Ako stíhate pred prácou raňajkovať?

reddflowerlife
4. feb 2024

Ahojte prosim poradte ako stihate rano pred pracou ranajkovat. Zacinam o 7mej v praci, z domu vyrazame cca 6:30. Ja som kazde rano vyflusnuta , strasne unavena, samozrejme ked sa nenaranajkujem som uplne ako zombik. Potom mavam az prve jedlo okolo 13tej ked ideme na obed v praci, ktory je vacsinou hrozny :(
Samozrejme akonahle pridem domov o 15tej zacnem vyzierat celu chladnicku.
Prosim poradte ako to robite aby ste rano dokazali vypit ten teply caj (ani ten rano nestiham) a aby ste sa dokazali naranajkovat.
- rada ako vstat skor - nedokazem vstat skor, skusala som si davat budiky na 5tu, 5:30, aj tak ten budik vypnem a spom dalej, proste nedokazem vstat…
Prosim o vase tipy a rady…

vanilkovazmrzka
4. feb 2024

A aku mas pracu? Nemozes sa najest v praci?

pribinak
4. feb 2024

@reddflowerlife začínaš o 7.00 hod a obedova prestávka je až o 13.00 hod?
To je trosku neskoro, nemáš ani malú desiatovu prestávku?

Popri práci nezjes ani ovocie či nejaký jogurt? Alebo nejakú celozrnu týčinku?

anjelicek26
4. feb 2024

Tak iná rada ako vstať skôr skutočne neexistuje. Večer si jasne môžeš prichystal kašu ovocie a už len dolejes mlieko a smer mikrovlnka a máš niečo teplého v žalúdku do 5 minút... alebo vypit aspon jogurtove mlieko. Mne nosí o deviatej kazde ráno šéf ranajky,lebo ma pekara vedla domu🤭 tak rano len kava a idem.. rano proste aj tak nemam hlad

viestta
4. feb 2024

Naucila som sa vstavat o 10 minut skor aby som do seba stihla vyliat hrncek mlieka a zjest dva platky vianocky. A to na rannu vstavam tak, aby som 5:45 bola v robote, teda pred piatou

mikadooo
4. feb 2024

@reddflowerlife kúpila som si také tie instantné kaše, prídem do roboty, zalejem to, zamiešam a potom jem pri pc. Neviem ale či môžeš jesť takto. Ak nie, tak potom asi by neboli zlé oriešky a keď sa dá, tak si ich pár vždy šupneš do úst. Alebo nejaké sýte nápoje, napríklad acidko alebo nejaké kúpené smoothies alebo tak...

reddflowerlife
autor
4. feb 2024

@pribinak nie… nemam ziadnu pauzu neustale som s pacientami… niekedy sa mi postasti vybehnut na obed ale niekedy je tak vela prace ze normalne nedokazem odist na obed a prepadne mi

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jasminet
4. feb 2024

Ráno raňajkujem pri maľovaní sa, o 6. Tých 15 min si na seba nájdem. Inak by som odpadla.

reddflowerlife
autor
4. feb 2024

@vanilkovazmrzka nie, o 7mej rano musim byt tam, prezlecena do uniformy, hned ideme na vizitu na oddeleni, kym vsetko prejdeme a preberieme je cca 9hodin, idem rychlo pisat vizity, dohoto neustale telefonaty od sestier, management pacienta, potom utekam do ambulancie, kde su pacienti, proste ja neustale bez prestavky robim, niekedy sa mi stalo ze som nedokazala odist na obed lebo tolko bolo prace , ale teraz sa uz snazim proste za kazdu cenu aj keby neviem co bolo aspon na ten obed o 13:00 ist…

iwesska
4. feb 2024

@reddflowerlife Ak si ten cas na ranajky nenajdes sama,nikto ti ho nenajde. Ja odchadzam o 7.00 z domu,ale som schopna ranajkovat aj o 6.50,ked nestiham- mam bud knackebroty,na to hodim maslo,sunku + zeleninu, alebo si zalejem instantnu kasu. Kolko casu na to rano potrebujes,ze to nestihas???
Hadam nevstavas 6.25,ked 6.30 odchadzas. Tak niekde pomedzi to,si na 5 min.sadni a sa najedz. Ja to tiez robim popri tom,ako sa malujem.

reddflowerlife
autor
4. feb 2024

@jasminet ved aj ja mam stavy az na odpadnutie fuj

pribinak
4. feb 2024

@reddflowerlife normálne sa posadim a zjem čo potrebujem. Však ty nerobíš za pasom, že nemôžeš ani na sekundu odbehnúť od pasu.

