Ako smrdí pokazené mäso?

27. júl 2023

Ahojte, ospravedlňujem sa za otázku,nie som veľmi skúsená kuchárka.dusim celé stehná na vode a nevonaju,pachnu ako stuchnuta krv.Nie som si istá,ako smrdi pokazené maso.Je to tým,že slabo umyté,ako to zistiť.Nesmrdi mi z toho zas celá Kuchyna,keď sa nahnem nad to

lukbe
27. júl 2023

No to je dosť ťažko posudzovať smrad cez internet.

lujza123
27. júl 2023

Pokazené mäso smrdí tak hrozne ze to poznáš.
Čiže úplne pokazene ešte nieje, no môže byt staršie alebo nekvalitné. Ja by som to nejedla ked to smrdí. Teda nieže by surové mäso malo príjemnú vôňu, ma určitý puch, ale nesmie ta z neho napinat

elenka74
27. júl 2023

Ja vždy mäso najprv ovoniam a potom dám variť

sissy27
27. júl 2023

no necítim, ťažko posúdiť... ale vo všeobecnosti - pokazené mäso smrdí už keď ho vyberieš z obalu. Nemusí to byť také dramatické ako vo filmoch, že okamžite ťa hodí o zem z toho smradu, ak ten proces len začína, tak to ucítiš len zblízka. Ja preto mäso vždy ovoniavam predtým, ako s ním začnem robiť a ver, že to poznať. Je to taký zvláštny sladkastý puch.
No a v procese varenia - fakt ťažko posúdiť, ale ak dusíš len kuracie stehná na vode, žiadna soľ, korenie, bylinky tak hej, to smrdí (keď varím pre zvieratá kuracie mäso len tak bez ničoho vo vode, tak mne osobne to smrdí, nie ako skazené, ale proste nejedla by som to 😀 )

autor
27. júl 2023

No práve dusíme a smrdí o trocha viac

martul
27. júl 2023

Tak ja neviem aký máš recept, ale keď to len dusíš na vode.....korenie alebo čo si tam dala.....lebo kura a vlastne akékoľvek surové mäso same o sebe nemá nejakú vábnu vôňu.

elenka74
27. júl 2023

Ak sa ti nezdá, radšej vyhodiť

zenulkaaa
27. júl 2023

Z mojej skusenosti, maso treba vonat este pred varenim a pecenim, teda surove neumyte- nemalo by mat ziadny zapach. Fakt ziadny. Ak ma, tak uz sa tam deju nejake procesy, niekedy sa este da vyumyvat a pouzit..

autor
27. júl 2023

Len majoránku a soľ

cookie29
27. júl 2023

Slabo umyte?

Žiadne mäso v surovom stave pod tečúcu vodu jednoducho nepatrí. Všetky na povrchu prítomné baktérie a mikroorganizmy sa totiž počas tepelnej úpravy spoľahlivo zničia.

Pod vodou sa baktérie ešte viac množia

Akonáhle totiž mäso umyjete, napomôžete ešte rýchlejšiemu šíreniu všetkých mikroorganizmov, tie sa potom ešte jednoduchšie môžu dostať na čokoľvek, čo sa v kuchyni nachádza. Pri neopatrnom počínaní ich môžete rozniesť na kuchynský riad, nože, doštičku alebo madlá od kuchynských dvierok....

(nechce sa mi pisat, tak som to skopirovala)

sissy27
27. júl 2023

fuha, kuracie stehná na vode, majoránke a soli, čo ti ja viem... tam skôr bude problém v recepte ako v samotnom mäse.

autor
27. júl 2023

@sissy27 nie😄

autor
27. júl 2023

Chcela som bylinky nejaké,dieťa ,tráviace tazkosti

autor
27. júl 2023

Diéta

zenulkaaa
27. júl 2023

@cookie29 blbost. To je len novodoby vymysel, ktory vznikol tak, ze vela ludi umyvali maso tak ze ho hodili do dresu a tak. Samozrejme potom zostali bakterie v drese a preniesli sa na ine nadoby..a z toho sa sirili tieto famy, ze je nebezpecne to umyvat. Viem ze sa to vsade pise, ale za mna totalna blbost.
Umyvam roky rokuce, neviem si to predstavit neumyt, moja mamina to iste a tu sme. Podstatne je po praci s masom vsetko vyumyvat, dosku, noze, kuchynsky dres a linku.

roja01
27. júl 2023

@sissy27 preco, ak je kvalita masa ok, tak to nie je zly recept. Takto sa vari dietne pri problemoch s pecenou, alebo sa da takto predpripravit masko na nasledne opecenie na panvici. Videla som takto pripravovat kuracie stehna zahranicnych studentov. Povedali mi, ze mama ich naucila.

lizatko1009
27. júl 2023

Tak ich na tráviace ťažkosti vysmar a na tráviace ťažkosti aj stehna iba na soli a majoránka sú ťažké a plus nechutne

cookie29
27. júl 2023

@zenulkaaa kazdy si robi ako chce... ale staci si pozriet studie, odporucania a podobne. naco maso umyvat? Surove ho nekonzumujes a teplotou sa znicia vsetky bakterie. Vodou sa maximalne rozprsknu.

