Ako využiť starý chlieb?

4. aug 2024

Zostalo mi cca 6ks veľkých 1kg chlebov, nakrájaného na plátky

doriiis
4. aug 2024

Už je suchý?

dskjhfdlkdjhl
4. aug 2024

Urobila by som vajcovy chlieb.

lucia13022023
4. aug 2024

Polku by som dala na krutony, polky vajickovy chlieb. A raz som videla jeden recept, kde naschvál susili chlieb, potom ho pomixovali, pridali cesnak, olej, skvarky, vajce, semiačka a urobili také lepkavé cesto, dali na peciaci papier, rukami roztiahli a dali zapiecť, potom z toho mali také krekry.

janinah
4. aug 2024

Ak je ešte ôk rozdaj susedom.

really8
4. aug 2024

Daj do mrazaku

maca1984
4. aug 2024

Zapekanky napr.
Čo nájdeš v chladničke.
Dosť často to robím , keď chlieb treba už minúť.

ina2405
4. aug 2024

Krutóny, chlieb vo vajci, bruschetty, hrianky

liusa82
4. aug 2024

toto sú dobré recepty na využitie staršieho chleba aj ked ten prvý mýli že vo vajci ale je obalovaný v takom cestičku z kyslej smotany.Mne chutí omnoho viac ako klasický vajíčkový https://varecha.pravda.sk/recepty/chleba-vo-vaj... a potom druhý to sú také muffiny skôr https://varecha.pravda.sk/recepty/zapeceny-chle...

hendikep
4. aug 2024

@dskjhfdlkdjhl pre celu dedinu? 🤣

egonsk
4. aug 2024

ak je este neplesnivy a anintvrdy, tak jeden mozes rozne zuzitkovat - od topiniek s vajcom, cez krutony do polievky, az po chlebove gulky... dalsie mozes nechat ususit a nastruhat - iked chlebova struhanka nie je tak fajn ako z peciva, mozes s nou obdarovat okolie 😉

gvenduska
4. aug 2024

Rozdeliť po rodine alebo dať do mraznicky a postupne vyberať
A ako spotrebovať zapekaný do vajca hrianky muffiny je kopu receptov na využitie

beataxxx
4. aug 2024

https://www.nahuby.sk/recept_detail.php?recept_... recept podľa Satinskeho, robím rôzne variácie vždy, keď sa mi vyschne chlieb a pecivo

zuzana76
4. aug 2024

chlebova polievka, dat do fasirok (ja davam do fasirok chlieb bezlepkovy, kedze syn je celiatik, jeme to vsetci a je to na nerozoznanie od rozkov), plnka ku kuratu na plech (robi sa z rozkov, ale mozno aj z chleba by sa dala), nakrajat na kocky a urobit krutony do polievky do zasoby, uskladnit v papierovych vreckach, podla mna par tyzdnov by to vydrzalo,

viestta
4. aug 2024

Chebova polievka, placky so sucheho chleba, "zemlovka" na slano so zeleniou, syrom a nejakou udeninou. Vysusit spravit struhanku

beataxxx
4. aug 2024

A ešte jeden tip- ak si z BA, tak na rohu sulekovej a timravinej je zberna nádoba na starý chlieb- pre kozy, tam nosievam keď je už veľmi stary

dskjhfdlkdjhl
4. aug 2024

@hendikep Tak chcela nejake tipy, ja som dala jeden, predpokladala som, ze dostane aj dalsie a predpokladala som spravne.Ty si dala nejaky tip?

zuzana76
4. aug 2024

alebo dat niekomu, kto ma sliepky, ak je velmi stary a mozno ti da nejake vajicka potom

zuzana76
4. aug 2024

použiť do kvasených uhoriek tiez sa da

sisska96
4. aug 2024

Vysušiť a na strúhanku

simca06022011
4. aug 2024

Záleží ake sú staré. Ak tvrde už tak jedine tak skúsiť strúhanku. Alebo sliepkam/prasiatkam a tak. Ak ej starší ale jedlý tak dá sa normálne jest.. ale 6 chlebov? To naraz ani nezjete aj tak. Možno pomrazit a postupne pojest na hrianky, chleby vo vajci, na " teply" spôsob, krutony..

janulik2008
4. aug 2024

@maca1984 ale to vyzera prudko jedlé 🤤🤤🤤

maca1984
4. aug 2024

@janulik2008 aj je 😆 a vždy zúžitkujem aj veci z chladničky čo už tiež treba spotrebovať, v komore sa tiež vždy niečo nájde čo viem využiť ( sušené paradajky, zavárané šampiňóny, kukurica..)
A teraz sezóna rajčín, paprík...

janulik2008
4. aug 2024

@maca1984 a prosim ta s cim je ten na prvej fotke vidim tam paradajky a syr tam je? Ja musim uchmatnut paradajky zo zahrady lebo mama sa zblaznila a dala sa na robenie kecupu. Vcera z 12 kil paradajok robila 🫣🫣🫣

maca1984
4. aug 2024

@janulik2008 je to akože " capresse", len mozzarella, paradajky.
Takto hodené na plechu do rúry, potom okvapkám olivovým olejom, a bazalka na chuť.