Ako zaradiť bielkoviny a vlákninu do jedálnička?

26. sep 2022

Dobrý deň, ako sa dajú jednoducho zaradiť do jedálnička, aby som nezvýšila kalorický príjem a zároveň, aby tie potraviny neboli veľmi drahé?

lienockamalicka
26. sep 2022

Vlakninu mas hlavne v ovoci a zelenine. Ak jej mas aj tak nedostatok, tak je dobry cakankovy sirup, akebo sj susena jablcna vlaknina, ktoru si mozes dat napriklad do tvarohu, ktory je vyborny na bielkoviny. A potom kvalitne sunky, maso, mozzarella, ale aj strukoviny su plne bielkovin 🙂

mima1
26. sep 2022

Vajcia,tvaroh,kuracie maso,tuniak,ovsene vlocky,strukoviny sosovica. Vlaknina ovocie zelenina

marianarem
26. sep 2022

Nizkotucny tvaroh a vajicka na bielkoviny,tofu tiez nie je drahe a strukoviny tiez nie. Jest menej sacharidov, vlaknina je v hocijakom ovoci a zelenine,

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadis
27. sep 2022

Strukoviny (sosovica, biel, cervena, fazula, cicer..), cestoviny celozrnne, zelenina aj typu - kalerab, karfiol, kapusta- kysla aj surova, brokolica, por, redkovka, ruzickovy kel, kel, spenata ovocie tiez treba, vzdy sa da nieco lacnejsie vybrat

natalala
27. sep 2022

Vlaknina-ovocie,zelenina, ovsene vlocky atd alebo si kup psyllium/jablcnu vlakninu v tobolkach. Proteiny-klasika maso, ryby, tvaroh, cottage cheese, skyr, vajicia. Ja ked som potrebovala nahnat makra a nemala som zrovna chut na vela masa, tak som si dala protein do tvarohu alebo skyru a napr nastruhala do toho jablko. Ak nechces velmi zvysit prijem, tak podla mna prave kupit si praskovy protein je dobra cesta. Ja by som sa vyhla vysokemu prijmu soje (aj ked je to lacny zdroj bielkovin).

h2
27. sep 2022

Ja keď som sa stravovala podľa kalorických tabuliek, tak som presne s týmto mala tiež problém. Sacharidy a tuky vybehli hneď, vláknina a bielkoviny zaostávali. Najjednoduchšia cesta bola kúpiť si psyllium a práškový proteín.