Ako robíte tortilly?

kristina82
27. máj 2023

Ako ich robite? Ja som ich stale opiekla na panvici a potom pridala maso,zeleninu dresiing,zabalila.teraz by som chcela do tortilly zabalit ugrilovane maso,zeleninu,salat dresing- majonezu plus kecup plus cesnak a az tak dat upiect do toastovaca.bude to dobre? Nevadi ze tam bude majoneza a salat a budem to zohrievat?

aduskatt
27. máj 2023

ja ju navlhčenú opečiem na panvici a balím všetko možné, už som do nej balila aj chili con carne🙂

0silvia0
27. máj 2023

@kristina82 mozes zohrievat v toastovaci aj zeleninu aj majonézy

bessie12
27. máj 2023

@kristina82 ja robím tak, že na tortillu dám syr, mäso, cesnakovú omáčku, sambal, zeleninu ( paradajky a cibuľu, občas papriku ) a ľadový šalát. To zrolujem a dám piecť do vyhriatej rúry. Keď som mala elektrický gril ( ten otváraci ), tak v tom som piekla.

luccija
27. máj 2023

@kristina82 tiež to tak robím v kontaktnom grile

compra
28. máj 2023

@kristina82 Ja robim tortillu ako pizzu. Oblozis tak ako si zvyknuta a das upiect

danica2711
28. máj 2023

raz sme to robili v kontaktnom grile a bolo to dobré, majonéza nevadí

liljana
28. máj 2023

dve tortilly prelozit na polovice, dat obe na panvicu a opiect potom z oboch stran.

amadea3
29. máj 2023

@aduskatt mozem sa prosim spytat na to vlhcenie tortilly? Kolko vody/ako/cim? 🙂 ja ju prehrejem vzdy nasucho na panvici, tento napad s vlhcenim sa mi velmi pozdava, len netusim ako na to 🙂

aduskatt
29. máj 2023

tortilu mám v ruke, druhú ruku strčím pod studenú vodu a mokrou prejdem po oboch stranách tortily.....
🙂
@amadea3

btus
29. máj 2023

tak ja robím úplne jednoducho - nič neopekám, nič nehrejem,. Na tortilu dám dresing, potom ľadový šalát, paradajka, uhorka a šunka cca4kusy, alebo nejaké mäsko, tofu. zrolujem a jeme 🙂. Nič nehrejem, nepečiem

mareka49
29. máj 2023

@btus a to vám chutí? 😀
Véd to treba trošičku opiect

ajush5
29. máj 2023

@kristina82 ja síce nepoužívam majo, ale zapekám na grile aj so zeleninou aj s jogurtovým dresingom. No najčastejšie používam špenát, ten má po zapečeni ešte lepšiu chuť ako čerstvý.

levandulova111
29. máj 2023

Tak isto ako @compra, dám na papier na pečenie, kečup, oregano a obloženie podľa chuti, dám zapiecť na fakt pár minút, nakrájam na trojuholníky a jem 😅 bože a zas som hladná 🙈😅😂

natyzara
29. máj 2023
adik64
29. máj 2023

Ja ju prihrievam pár sekúnd v mikrovlnke, potom naplním. Opečená na panvici sa musí lámať, či nie?
Ináč plním aj tak, že potriem kečupom, urobím omeletu a tú dám do tortilly + šunka, syr a zelenina. Zrolujem a v strede prekrojím na polovicu.

dzt
29. máj 2023

Dám na panvicu navlečený tortilu- pekne zmäkne, na polovicu dám kuraciu šunku, eidam, kukuricu a bazalku. Zložím na polku s hotovo 😊

eva233
29. máj 2023

Navlhčenú do mikrovlnky a plním čím chcem a potom už len zabalím a je.... Alebo potom ako pizzu alebo naplním a nakrájam ako jednohubky....

lelelienka
29. máj 2023

Tak vidim, ze ja sa s tym velmi nehram 😁 potriem maslom, sunka, syr a zohriat do mikrovlnky kym sa syr neroztopi a cela je taka vlacna makkucka, k nej nakrajana zeleninka vsetkeho druhu a domaci kecup.
Ked sa mi velmi chcelo, urobila som plnku z fazule, kukurice a popucenych batatov, smotanovy dresing s cesnakom, tortilu som trochu opiekla na panvici a naplnila (trojuholnicky)

ivetz
29. máj 2023

@kristina82 V toustovači, ktorý mám sa dajú tie platne vymeniť - za také mriežkované - a potom je z toho kontaktný gril. Dávam si preložený papier na pečenie a do tortily všeličo možné. Aj ako tu už bolo spomínané chilly con carne - "gril" zatvorím a pečiem. Ak aj náhodou niečo vytečie, nepripáli sa mi to na platne. Predtým než tortilu naplním, dávam ju na chvíľu do mikrovlnky.

aduskatt
29. máj 2023

ešte ma napadlo - robím aj takto - na rozpustené maslo na panvici vylejem tri vajíčka ešte do nestuhnutých ponorím tortilu, ona sa tam prilepí k tým vajíčkam. Nechám trochu stuhnúť, podoberiem a otočím. Ba vrchu je teraz vajíčko, tam dám kečup, cesnak, nakrájanú červenú cibuľu, baby špenát, šunku, strúhaný syr, tortilu zviniem, trochu pritlačím obracačkou, podoberiem, otočím, pritlačím druhú stranu k panvici a hotovo🙂

zoeeoz
29. máj 2023

@kristina82 stred niecim natrem (pomazanka, majoneza, pesto, hoci co), dam prosuto, papriku, syr (napr hermelim), volske oko nedorobene, zas platok prosuta, poskladam zvysne strany aby to prekrylo a strcim do toastovaca/grilu

elenka.k
29. máj 2023

@kristina82 tortilu zohrejem na horúco, pridám tatarku, mäsko, kukuričku, šalát - ľadový, mrkvičku na strúhanú, hranolky a jemnú chili omáčku - dcéra si to ešte raz zohreje .
Synovi tam stačí iba mäsko s hranolkami a šalát, potajme mu pridám aj kus mrkvy 😉

btus
29. máj 2023

@mareka49 áno, chutí. Ani ma nenapadlo to opekať. 🙂 Ten dresing to tak zjemní a tá tortila nie je tvrdá, takže nám to takto na studeno chutí. Ale my to mávame ako rýchly olovrant, alebo večeru. 🙂

petrooshka
29. máj 2023

@kristina82 ja robim tortily ako Questadillu...a slahnem tam co chcem (napr.bambino,syr,sunka salama kukurica..) alebo aj nasladko...,prelozim na polovicu a opeciem na panvici z oboch stran.
A ked robim s masom tak najprv opeciem na panvici a potom plnim. Alebo naplnene v elektrickom grile

dzt
29. máj 2023

@petrooshka a na sladko ako? 😱

petrooshka
29. máj 2023

@dzt napriklad tvaroh,skorica..alebo aj s jablkami...co mi napadne 😄

dzt
29. máj 2023

@petrooshka ja som ešte nikdy na sladko nerobila 🙈

sisaka
29. máj 2023

@dzt tortilla na sladko - potrieť z jednej strany roztopenym maslom, posypať škoricou, z druhej strany potrieť nutellou, opiecť z tej škoricovej časti, poukladať na nutellu pokrájany banán a preložiť

sisaka
29. máj 2023

@kristina82 opekam podľa toho, čo robím. Ak robím tacos, na to používam malé tortillas. najprv opečiem na suchej panvici z oboch strán a potom plním, ak robím burritos, tak tie najprv naplnim a potom opečiem na panvici