Aký domáci koláč môžem jesť popri dojčení?

belleza
6. apr 2012

Viete mi poradiť recept na koláč, bábovku alebo nejaké druhy doma pečených koláčov, ktoré si môžem upiecť keď dojčím?

vefi89
6. apr 2012

Toto je ďalšia sranda? 😅
Ja neviem, ale ani tehotenstvo, ani dojčenie nie je choroba, aby som nemohla jesť, piť, dýchať a podobne 😅 a ak sa je s mierou, nevidím problém 😕
ja som jedla všetko a nemali sme problém

czechzuzanaba
6. apr 2012

1 hrnek polohr. mouky, pul hrnku mleka, ctvrt hrnku oleje (nebo masla), pul kypr. prasku, pul hrnku cukru a jedno vajicko. No a do toho muzes pridat co mas rada - kokos, kakao, citr. kuru, mlete orechy, mak. No a nahoru na testo mozes dat napr. nejake ovoce, nebo tvaroh s cukrem, nebo smetanu kyselou s cukrem. A este plech mozes vysypat bud moukou, nebo strouhankou, nebo kokosem....Ja delam furt toto, ruzne kombinace a nikdo nepozna ze je to furt ta sama buchta 😀 Favoritem u nas je makova se svestkama a merunkova s kokosem a kouskama cokolady. 🙂
A kdyz kojis, tak mozna bych vynechala cokoladu a orechy, ale jinak by to melo byt ok. Nekomu vadi i teda ten kyprici prasek, ale tak to by clovek nemohl jest pak asi uz nic 🙂

azarijka
6. apr 2012

suhlasim s @vefi89 🙂

otvor si kucharsku knihu a upec si kolac na ktory mas chut 😉

prip. si daj pozor na velke mnozstvo orechov a kakaa v kolaci

petkave
6. apr 2012

Ja som jedla a pila, načo som mala chuť. Malého som dojčila 14 mesiacov. Neviem si predstaviť, že za ten čas by som bola bez mojich obľúbených jedál. Dokonca som jedla aj segedínsky guláš, čokoládu, všetky druhy ovocia, kávu - a malý s tým absolútne nemal problém. @belleza má tvoje dieťatko problém, keď zješ určité druhy potravín? či to iba pre istotu sa všetkému vyhýbaš? Treba vyskúšať a možno prídeš na to, že malému nič z tvojej stravy nie je. Ja by som sa určite zbytočne hladom netrápila. 😅

vivusika
6. apr 2012

ja som si dávala pozor akurát na začiatku - malý sa narodil v novembri, na Vianoce som nejedla kapustnicu a vyhýbala som sa orechom a orechovým koláčom, pretože malý sa vysypal na líčkach a vedela som, že to bolo z toho... ale inak úplne v pohode, koláč hociaký aký máš rada 🙂

kvetinka211
6. apr 2012

@belleza akykolvek domaci. A vsetko mozes, aj kalerab, kapustu, fazulu, brokolicu ... teda ak si zrovna neprisla priamo z porodnice ... postupne mozes zacat skusat vsetko. Ale mas pravdu ze kupovane kolace su casto e-e-e ... staci si precitat zlozenie 😒 Ja som si trufla kvoli velkemu hladu zjest aj ked kojim taky ten hnusny sendvic plny ecok co dostat aj na pumpach ... no a to je jedina vec z coho sa mi syncek vyhadzal ...
No a ten domaci mozes urobit aj z celozrnnej muky, alebo cast dat celozrnnu, bude zdravsi a vyzivnejsi. A ako tuk nepouzi heru ci iny stuzeny tuk, ale radsej slnecnicovy olej alebo maslo. Ja by som na tvojom mieste urobila bud klasicku babovku, alebo muffinky s jogurtom, alebo kysnuty s napr. zavaranymi marhulami alebo nejaku bublaninu ...tieto vsetky sa myslim daju robit aj celozrnne ... receptov je vsade kopec ...

monika2606
10. máj 2012

no ja vám ako závidíme, ja nemôžem jesť zatiaľ skoro nič, všetko malej robí zle, takže táto otázka mi nepríde ako sranda, nie každý to má také jednoduché, ja som tiež rozmýšlala že aký koláčik by som mohla jesť keďže všetky čo ma napadajú obsahujú niečo čo malej neurobilo dobre....takže nebuďte tie čo nemáte žiadne probléme najmúdrejšie na svete, nie každý to má také ako vy

anjelicek26
10. máj 2012

cim viacej veciam sa budes vyhybat, tym viacej sa dieta bude trapit pri zavadzani prikrmov, lebo tie chute vobec nebude poznat. Kapuste, fazulke, karfiolu, kave a alkoholu som sa vyhybala aj ja, ale to bolo asi tak vsetko. Kolace mozes jest vsetky. Ak mas dieta z citlivym bruskom a kolikami - vynechaj tie, v ktorych je drozdie - ale to budes musiet rovnako vynechat aj chlieb.

cicimon
10. máj 2012

pri kolacoch sa vyhybat max orechom prip cokolade, ale inac sa snad moze vsetko

carodejnica
10. máj 2012

@belleza Počas dojčenia je možné papať všetko, pozri si odpoveď z Mamily http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

katy1979
10. máj 2012

@monika2606 ak ma nejaky problem mala to ale definovat v otazke. Baby odpovedaju len na to na co sa pytala nikto tu nie je jasnovidec ani si nevie domyslat. Ak ma tvoja mala nejaky problem skus pozriet mrkvovy kolac ci klasicku olejovu babovku bez orechov a kakaa. Ak aj v tom najdes nieco co malej vadi musis hladat dalej. dalsia moznost je smotanova nepecena torta. piskoty a smotana tam by snad nemalo byt nic take co by mohlo vadit.

ja som sa pri kolacoch nevyhybala nicomu. cokoladu som jedla bezne. akurat som sa vyhybala na zaciatku jedlam ktore nafukuju to je vsetko

katren
10. máj 2012

aky chces si upec.... 😉

liviadanova
10. máj 2012

Všetko papám 😀 V ničom sa neobmedzujem, strúčky, šošovička aj fazuľka, kapustnica či guláš aj klobáska 😀 Livike nevadí nič ani bruško ju nikdy nebolelo. Takže s kľudom papaj čo ti chutí 🙂

zuzkalenka
10. máj 2012

koláč si môžeš upiecť ktorý len chceš 🙂

mataharyy
10. máj 2012

Jakýkoliv, pokud nejsi na něco konkrétního alergická... 😅

janinah
10. máj 2012

nejedla som jahody nejako automatickyči podvedome a dobre som urobila,malý má alergiu aj na jah.nanuk 😒