Akú marinádu na mäsko používate?

evuska32
1. jún 2013

Maminky, poraďte svoju osvedčenú marinádu na mäsko, čo chutí Vám a Vašej rodinke 😉 nech nerobím stále tie isté dookola....ďakovala 😀

katia7
1. jún 2013

najnajnajoblubenejsia :1dl oleja, 1dl kecupu, 4PLmedu, 4PL sojovej omacky, 4 struciky cesnaku, 1 CL mletej rasce, 1CL c.korenia, 1CL soli, 1CL vinneho octu toto miluju aj moje deti aj uplne kazdy kto to ochutnal si bral recept 😉

mata90
1. jún 2013

My kupujeme od thymosu, a majú veľa druhov, napr pikantná, medovo-pikantná, orientálna so zázvorom, paradajková s cesnakom. Sú výborné a chutné, používam na kuracie, bravčové a aj hovedzie masko, no mňam, a tú paradajkovú používam aj na špagety, tiež super, takže odporúčam 🙂

jankatn
1. jún 2013

0,5 dcl Oleja, 2 Vajcia, 1PL worčestrovej omáčky, 1Kl horčice, 1Kl kečupu (prípadne 2KL), podľa chuti pikantnú omáčku, štipka korenia, podľa chuti soli (alebo vegety), trochu mletej rasce, zaprášiť rozšprudlovanú zmes trochou solamilu (cca 1KL) (všetky suroviny podľa chuti )- masko bravčové-kuracie narežeme na plátky, trochu naklepeme naložíme na noc do marinády a vysmažíme. výborné s ryžou 😉

natasha3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oskvarka
7. jún 2013

ja od ocka ako co mam ale tak vecsinou vajce olej horcica kecup a nejake korenie, cesnak cibula pripadne nieco z toho vynecham...(kecup alebo horcicu alebo vajicko) pripadne pridam sojovu omacku.. ale nic konkretne :D odockova metoda :D.. zvyknu aj med davat ja som este neskusala.
ale vecsinou kecup horcica olej cesnak (suseny ked sa mi nechce ho miesat) cervena paprika cierne korenie oregano sol to je take univerzalne a dobre

sedmokravka
7. jún 2013

nam sa najlepsie osvedcilo namocit kuracie masko na noc do tatarskej a potom lahko pomucit a upiect tenke platy. to je mnamka 🙂 inac sme zvykli klasicku horcica+kecup a na cesnaku. ale slintam na tu od @katia7 vyskusam 😀