Ako skladovať veľa vecí v malom mrazáku?

michaelaaa37
11. máj 2018

Ahojte mamičky rada by som sa poradila ,máme maleho chlapceka a chcela by som toho mnoho namrazit teda čo sa bude dať 😊, či už ovocie na zimu a podobne ,nemáte nejaké tipy alebo poprípade ake nádoby používate , či nejaké sacky aby sa vám toho viac zmestilo? Babičky majú všetko plné alebo nemajú mrazak veľký.....ďakujem veľmi za kazdy jeden komentár velmi si to budem vážiť

henikav
11. máj 2018

Predpokladam ze mrazit chces jahody, maliny, ribezle.. drobne ovocie, lebo vsetko ostatne dostanes cerstve po cely rok. Tak drobne ovocie zamraz najprv na tacke rozlozene, aby sa nepozliepali bobulky a az ked budu uplne zmrazene ich zosyp do sackov. ine veci mozes dat sacok do krabice, do toho nasypes ci nalejes co potrebujes zmrazit, az ti vznikne tehlicka, tu so sackom vyberies z krabice a odlozis len tak v sacku. Nepotrebujes tym padom vela krabic a budes mat stale rovnake tehlicky, tym padom sa budu dobre ukladat

michaelaaa37
autor
11. máj 2018

@henikav ďakujem moc moc

wieruska1
11. máj 2018

Vyborne sacky su z ikei so zip lockom, ale myslim ze obdobne maju kdekolvek. Tiez mrazim tak ako bolo popisane vyssie. Napriklad hovadzi, zeleninovy vyvar mrazim v “ladovnickach” a pitom prehodim fo sackov. Idealne vzdy co sacok to potrebny pocet porcii. Ak nam maso, to tiez prekkadam z origo krabiciek do sackov. Vzdy si napis- ja to robim centrofixkou priamo na sacik- co tam mas, lebo zmrazene v sacku vyzera vsetko skoro rovnako 😉 takto mrazim aj cerstve bylinky v olivovom oleji. Su omnoho chutnejsie ako susene

nicol_ka55
11. máj 2018

@michaelaaa37 tak sacky na skladovanie mas najlepsie ale pokial ide o ovocie, tak sprav tak ako ti poradila henikav. Najprv ich treba premrazit samostatne a potom dat dokopy. Vela krat som to hned dala do sacku a potom ked som rozmrazovala, bola to jedna velka guca jahod napriklad