Ako si vyrobiť prírodné farbivo na zdobenie?

oliviamae
19. okt 2017

Ahojte! Dnes som našla recept na medovníky,pred narodením mojej dcéry som ich robievala iba pre seba,manžela a pár príbuzných takže som ich nikdy nezdobila. Nikdy som nepouživala potravinarske farbivo a aj nadalej nechcem. Tento rok by som chcela spolu s dcerkou zdobit a tak mi napadlo vyrobit si prirodne farbivo doma. Takže sa chem spýtať či niektoré používate aj prírodné farbivá,ak áno tak prosím o radu ako docielit niekotre farby. Ďakujem za odpovede!

margotka112
19. okt 2017

napr žltú -skús kurkumu
ružovú-dáky červený sirup,alebo šťava z cvikle
zelenú-šťava zo špenátu
Síce neviem či to fakt pôjde,neskúšala som, to ma len tak napadlo

kengurica
20. okt 2017

Cucoriedky farbia na modro, raz som do cokolady zamiesala prasok zo, zeleneho jacmena, potom som zase raz pridala caj matcha. Zlta- kurkuma, malinova stava ruzova.... Da sa vselico...

kengurica
20. okt 2017

Teda do cokolady bielej som myslela
😉

ferala
20. okt 2017

A prečo nepoužiješ farbu? Predsa len nepoviem, že isto je to bez chemikálií, no neviem si predstaviť, ako by potom chutili napríklad po špenáte

oliviamae
autor
20. okt 2017

@ferala Od narodenia mojej dcery sa u nas preferujú organické výrobky,jedlo atd. A vyrobit si farbu z organického ovocia alebo zeleniny je urcite zdravšie a ak z ovocia tak aj chutnejsie ...zo zeleniny som neskušala a je mi jasne ,že to bude chutui trochu divne ,ale na medovniky pouzijem len minimum farby napr. nejaky lem okolo ,takze to ani nebude citiť😉

h2
21. okt 2017

@oliviamae Ahoj, keď máš taký problém s farbou na polevu, poradím Ti to najjednoduchšie a čo sa týka zdobenia medovníkov, podľa mňa aj najkrajšie: Nechaj polevu bielu. 🙂