Ako sa správne zdravo stravovať?

monita662
12. apr 2014

ahojte kocky..mam taky mensi problem....po dlhom nakopavani samej seba som sa konecne odhodlala na normalne celkom zdrave stravovanie stym ze by som rada schudla ...stravujem sa asi takto....rano kava o pol hodinu nato cerealie s mliekom ...okkolo 11tej jablko alebo ine ovocie.....o 13-00 obed mala porcia.....o 5tej kuraci salat + vela zeleniny....od 5tej uz vacsinou nejem alebo ked ma prepadne hlad tak si dam zas ceralie s mliekom ....vypijem 2 litre vody s citorom matou a zazvorom a skoro liter zelenho caju alebo caju Phuer ....co robim zle? alebo co zmenit pridat? pecivo nejem ziadne uz skoro 4 roky ...proste ho nemam rada .odkedy som v UK..takze umna take ze celozrny chlebik so sunkou atd atd na ranajky nehrozi to ani pisat nemusite ☹ ☹ a ten moj problem je ten ze toto dodrziavam od 3.4 a dnes som sa vazila a skoro ma slahlo o zem ...+4 kila hore!!!!!!!!!! nerozumiem tomu ..citim sa lepsie a aj lahsie ako keby to pomaly slo dolu ...no vaha mi ukazuje nieco ine ....(pokazenu ju nemam) kamoska tvrdi ze mam vela vody v sebe ....a priatel zas vravi ze musim cakat dlhsie kym sa prejavi zmena na vahe...no ja neviem.....za kazdu radu budem vdacna ....dakujem 🙂

viera27
12. apr 2014

Tie cerealie vobec nesedia. Neviem teda ake jes, ale tam je nasekaneho cukru na neuverenie. Ak ti to vyhovuje, tak nahrad obycajnymi ovsenymi vlockami osladenymi medom.
Inak co tak na ranajky kvalitnu sunku bez peciva, trebars s paradajkami, len tak 🙂. Na veceru nic, pripadne iba zeleninu. A prosim ta, v ramci mesiaca zenska vaha ma obrovske vykyvy uz len kvoli hormonom. Vydrz, na vahu sa absolutne vykasli, smerodajne su tak maximalne centimetre 🙂

dejnas
12. apr 2014

ako si sa stravovala predtým? ja som napr. kedysi vôbec neraňajkovala, a keď som začala, hoci zdravo, spočiatku som pribrala.. neskôr sa metabolizmus naštartoval a kilá šli dolu...
tie cereálie podľa mňa až tak veľmi nevadia - pokiaľ sú na raňajky - nie na neskorú večeru ....
káva nalačno... hmm, skús namiesto nej hneď ráno piť vodu s citrónom... kávu si pokojne daj, ale skús až po raňajkách (hoci neviem, či to veľmi ovplyvní chudnutie, ale určite je to "zdravšie") 😉
chýba ti zrejme olovrant - keďže spomínaš, že občas máš hlad... medzi obedom a večerou asi neješ...
skús dodržať pravidelné intervaly medzi jedlami...
ale celkovo je tvoja strava ok

mimajo
13. apr 2014

skus k lekarovi na vysetrenia, ja som tiez takto priberala pri veeeeeeeeeeeelmi zdravej strave a pohybu a zistili mi, ze mi chybaju viacere vitamini a ine veci - stitna zlaza zle pracuje a tak som len priberala a nic proti tomu nemohla spravit.
u teba to mozze byt nieco ine, no radsej k lekarovi...