zenulkaaa
27. júl 2023

@cookie29 viem videla som, citala som.. ale predsa len preco sa to maso nema umyvat??? Nie kvoli samotnemu masu, ale kvoli tomu aby si nekontaminovala prostredie a aby sa bakterie z masa nedostali inde. Ked ho ale umyvas opatrne a vsetko si po praci ocistis, nevidim problem.
Vlastne skusenosti hovoria za vsetko.
Ale jasne-kazdemu jak je libo 😊

0silvia0
27. júl 2023

doteraz som žila v presvedčení, že majoránka sa pridáva až na konci, vraj keď sa dlho varí, zhorkne.

letter
27. júl 2023

Keď si pričuchneš k surového mäsu a napne ťa tak je to pokazené 😃 z obchodu stehná majú často divný “zápach”. Malo by to ale prejsť keď sa to riadne vyvarí a dokoren.

lizatko1009
27. júl 2023

@zenulkaaa tiež všetko umyvam a hneď všetko vystriekam lysolom a umývadlom takým vonavym savom na povrchy a ešte splachnem prevarenou vodou

banderaska29
27. júl 2023

pozri pokazene maso je vlastne hniloba. už si niekedy cítila zdochlinu ? tak pomaly rozkladajúce maso smrdí podobne. 🙂 jednoduché na rozoznanie.

ten smrad ktory popisuješ mi príde ako staré maso. tak ja by som to na tvojom mieste zvážila či si radšej neobjednáš pizzu 😀

cocolino234
27. júl 2023

@cookie29 🤮 to by sme sa možno mohli baviť o čerstvo zabitom mäse. Vieš koľko nechutnej vody sa nachádza v tom supermarketovom? Skús ho neumyť a surové ho namoč do vody, nechaj hodinku postáť. Uvidíš aký slizký hnus z neho vyjde. Preboha veď si hádam po každej práci s mäsom dezinfikujem drez, krájacie dosky (na mäso nepoužívam drevenú, tam sa baktérie vsakujú). Nedotýkam sa iných vecí, kým s ním pracujem.

To mi chceš povedať, že sa pozrieš na to mäso v obale a tú vodu, ktorá je okolo neho ale povieš si, že to nevadí a hodíš ho do hrnca? 😳 To by som svojim deťom jesť nedala. Tam nejde len o tie baktérie ale o ten hnus, ktorý je tam. Takže dobrú chuť, pri takom soté. Ja neviem prečo je dnešný svet tak neskutočne lenivý, že je problém dezinfikovať kuchyňu vždy po práci s mäsom a je im úplne jedno, že si ako ďalšiu prísadu do jedla dávajú hnusný sliz z mäsa, ktorý sa tam počas státia v obale nazbieral a stačí ho odstrániť studenou vodou.

Tento nápad s neumývaním je čistá lenivosť, mäsu to nijak neublíži a ak máš dobrú hygienu, tak sa nikdy nič zlé nestane. Nejde len o baktérie, ale nalej si do pohára ten sliz z obalu a napi sa. Lebo to isté robíš ak ho neumývaš, len si to leješ do jedla.

solange7
27. júl 2023

Mne sa dviha zaludok uz len z toho ze dusis kuracie stehna na vode. To znie naozaj zle v kombinacii s tym, ze niesi dobra kucharka. Mozno to proste smrdi len ako hola neokorenena a neochutena hydina.

lukbe
27. júl 2023

@solange7 hmm,aj mne to napadlo, že dusenie vo vode,vo vode sa varí, dusí sa na oleji alebo na masti, ale tak nechcela som sa vyjadrovať k tomu...

sissy27
27. júl 2023

@roja01 vieš čo, aj ja som mala po operácii diétu bez tuku a presne toto, mäso len varené vo vode, bez tuku, bez korenín a bol to (so všetkou úctou k zabitému zvieraťu a jedlu ako takému) hnus. Tam proste nemá čo byť chutné, sorry.
A to som z tých, čo koreniny používajú striedmo a záleží mi aj na kvalite (žiadne zmesi s glutamanom a kopou soli), takže nemám zničené chuťové a čuchové bunky. Chápem to, že to musí byť kvôli diéte, ale o chutnom pokrme sa v tomto prípade nedá baviť.

roja01
27. júl 2023

@sissy27, kazdy mame ine chute, mne napriklad varene, iba osolene maso a k tomu spusta zeleniny velmi chuti. Alebo len varene hovadzie a k tomu potom trocha chrenu, nie je to vynikajuce?

lizatko1009
27. júl 2023

@roja01 ja vyvar neznasam ale zjem varene stehno z polievky a ešte si osolim okorenim, ale pecene mne páchne a nedajboh jednodňové by mu niekto ohrial s dal pred nos, ale tak ja veeela korením keď nemám 50 druhov korenia, tak ani jedno

dejka77
27. júl 2023

Ak by bolo pokazene, citila by si to po odbaleni. Ked varim kuraciu polievku, tiez to smrdi, takze vedu by som z toho nerobila.