Ako robíte fašírky?

ivana1410
13. aug 2016

Babulky moje,

100 rokov som fašírky nerobila....ale mame na ne chut, tak by som Vas chcela velmi pekne poprosit
o nejaký overený recept pripadne aj rady ako ich čo nalepšie urobit.¨
Ale chcela by som tu fašírku piect.... nie tie gulky...

Ďakujem Vám za každu radu.

Ivka

stepanka274
13. aug 2016

@ivana1410 ja robim takto nakrajam rozky starsie, zalejem mliekom, opecenu cibulku zmiesam s mletym masom, vymackanymi rozkami, osolim, okorenim, jedno vajicko, zvyknem pridat aj struhany syr, dobre bsetko premiesam a urobim taku sisku, dovnutra zvyknem dat aj natvrdo uvarene vajco v velosti, sisku obalim v struhanke a dam na pekac , trochu podlejem vodou a peciem do zlatista az je lorka

minnie55
13. aug 2016

Ja fašírky pečiem len v rúre, sú fantastické, každý ich chváli 🙂 Zmiešam mleté mäsko, trochu sójovej drte (predtým ju namočím v bujóne), vajíčko, soľ, korenie, červenú papriku. Côžeš pridať aj strúhaný syr. Zmiešam a naplním zmesou formu na muffinky (ja mám silikónovú, je na 16 muffiniek). Dám piecť na cca 30 minút. Vcelku som to ešte neskúšala, ale určite by sa to dalo, len to bude treba dlhšie piecť.

radkamikic
13. aug 2016

Ja tiez peciem v rure aj v celku s varenymi vajickami ale aj fasirky gulickove...je to pohodlnejsie, zdravsie ako vysmazane a nesmrdi cely byt...podobne ako @stepanka274 namocene pecivo v mlieku, mlete maso, vajicko, pretlaceny cesnak, sol ,korenie, majoranka, trochu struhanky...normalne som vyhladla

17111976
13. aug 2016

@radkamikic aj z hovädzieho masa pečiete v rúre, alebo len bravčové? a ako dlho,na kolko stupnou? len vodu ste pridali,bez tuku? dakujem

puklica13
13. aug 2016

Babyyyy nerobte mi chute....s kasou a uhorkovym salatom ...mnam...kua a to som vyhlasila boj s obezitou😀

radkamikic
13. aug 2016

@17111976 ake mam maso take peciem..na fasirku predsa ide mastnejsie nie fajnove reznikove😉...gulickove peciem to na peciacom papieri cca 200 stupnov asi 30 az 45 minut.
Trochu si pustia tuku a pekne sa upecu...v polovicke casu otacam nech maju peknu korku.

17111976
13. aug 2016

@radkamikic dakujem

radkamikic
13. aug 2016

@17111976 rado sa stalo😊

katrin21
13. aug 2016

@ivana1410 ja robim bud bravcove, alebo pol na pol s hovadzim ( kup v lidli take na gulas a pomelies, mlete nekupujem, ktovie co tam je...)
K tomu dam vajicka asi 2 na pol kila masa alebo aj viac.. 1-2 suche rohliky namocene vo vode/ ale robila som aj bez a drzali, akurat boli hutnejsie/
sol, cierne korenie, majoranu viacej, cibulka na drobno , 1 lyzicka horcice.. 2-3 struciky cesnaku...
obalujem v struhanke len pocas tvarovania fasiriek, velmi jemne....
vyprazam na brav. masti, je to chutnejsie.. a niekedy robim cast z nich v rure... na papieri, su rovnako dobre a menej ťažke 🙂

lenka_vi1
20. jún 2023

Ja robím len takto: morčacie mleté mäsko (iné nejeme), strúhaný parmezán, 1 veľká cuketa nastruhana a 1 mala mrkva (z mrkvy a cukety vytlačim vodu. Niekedy dám namočený suchý rohlík ak mám, ak nie nedávam a vajíčko nedávam vobec, parmezán mi všetko stiahne a udrží pokope. Môžu sa vyprazit alebo urobiť v rúre a sú fantastické.

maryetta
20. jún 2023

@katrin21 robim presne tak isto. Akurat ja teda nedavam horcicu. Len potom na tanier.