Ako upiecť bábovku?

27. sep 2022

Dobrý deň, mám 17 rokov a mamka je v práci, chceli by sme ju s tatkom prekvapiť a upiecť bábovku. Dáte mi nejaký recept? Aj postup a čas pečenia a stupne pečenia? Ďakujem vám ❤️ niečo čo nespálim a nepokazim 😂 rúru ma mamka elektrickú zn Gorenje

bessie12
27. sep 2022

na nete mas miliony receptov. Staci si len vybrat a skusat 🙂 na tvojom mieste by som vyskusala hrncekovu babovku. Ta je bez vazenia.

bessie12
27. sep 2022

https://varecha.pravda.sk/recepty/babovka-hrnce... napriklad nieco take. Velmi jednoducha a chutna 🙂 Mozes do nej pridat aj ovocie.

belllinka
27. sep 2022

@bessie12 prečo sa z váženia robí taký strašiak?

bessie12
27. sep 2022

@belllinka pre zaciatocnika je to lepsie. Sama som tak zacinala, ked som mala 16 rokov. A az potom som sa pustila do klasickych receptov s vazenim. Doteraz mam radsej hrncekove recepty, a to mam pomaly 30 na krku, lebo je to rychlejsie a nemusim sa bavit s vahou.

fineta
27. sep 2022

Potrebuješ: šálku s objemom cca 2,5 dcl, jednu väčšiu misku, jednu varešku, formu na babovku.

Zapneš rúru na 250 stupňov.
Vymastis formu napr. olejom a vysypes polohr. mukou

V miske zarobíš cesto:
1 salka hladkej muky
1 salka polohrubej muky
1 salka cukru kryštáloveho alebo praskoveho
1 vanilínový cukor
1 prášok do peciva
2 vajcia
1 šálku mlieka
3/4 salky oleja

Vsetko poriadne vymiesas a nalejes trištvrte tohto cesta do formy. Do zvyšného cesta primiesas kakao - spravíš tmavé cesto a vylejes do formy na bledé cesto.

Dáš do rúry, stiahneš teplotu na 180 stupňov a pečies cca 45 min. Skúsiš spajlou, ci je po tomto čase upecena. Ked ti ostane čistá, tak je ok.
Babovku vyklopis na podnos a poprasis práškovým cukrom. Hotovo.

(pridávam aj kokos, pripadne škoricu orechy.. Podľa chuti) Nech sa podarí!!

belllinka
27. sep 2022

@bessie12 ved ale mna zaujima, ze vo je na vazeni take tazke?

bessie12
27. sep 2022

@belllinka vsak nic, ale hrncekove su rychlejsie. Pre mna osobne je to otravne.

autor
27. sep 2022

@fineta ďakujem strašne moc už sa to pečie ❤️

fineta
27. sep 2022

Mohla som napísať aj zložitejšie piškótové cesto, ale načo. 😊 Toto je super jednoduché a používam často aj na bublaninu a iné dezerty. Potom dajte vedieť výsledok, pokojne foto. 🤩

autor
27. sep 2022

@fineta tak ešte sa pečie už hodinu a stále je surové dnu tak neviem kde robím chybu ide na 180 stupňov ale pridala som teraz na 200 snáď sa dopecie 🙂

bessie12
27. sep 2022

To chceš tu bábovku spáliť? To sa ma piecť pomaly.

autor
27. sep 2022

@bessie12 vyklopiť ju treba horúcu či keď vychladne?

bessie12
27. sep 2022

Až keď vychladne

autor
27. sep 2022

@bessie12 ďakujem 🥰 už sa dopiekla spálená sa nezdá byť tak počkám kým vychladne ďakujem ešte raz

bessie12
27. sep 2022

Vychladnutu ju mozes posypat praskovym cukrom. Potom daj vedieť ako to dopadlo. Ak by sa náhodu nepodarila, tak hlavu hore. Podarí sa nabudúce 🙂

fineta
27. sep 2022

Každá rúra pečie inak. 😊 Ja ju vyklapam ešte horúcu. Skus potriast formou, ci sa ti bude v nej hýbať. Ak nie, tak nožíkom opatrne uvoľni. Ale pokiaľ si mala dobre pripravenú formu, pôjde z nej von bez problémov. 😊

autor
27. sep 2022

@bessie12
@fineta ďakujem za rady a aj za recept vyzerá že bude mňam ❤️🥰

fineta
27. sep 2022

Krásna je ako namaľovaná. Paráda! 😁 Mamina sa určite poteší. 🙏🍀😍

autor
27. sep 2022

@fineta áno potešila sa strašne až sa jej slzy natlačili do očí ❤️ nečakala to a k tomu horúci čajík ešte a má večeru 🥰

fineta
27. sep 2022

Tomu verím. Velmi milé prekvapko ste jej pripravili s tatinom. Tak nech chutí aspoň tak dobre ako vyzerá. Krásny večer ešte. 😊🙋‍♀️

autor
27. sep 2022

@fineta ďakujeme aj vám pekný večer a dobrú nocku 🥰