

@marianarem dakujem za tip 🙂

blaazi
13. aug 2024

😄 ah...chudak student. Hlavne vela stastia Ti prajem na statniciach ;)

autor
13. aug 2024

@blaazi dakujem pekne🥹🤍.

deedol
13. aug 2024

v podstate hocijaky hrncekovy, v ktorom nie je nic, co by sa v teple pokazilo/roztopilo/roztieklo.

deedol
13. aug 2024

ale teda my sme tiez kupovali a nikto nic nepiekol

vanilkovazmrzka
13. aug 2024

Mafiny

mmonika
13. aug 2024

ja by som asi v tomto teple spravila rychly pudingovy kolac s kyslou smotanou.. je osviežujuci a fakt moc dobrý.. a prajem veľa štastia na štátniciach

tykat
13. aug 2024

Upec "kolaciky" nech sa vam lahsie statnicuje 😁

ankare
13. aug 2024

Držíme palce!

luliu
13. aug 2024

Úplne bežne študenti napecu a prinesú komisii - muffiny, bábovka, akýkoľvek kolac

1ryba
13. aug 2024

Je to úplne jedno. Väčšinou to ani nejedia.

ninusa221
13. aug 2024

Na našej fakulte je zakázané niečo nosiť ani občerstvenie ani kvety nič. Vďakabohu zbytočne starosti🙈

ina2405
14. aug 2024

@ninusa221 to je ideál, veď tí študenti aj tak nevedia, kde im hlava stojí.

ninusa221
14. aug 2024

@ina2405 keď sme mali obhajoby BC išli sme zaradom nebola žiadna prestávka a skoncili sme o 12:00 takže išla komisia rovno na obed.. mne to príde také no zbytočne starosti a hlavne v tom teple niečo nosiť aj chlebíčky no bála by som sa to aj jest. Ale oni tam mali dáke keksiky a vody.