Ako zmeniť stravovanie?

28. nov 2021

Ahojte, nájde sa tu niekto kto by vedel poradiť ako zmeniť stravovanie? Nejaké typy co jest ráno, na obed a večer. Ale potraviny kupovať aby som jedla zdravšie. Ani tak primárne nechcem schudnúť len sa cítiť zdravšie a lepsie

margaretka_
28. nov 2021

Možno skús napísať najprv ako stravuješ teraz. Ťažko povedať čo zmeniť, ked nevieme čo jedávaš teraz 🙂
Ale všeobecne by som povedala, že vela zeleniny, ovocia, variť z čerstvých surovín, snažiť sa jesť menej spracovaných potravín...
A hlavne neexistuje jedna najsprávnejšia cesta čo jesť. Niekto povie, že vylučiť maso, niekto že komplet živočíšne, niekto že jesť všetko. A každý môže mať pravdu 🙂

opuska
29. nov 2021

presne tak. aj mas prehlad toho, ako sa teraz stravujes? co konkretne ti na tom prekaza, ked mas pocit, ze to nie je take zdrave? lebo ako netreba konzumovat na ranajky dve jablka, na obed suchu ryzu a na veceru tiez za hrst ovocia a zeleniny 🙂

autor
29. nov 2021

@opuska neviem, snažím sa zdravo, že na raňajky ovsené vlocky s jogurtom, obed mäso a zelenina, večera podobne. Len cítim hlad a potom zosrotujem všetko

caribiacn
29. nov 2021

1. Jedz skutočné jedlo, žiadne polotovary.
2. Neprejedaj sa.
3. Jedz hlavne rastlinú celozrnnú stravu.
4. Ak musíš mať mlieko a výrobky z neho, tak si nájdi dodávateľa, ktorí si chová vlastnú kravu/kozu.
5. Ak musíš mať mäso, nájdi si chovateľa čo si poráža vlastné zvieratá.
6. Doplňujúce rada: Športuj. Nájdi si šport čo ťa baví, ak ťa nič nebaví stiahni si hudbu čo máš rada, alebo dobrú audio knihu a počúvaj to pri rýchlej chôdzi.

autor
29. nov 2021

@caribiacn áno to sa snažim dodržiavať ale ako keby mi v jedle chýbala nejaká zložka lebo to nedokážem udržať dlhodobo. Prepadne ma vlci hlad a potom pojem piate cez deviate

margaretka_
29. nov 2021

Na obed jes iba zeleninu a maso a na veceru to iste? Mozno ti chybaju obilninove prilohy. Ale neskusala si si par dni zratat kolko zjes kalorii? Ked ta prepada vlci hlad, moze byt ze jes malo a telo si to potom pyta takto... Alebo mas nevyhovujuce rozdelenie makrozivin

majuska161
29. nov 2021

Pridaj sa do skupiny Cesta k mojej premene... Tam nájdeš veľa vecí pekne vysvetlených...

miska_kal
29. nov 2021

podla mna sa nestravujes nejako priserne nezdravo, asi by si skor mala jest viac, ked pocitujes hlad 🙂

autor
29. nov 2021

@margaretka_ môže byť. Snažím sa sem tam zaradiť aj obilniny, strukoviny. Sém tam pečivo, prílohy. Len mi dosť zle trávi tak potom mam tazobu, som nafúknuta. Nejako neviem nájsť jedálniček ktorý by mi vyhovoval

caribiacn
29. nov 2021

Ako napísala miska_kal, ak ješ správne veci ale si hladná, tak jedz viac správnych vecí.

1gabriela13
29. nov 2021

Jedz denne 5-6x ,ja teda jem denne 8x ,mám 50kg ale 6 dní v týždni cvičím. Moje raňajky štartujú poväčšine sacharidmi tj ovsené vločky s obyčajným mliekom plus škorica. Do obeda jem ovocie napr jablko,banán,pomaranč plus pridám bielkoviny vajíčko . Obed ryža,zemiaky,mäso,zelenina. Poobede proteín shake, idú tuky ako kesu,arašidové maslo s proteinovym chlebíkom . Večera 5 vajíčok s proteinovym chlebom. Samozrejme toto som ti opísala jeden deň ako príklad,jedavam aj ryby ,bulgur,proteínové lievance,banánový chlieb,schwarzvaldska šunka,je toho veľmi veľmi veľa. Treba jesť viackrát po menej,naštartuje to metabolizmus ,ktorý jednak si zvykne a bude rýchlejšie pracovať. Nehladuj a pridaj cvičenie aby si nestrácala hmotnosť na svaloch ale aby sa redukoval hlavne tuk.

autor
29. nov 2021

@1gabriela13 ďakujem veľmi pekne za rady, vyskúšam. Ja som hneď po každom jedle plná a to fakt nejem veľa, snažím sa hlavne veľa zeleniny a bielkovín, ale často hlavne večer ma prepadne ukrutny hlad

1gabriela13
29. nov 2021

Zrejme to chýbajú sacharidy ,tie nesmieš vynechať,60% stravy na celý deň majú byť sacharidy. Ale nestačí správne len jesť,musíš pridať aj pohyb minimum 3x do týždňa. Nestačí len pomer že strava 80% a cvičenie 20%. Musí byť strava 100% a cvičenie 100%

autor
29. nov 2021

@1gabriela13 ďakujem, vyskúšam viac sacharidov a pridať cvicenie

1gabriela13
29. nov 2021

Večer tá prepadne hlad kvôli tomu lebo ti cez deň nestačí jedlo. Treba jesť viackrát ,pomenej a zdravú stravu. A mňa teda keď náhodou prepadne hlad večer,tak sa teda najem,netrápi ma to. Buď si dám jablko čo dobré zasýti alebo normálne jem.

autor
29. nov 2021

@1gabriela13 chcem sa ešte opýtať, existuje nejaký spôsob ako uskladniť nacate avokádo? Milujem ho, ale vraj nie je dobre jest ho vela. Viem ze rýchlo ocernue, ale či nie je nejaky figel

1gabriela13
30. nov 2021

Toto netuším ja ho zjem tak 2 dní keď je načatý. Patrí medzi zdravé tuky ale všetkého priveľa škodí.