Ako uvariť paradajkovú omáčku pre 7 mesačné dieťa?

kompiska
23. máj 2013

ahojte chcela by som sa opytat, viete mi niekdo poradit ako uvarit 7 mesacnej dcerke paradajkovu omacku na cestoviny. V príkrmoch som videla ze dieta uz take može v 7 mesiacoch ale kedze jej stale varím a kupovaný príkrm som jej este nedavala chcela by som aj toto spravit len neviem ci s cersvích rajcin alebo inac. dakujem za rady 🙂

amadora
23. máj 2013

jej ja teda neviem, ja som nie zrovna tabuľková maminka, moje deti jedli ako 10 mesačné skoro všetko, ale teda neviem či sa môže v 7. mesiacoch paradajková omáčka, paraajky sú dosť silný alergén... ale predsa je to dáky ten rôčik už tak možno sa dačo zmenilo, neviem 😅

googlinqa
23. máj 2013

to v kazdej krajine je ine, si zober ze vo vyzivach babylove z dm mas paradajky od 4 mesiacov, moja ma 8 a vyzivy kde su paradajky jej vobec nechutia, ani ja som nemala rada paradajky ked som bola mala, neviem ake paradajky davaju do tych pretlakov, takze pokial nemas dobry domaci zdroj na paradajky a kvalitny domaci pretlak, tak by som ich nedavala

xlucia
23. máj 2013

rajciny az po roku, silny alergen, vedia riadne vystipat pri kakani

zuzkat1
23. máj 2013

Paradajky po roku... Vobec sa neriad tym co napisane na prikrmoch...tam daju hocico aj korenie... Tie hotove prikrmy su hnus...

brumka
23. máj 2013

rajciny by som az po roku a viac mi sme ich nemohli 15m jest preventivne koli ekzemu... a to co je na kupovanych prikrmoch napisane je vsetko len marketingovy tah , to ze je nieco od 1 alebo 4mesiacov neznamena ze je to vhodne, skor im ide o to aby to predali sirokej verejnosti nieje ich zaujmom zdravvie dietata ale plna penazenka...

hori
23. máj 2013

tiez by som s paradajkami este pockala... a potom sa omacka robi veeelmi jednoducho - pokrajas rajciny na male kusky, podusis a prepasirujes alebo mixnes, zakvapnes olejom... nic ine... mozno nadrobno nasekana petrzlenova vnat na dochutenie... neviem ci sa mozu ine bylinky (bazalku mam konkretne na mysli, ale musela by byt cerstva samozrejme), ale vsak nech ditko najprv skusi, ako chutia origos paradajky... 😉

simca06022011
23. máj 2013

no paradajky ako take som davala malej az od 12m, ale polievky a omacky jedla skor, aj vo vyzivach... cize neviem, na kazdeho odvahe je to, co da.. 🙂

milota164
23. máj 2013

Ahoj, no ja by som s paradajkami rozhodne pockala. Ja som skusala davat az tusim okolo 10 mesiaca. A omacku som robila z cistej domacej zavarenej stavy do ktorej som dala ovsene vlocky a nechala rozvarit na kasu. Kludne pockaj kym bude sezona domacich nestriekanych rajcin, netreba sa velmi ponahlat nic malej neutecie.

katik235
20. máj 2014

ja som paradajky tiez vyskusala az po roku. Najskor obycajne paradajky. Mala ich ma rada, momentalne zboznuje vsetko paradajkove, omacky, polievky. Paradoxne je, ze ja mam rada paradajkove omacky aj polievky, no samotne paradajky nie, ale tak hadam to malej vydrzi. Inak omacky aj polievky robim z paradajkoveho pretlaku. Kedysi som mala este domaci z domacich paradajok, no uz robim len z obchodu. kupujem paradajkovy pretlak od podravky, osvedcil sa mi zo vsetkych najviac, je extra husty, co je super a chuti perfektne.

klincek
20. máj 2014

radsej este nie, ale ak na tom trvas, najprv by som ich sparila a osupala, potom vybrala jadierka, a dusila by som len duzinu, na troske vody, rozmixovala a hotovo.

xarra246
20. máj 2014

Raz som čítala zloženie jedného príkrmu zo skla a bolo v ňom čierne korenie...príkrmami sa vôbec neriaď 🙂 Na cestoviny môžeš dať brokolicovú alebo tekvicovú omáčku a v podstate to bude uvarená brokolica alebo tekvica vo vode a následne rozmixovaná 🙂