Ako robíte punč z vína?

9. dec 2022

Ahojte ako robite doma punč z vina ? ostali nam 3 flasky a kedze samotné to nevypijeme, mam korenie na punč v sacku ale nvm kolko tam toho mozem dat na 1l popripade co pridať ?
Dikes 🙂

kacernakokse
9. dec 2022

Urobím si z asi 50g cukru karamel, přidám do toho pomarančovú šťavu asi z dvoch pomarančov hodim celú škoricu, korenie na punč môžeš dať a potom tam vlejem víno, keď chcem silnejšie dám dva deci rumu. Keď je to blízko varu, odstavim a podávám.

hilda08
9. dec 2022

Pollitra vody, cukor nechat rozpustiť, dat vyluhovat čaj ja davam vianocny plus cierny, potom nalejem vino dam škoricu, klinčeky, badian, nenechať zovrieť len hriat..potom ovocie, pomaranče, jablka, lupienky mandlí…nakoniec este prilejem rum…ak treba dosladim

natall113
9. dec 2022

Môj overený recept je
0,5l čierneho čaju
1l vína
0,2l rumu
Škorica celá 2 paličky
Klinčeky
Med
Cukor podľa chuti
Korenie na punč podľa chuti
3ks jablka
3ks pomaranče
Do uvareného čaju prilejem víno a rum a postupne pridávam všetko ostatné tesne pred varom vypnem.

klarissa25
9. dec 2022

Robím od oka trochu vody do toho čierny čas nechaj vylúhovať hodín ovocie nakrájane plus korenie čo ide do puncu varím na miernom ohni. Trochu ocukrim. Potom dám víno nechám zovrieť, odstavím a dám ešte rum. Akonáhle nás víno a zovrie treba odstaviť, už nevarit

aalt
9. dec 2022

Hlavne to korenie daj v tych cajovych kliestikoch, lebo to budes musiet cedit.

nelca84
9. dec 2022

No hlavne ak mas len vino, tak punc nespravis. Do puncu potrebujes aj rum, cierny caj, pomarancovu stavu... sprav si varene vino.

elistek13
10. dec 2022

Pridam sa aj ja, rada sa inspirujem, lebo by som chcela doma urobit, este v zivote som neskusala 🙂

autor
10. dec 2022

Ruzove vino, punč korenie, pomaranč , cela škorica , cierny caj a cukor 🙂

janinamojka
21. dec 2022

Ahojte,viete nejaký osvedceny recept na punč ale bez čierneho čaju...?