Akože zas mi Nehovor že nevieš si nájsť 5 min, aby si zjedla jogurt či rožtek či banán s keksíkom (sestra tiež pracuje v nemocnici)

Musíš si proste urobiť nejakú pauzu, nikto iný Ti ju neurobí, len Ty

reddflowerlife
autor
4. feb 2024

@stastnamanzelka o kokkej chodis spat ked vstavas o 4?

vanilkovazmrzka
4. feb 2024

@reddflowerlife aha takze doktorka? Nuz ked to mas taketo nabite, potom skutocne len dokazat vstat skor, alebo mat nachystane nejake male snacky alebo tycinky vo vrecku a zjest kedykolvek, kedy si najdes minutku, cestou vo vyhahu, popri pisani… aj ked to nema nic moc so zdravym jedenim.

alex49
4. feb 2024

iná rada ako vstať skôr nie je, nakúp si tyčinky, alebo zalej ráno kašu a zjedz tú

jasminet
4. feb 2024

@reddflowerlife a ranajky si robim večer. Rano vyberiem z chladnicky, idem sa osprchovať potom uz len kavovar zapnem

zuz987123
4. feb 2024

@reddflowerlife ak sa ti nedá vstať skôr, ani jesť v práci. Tak čaj večer do termosky, obložený rožok do chladničky a jesť po ceste do práce... Keď to inak teda nejde.

diewcatqoo
4. feb 2024

Tiez ak idem do office, tak zacinam v praci o siedmej. Vstavam o 4:45. Oplachnem sa, vypijem kavu, naranajkujem sa, obleciem sa, poludstim.. o 5:30 ochadzam z domu. V praci som o 6:45. O osmej zase nieco zjem a o 11-12 ideme na obed.

reddflowerlife
autor
4. feb 2024

@pribinak Nie lebo som sama na cele oddelenie, cize odkedy prideme z vizity hned utekam pisat do PC aby pacienti mali aspon vizity popisane, samozrejme kazdemu zaklikat ziadanky, odbery, liecbu naordinovat, skusila som pri tom jest a to sa tak neda, predlzi mi to neskutocne cas, ked potrebuejm pisat dvomi rukami rychlo vsetko tukat pisat a hlavne sa nepomylit.. potom mi zavolaju 5x rodinny prislusnici informovat sa o zdravotnom stave pacienta, 20x mi zavolaju sestricky tomu je zle, tomu sa zhorsila saturacia, tomu sme namerali vysoky tlak, ten si ziada od bolesti… vkuse vkuse nieco.. Hlavny problem vidim v tom ze si nedokazem tie ranajky urobit, skusim hlavne tak asi ako odporuca @zuz987123 ze si caj dat uz vecer do termosky a skusim si ranajky predpripravit vecer a jest po ceste 😀 ach… ale to stale budem mat len rozok s niecim qby som ich jedla ked chodim

iwesska
4. feb 2024

Neviem,ale pises to,ako by si bola taka nenahraditelna pre vsetkych,ze ani na wc nechodis. Ako doktorka predsa musis vediet,ze pri takomto zivotnom style ta skor ci neskor vypne a potom co budu bez teba robit?
Popritom ako pises tie vizity,si nemozes zjest nejaky oblozeny rozok,banan,ci vypit nejaky jogurt.napoj? Neverim.

simona92101
4. feb 2024

@reddflowerlife a po ceste do prace nestihas daco dzobnut?croisant,rohlik,tycinku?kavu/caj do termohrnceka do ruky?

dagas
4. feb 2024

@reddflowerlife alebo choď do práce o 10min. Skôr a daj si niečo tam.Ja ráno do seba nič nedostanem ale Prídem do roboty a už som hladná.

gemerka17
4. feb 2024

@reddflowerlife vieš vstať aj skôr. Telo sa naučí na nový režim ale chvíľu to trvá. Treba vydržať cca 2 týždne. Toto je pre teba najmenej bolestna cesta a v podstate normálna, lebo takto to väčšina robí a máva v rámci dňa. Neviem akú inú radu ocakavas, keď máš tak nabitý program.

pribinak
4. feb 2024

@reddflowerlife počúvaj ale veď pri písaní papierov vieš zjesť ovocie rožtek tycinku, kasu, …. Veď hádam primár nestojí s bičom nad tebou

Zas nedramatizuj

reddflowerlife
autor
4. feb 2024

@iwesska vstavam cca o 6:05/6-10 cize mam tak max 20 minut aby som vyrazila z domu, normalne moje telo nedokaze fyzicky skor vstat, skusala som ist spat aj o 20:00, ajtak to nepomohlo, proste sa nedokazem zobudit na budik o 5:00

reddflowerlife
autor
4. feb 2024

@simona92101 nie lebo soferujem a potom rychlo zaparkovat a od parkoviska rychlo sa ist cipnut do citacky, rychlo hore schodmi sa prezcliet v jednej ruke taska v druhej uniforma

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reddflowerlife
autor
4. feb 2024

@pribinak no skusila som jest pomedzi to a predlzil sa mi cas, uz mi volal primar ze este ten a ten nema zapisane vizity ze co robim

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwesska
4. feb 2024

@reddflowerlife Tak skus este skor. Mozno mas akurat taky spankovy cyklus,ze sa vtedy nevies zobudit. Skus 5.30-5.40. Velmi neskoro vstavas,to by som ja mala akurat tak stres.