Ako skladujete vianočné suché koláče?

kacenka205
7. dec 2021

Ahojte. Ako skladujete vianočné suché koláče, aby sa nepokazili do vianoc ? Myslím vanilkové rožky, koka susienky, linecké.... Ďakujem.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
7. dec 2021

@kacenka205 tam sa ti v podstate nemá čo pokaziť, ak dáš do dóz a do chladu, napr. na balkón alebo do komory. Ale nepiekla by som zbytočne skoro, trojtýždňové, mesačné koláče nie sú bohviečo

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bruneta880
7. dec 2021

@viestta 😂👍

anitta98
7. dec 2021

do misiek pozatváram a teda najlepšie je im v chlade aspoň teda podľa mňa 🙂 medovníky mám rada keď sú z vonku také vymrznuté, jój, ale tak každý jak to má rád 🙂

kacenka205
autor
7. dec 2021

@viestta papierové krabice sú úplne zavreté ? Či im necháš dýchať ? A tá veľká krabica (ak som to dobre pochopila) kde sú tie malé krabice s koláčmi, môže byť napr banánová ?

kacenka205
autor
7. dec 2021

@elizabet173 keď dám von, nezamrzne to ? Nemám komoru. Len terasu ... A kedy pečies ? 2 týždne pred vianocami ?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renab
7. dec 2021

@kacenka205 v krabiciach a chlade su dobre aj po mesiaci a ked mam naozaj vela, zavaxujem a su vyborne aj marci 😇

kacenka205
autor
7. dec 2021

@anitta98 máš špeciálne misky ? Či obyčajne plastové ? S vrchnákmi. ?

kacenka205
autor
7. dec 2021

@viestta vďaka. Tak keď máš s tým dobré skúsenosti že to nezamrzne a nenavlhne na balkóne, tak skúsim aj ja tak tento rok. Dám na terasu .. 🙂

anitta98
7. dec 2021

@kacenka205 obyčajné také, čo dobre tesnia, akurát tak medovníky tie mám v takej plechovej dózičke 🙂

elizabet173
7. dec 2021

@viestta rozležia sa aj za týždeň, záleží na vlhkosti vzduchu, aj keď neviem, čo sa ja vôbec do toho montuje, v živote by som to nedala do úst, suché a sladké a práši sa z toho z huby, brrr

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
7. dec 2021

@kacenka205 v plechovych dozach v špajze.

mauduska
7. dec 2021

my v obyčajných plastových nádobách, napr. zo zmrzliny z leta a tak. Máme aj také väčšie, len neviem od čoho sú. Tie normálne zavrieme a šup do špajze.

simsalabim
7. dec 2021

@kacenka205 ja ich skladujem v plechovych dozach pri bytovej teplote.

elizabet173
7. dec 2021

@viestta ja sladké nieeee, najlepší zákusok je pre mňa škvarkový pagáč 😎 Ja pár suchých upečiem, ale ich rozdám, moja rodina ich tiež nemusí, im sa musia paprče do koláča zaboriť

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moniquer
7. dec 2021

@elizabet173 "aj keď neviem, čo sa ja vôbec do toho montuje, v živote by som to nedala do úst, suché a sladké a práši sa z toho z huby, brrr"
sa tu rehocem, ako si to opísala! 😂👍

kacenka205
autor
7. dec 2021

@nikpa nemám špajzu.. ;( len terasu kde mrzne

zabina27
7. dec 2021

@kacenka205 najlepšie na tú terasu ešte do nejakej skrinky, hlavne aby sa tam napríklad nejaké mačky nedobijali 😀 tiež som zvykla v na balkóne alebo suché aj vnútri v byte, ale už sme na dome, na terase máme takú obyčajnú skrinku dočasne, tak plánujem dať tam, v plastových boxoch a plechových dozach

nikpa
7. dec 2021

@kacenka205 nič sa nestane keď dáš normálne do linky a vo volakej dóze dobre uzavreté. Aj tak som mávala a nikdy sa s nimi nič nestalo. Ani špajzu netreba

kacenka205
autor
8. dec 2021

@zabina27
@nikpa ďakujem vám 🙂 skúsim to a uvidíme 🙂

avanka
8. dec 2021

@kacenka205 my na balkone v papierovej skatuli a v plechovych dozach..a teda za mna je suche pecivo nejlepsie, ked je premrznute, po dani do vnutra je vlacne

kacenka205
autor
8. dec 2021

@avanka hodím to von na terasu. Len mi ide o to, aby nenavlhlo alebo čo. Aby sa proste neznehodnotilo... Keď už pri Tom strávim toľko času ...

elizabet173
8. dec 2021

@kacenka205 keď ich budeš mať v dózach, ako ti to môže navlhnúť?

standusina
8. dec 2021

Mam normalne plechove dozy nepriehladne a tam mavam kolaciky kazdym rokom a nic sa im veru este nikdy nestalo

mmonika1402
14. dec 2021

@viestta mozem poprosit recept na tie medvedie labky 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz