Akú tortu pre chlapca k 2. narodeninám?

15. okt 2022

Pekný deň prajem. Viete mi poradiť akú tortu pre chlapca k druhým narodeninám? Ďakujem

hipuska
15. okt 2022

Mne sa pre tento vek osvedčil vláčik. Robila som rušeň + 2 vagóny. Každý vagón mal jednu sviečku. A ešte každý vagón som obramovala dlhými piškótami a vysypala cukríkmi. Korpus som piekla na rovnom plech a už len nakrájala na požadované obdĺžniky. Kolesá okrúhle piškóty, komín tiež nastavane okrúhle piškóty.

riskoh
15. okt 2022

Môj syn mal v lete,dala som robiť auto, plnka bola tvarohovo- čerešňová,malému sa páčilo autíčko ,nám zas chuť torty ...

hruska91
15. okt 2022

Ahoj ja síce chcem robiť dcére (ma o 2 týždne 2 roky ) ale miluje dinosaury. Take niečo ale samozrejme nižšie. A krém taký pribinacik a ovocie. Tie trojuholníky urobím z marcipanu alebo fondanu ešte neviem

jaskolka
15. okt 2022

Tetaz sme oslavovali 2 roky, mal jednoduchú okruhlu s menom a takým traktorom s vlečkou na vrchu, plnka bol banánový krém s malinami. Prvé schmatol ten traktor a tortu sme si mohli zjesť sami, dal si pár hltov 😆😆😆nemal o ňu inak záujem, objedol výzdobu z lentiliek a hral sa s tým traktorom celý čas

autor
15. okt 2022

@hipuska Môj syn má tiež rad vláčiky a autíčka. Ale neviem si predstaviť ako ju budem robiť. Keď pečiem zriedka.Nahodou foto tej torty by sa nenašla.? Kľudne aj do správy. Ďakujem

autor
15. okt 2022

@hruska91 Pekná a nevyzerá byť ani ťažká na zdobenie.

jaskolka
15. okt 2022

Keď pečies malo a nemáš v podstate ani potrebné pomôcky, ja odporúčam dat ju upiecť v cukrárni alebo niekomu kto fakt pečie torty
Nestojí to za tie stresy, zvlášť ak chceš nejaký špecificky tvar (vláčik naoriklad)

autor
15. okt 2022

@jaskolka Tie pomôcky by sa doma našli.Ale moja trpezlivosť je strašná. Inak som rozmýšľala že by som ju dala radšej niekde spraviť.

hruska91
15. okt 2022

Áno preto si trúfam na nu. Ale my torty pecieme stále doma keďže mám celiakiu nemám veľmi na výber a nemám dobre skúsenosti s objednanymi bezlepkovymi. Doma je to istota.

autor
15. okt 2022

@hruska91 Už som sa rozhodla našla som dobrú cukráreň. Majú tam krásne torty od výmyslu sveta Takže radšej dám tam upiecť ako keby mi mala vybuchnúť kuchyňa. 😂🤣

kris_y
15. okt 2022

Synovi robila tortu k 2. narodeninám 15 ročná sestra 😊 Drobcovi sa na nej najviac páčili bagre - aj tričko k narodeninám mu nakreslila sestra a ako inak, musel tam byt bager. A chuťovo bola torta vynikajúca, lepšia ako od cukrarky 😋

autor
15. okt 2022

@kris_y Šikovná 👍👍👍

slavkadi
15. okt 2022

Na akúkoľvek tortu čo máte radi dať stavebné autíčka, hračky, rozmrveny korpus ako piesok a bude veľmi rád, aj sa pohrá, aj mu ostanu hračky.

slavkadi
15. okt 2022
autor
15. okt 2022

@slavkadi Veľmi pekná. Ďakujem za typ.

janka1011
18. okt 2022

@autorka keď nepečieš, ja by som ti odporučila vláčik z be be keksov. Je to síce nepečené, ale veľmi chutné a efektné. Ak teda nepotrebuješ nič honosné, na rodinnú oslavu sa hodí.

kris_y
18. okt 2022

@slavkadi môžem sa spýtať, to oranžové po boku torty je z čoho? Dcéra ešte nevie tak pekne dorovnať okraje torty, väčšinou dáva po obvode trubičky. Ale toto po obvode vyzerá super - to je marcipanove, ci? Ďakujem.

slavkadi
18. okt 2022

@kris_y to je z fondanu, v bežných potravinách kúpite aj fondán aj marcipán také menšie balenie, zafarbite potravinárskou farbou, pohrajte sa ako s plastelínou 😁 a vytvarujete čo potrebujete. Marcipán má mandľovú chuť, ten môjmu synovi veľmi chutí, fondán je cukrová hmota.

slavkadi
18. okt 2022

@kris_y a pekne okraje torty docieli, keď bude plniť v tortovej forme, teda len tu obruč dať dookola, naplniť a nechať stuhnúť, a dať dole obruč a zahladiť drobné nerovnosti. 😉

kris_y
25. okt 2022

@slavkadi ďakujeme veľmi pekne za radu, to by nás ani nenapadlo, plniť tortu vo forme. Dcéra sa vždy akurát s okrajmi torty najviac "hrala" a nikdy neboli podľa jej predstáv a musela ich "maskovať".
A este ak môžem jednu otázku - pre začiatočníka je lepšie skúsiť fondan, alebo marcipán? Ďakujem.

slavkadi
26. okt 2022

@kris_y ak chcete potiahnuť tortu tak fondán, v cukrarskych potrebách kúpite aj ochutený alebo farebný. Ak chcete len na modelovanie tak môže byť aj marcipán, je chutnejší, ale je makkší.

kris_y
26. okt 2022

@slavkadi Ďakujem veľmi pekne ♥️