Ako uvariť krupicu z umelého mlieka?

mamicka70
2. feb 2013

ako mam uvarit 7 mesacnej dcerke krupicu s umeleho mlieka ?

kattie1982
2. feb 2013

Uplne normalne, ako by si varila z normalneho mlieka. Az na to, ze najskor umele mlieko rozmiesas vo vode a ked zacne byt horuce, pridas krupicu 🙂

renata5
2. feb 2013

ja som krupicu zacala davat az po roku

ekinkala
2. feb 2013

ahoj uplne jednoducho urob si najprv umele mliecko a potom daj do maleho hrnceka a pridaj trosku krupici aby nebola velmi tazka pre babo

januliku
2. feb 2013

Klasicku krupicu treba prevarit a UM sa prevarat nesmie, takze uvar v kravskom, alebo krupicu vo vode, alebo v UM instantnu kasu bez varenia.

sluci
2. feb 2013

my sme uvarili krupicu vo vode a keď sa ochladila na cca 40°C pridali sme UM, ale nie zarobené, len ten prášok :D :D ... nakoľko UM sa nesmie variť, lebo prichádza o výživové hodnoty.... malému to chutilo 🙂

lilyen2011
2. feb 2013

dať do trocha vody "napučať" krupicu a pridať UM.. ja som pridala zarobené, nie prášok... aj keď je krupica teraz moc hustá (z klasického mlieka) pridám do hotovej trochu mlieka a poriadne rozmiešam na konzistenciu akú chcem 😉 a nie, nie sú tam hrudky, tie by mohli byť, ak by som dala prášok do hotovej krupice, ak to rozriediš už zarobeným mliekom hrudky nebudú 🙂 treba vyskúšať tak aj tak a uvidíš čo sa ti bude pozdávať viac .. pokus/omyl 😎

lejlla
2. feb 2013

Aj my robime presne ako @sluci...a myslim ze teraz sa doporucuje davat krupica a celkovo lepok v skorsom veku ako 1rok aby sa zisila pripadna alergia v skorsom veku...

lia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
2. feb 2013

Krupicku som uvarila vo vode a do mierne vychladnutej zamiesat prasok UM....

baryana
2. feb 2013

ja som uz 7 mesacnemu varila krupicu v kravskom plnotucnom mlieku na veceru.

verronicka
5. feb 2013

my mame 10mes. a ja ju tiez varim vo vode (normalne ako ked sa vari v mlieku) schvalne si ju spravim taku hustejsiu a potom ju zriedim s rozrobenym UM v troche vody. Bolo by fajn az ked ta kasa trochu vychladne az potom pridat to UM. Nesladim.

ada304
11. aug 2014

A kolko vody a UM treba pridat? Treba UM prevarat alebo radsej nie? Moj ma 11 mesiacov a tie umele nutrilon kase mu uz nechutia... 😒

belasy_motylik
11. aug 2014

Urob ju z instantnej krupice a nemusis nic varit. UM by som urcite nevarila.

lucka313
6. dec 2016

Pre 5 mesačne dieťa by som mohla pripraviť krupicu ako tu píšete? By mu to neuškodilo.🙂

megs3
5. jan 2021

Na obale krupice máte dokonca písané, že je nevhodná do 1 roka, takže ja by som to neriskovala 🙈🙈

megs3
5. jan 2021

@lucka313 krupica je nevhodna do roka, píšu tonaj na obale (neviem ci na všetkých, ale na tych v sáčku áno