Ako pripravujete tekvicu hokaido?

chikitka
17. okt 2012

ahojte maminy!!!
prosim vas pekne, ako pripravujete tekvicu hokaido? ja som ju kupila v pondelok a dnes som sa chystala ju uvarit. ale problem: po vybrati stredu neviem co dalej! nejde to supat, supete ju vobec? niekde som citala ze netreba, ale neviem ci ani pre krpcov... a je to dost tuhe cele, take vlasocnicove... to tak ma byt? alebo je nezrela?? este som ju nikdy nechystala, takze mozno sa pytam ako magor, ale mam ju prekrojenu, vydlabanu a dalej co s nou? 😒

katy1979
17. okt 2012

@chikitka nemusis ju cistit ale mozes. my robime polievocku zeleninka hokaido. uvarit rozmixovat a zjemnit smotanou.
ci upiect nakrajanu aj so zemiakmi a provensalskym korenim

jogobella
17. okt 2012

ahoj chikitka,
Recept pre malinke deticky -husta polievocka - tekvicu nechat so supkou, vybrat len jadierka zo stredu aj s tymi vlasocnicami, ostatne casti pokrajat na kocky, zaliat vodou - nie prilis, nedavat ziadnu sol ani korenie a uvarit do makka, potom rozmixovat na kasu. V tanieriku na nu kvapnut kvapku tekvicoveho oleja. Takto je to vhodne pre male deticky. Ak maju radi sladke, tak sa s tekvicou da spolu varit aj nakrajana mrkva.
Verzia pre starsich, rozkrojit tekvicu na polovicu, vydlabat vnutro, jemne orezat tekvicu zospodu, aby vznikli dva tanieriky. Tanierik naplnit zmesou mleteho masa ako na fasirku, dat do rury piect na plechu na papieri na pecenie. Je to jednoducha mnamka, hodia sa k nej zemiaky ako priloha.

mima4
17. okt 2012

@chikitka ahoj, ja ju urcite nesupem, pretoze prave v supke je najviac vitaminom a vsetkeho dobreho, co telo cloveka potrebuje.
Dobre ju vyumyvaj, vyber jadierka, pokrajaj na kococky, zalej vodou a var aspon 30-40 minut. Potom mierne osol, a rozmixuj a nakoniec pridaj slahackovu smotanu/smotanu na varenie a uved do varu na 5 minut a je hotova. 🙂

chikitka
autor
17. okt 2012

@mima4 dakuje, ja to potrebujem prekrpca, ma 5,5 mesiaca, ale dikes za tip, vyskuusam! 😉

ivv
17. okt 2012

@chikitka aha .. tak pre babo tie recepty nebudu vhodne, skor to co pisu kocky.. ale aj tak ako inspiracia super 😉

mima4
17. okt 2012

@chikitka aha, tak to ani neviem ci pre take malicke dieta je vhodna ta tekvicka

galaxy
17. okt 2012

ja z nej robím polievočku. Dám do hrnca, nakrájanú tekvičku, zemiaky a mrkvu. Nechám variť. Po zmäknutí rozmixujem, dochutím soľou, korením a troškou smotany + k tomu nejakú bagetku opečeú 🙂

edie63
17. okt 2012

@chikitka Ja som dcere casto robila tekvicu, a mala ju strasne rada. Dala som ju upiect do rury (mala som plny mrazak nakrajanej tekvice), uvarila som maso (vacsinou hovadzie alebo hydinu, prip. telacie) a zemiaky a potom som to rozmixovala/ roztlacila.

luciahromadkova
17. okt 2012

ja robim polievocku, ale akurat dnes som kupila casopis Dobre jedlo a su tam recepty z tekvice hokaido 🙂

tweetinka.co
17. okt 2012

ahoj.. pri mimi po pravde neviem - (este som nerobila) ale polievocka by nemala uskodit. Len sa uvari so solou/korenim a rozmixuje.. my doma pridavame este oprazene a olupane tekvicove semienka s kari..
pripadne je velmi dobra len tak oprazena tekvica hokaido so sojovou omackou na troske oleja.
Tekvicka sa nesupe, po uvareni je supka mekkucka a ma vela vitaminov.

ervenka
17. okt 2012

@chikitka ja robim polievku- moja mama jej dala nazov hadzana. 😉 tekvicu nesupem, len ju poriadne umyjem, vyberiem lyzicou stred. cibulka na kusky, tekvica na kusky, mrkva na kusky, ocistim si zemiaky- mozu byt aj sladke zemiaky. Kusky nemusia byt male. Do velkeho hrnca dam cibulku, potom tekvicu, mrkvu, zemiaky zalejem vodou. Necham uvarit, potom stiahnem plyn na slabsie, ak pridavas bujon- pridaj podla chuti. Ked je vsetko makke, rozmixujem to mixerom. Podla chuti pridam koreniny. Polievku ma rad aj nase ditko- ale pre neho bez korenin.

chikitka
autor
17. okt 2012

baby dikes za skvele recepty! urcite vyuzijem!!!
teraz varim tekvicu hlavne pre synceka, (5,5 mes.) ja som to zabudla napisat do uvodu... hlavne som mala problem so spracovanim 😀 😀 😀 v kazdom pripade velmi pekne dakujem ze ste sa zapojili!!! tekvica uz je uvarena 😎 ide sa mixovat ...

vcielka35
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karamel
19. okt 2012

vybrat stred so semienkami, tekvicu nesupat!!! a nakrajat, dat varit do polievky, zmäkne uplne cela, aj supa, chuti to ako zemiak🙂 alebo ju mozes dat let tak do truby upiect, vyberies stred, pokrajas, supnes zeleninove korenie, trosku podlejes, das olej a pecies v trube /dusis/, alebo moze byt z toho aj super omacka. Povaris do mäkka, rozmiksujes, zatrepes so smotanou, dochutis a je to 🙂

1gabriela111
19. okt 2015

idem zajtra varit, este ze pisete so supkou 🙂

puspen
27. okt 2015

My tiez nevieme ci ju mame supat/nesupat ale bojim sa aby ta supka nebola tvrda. A vcera sme ju kupili a chcela by som urobit nejaky vyvar 🙂

1gabriela111
27. okt 2015

tak ja som uz robila dva krat, raz bez supky ale nemala som na to nervy osupat to, tak druhy krat som to robila so supkou teda dnes a musim povedat ze malemu to asi viac chutilo so supkou. varila som to tak ze som dala 2 mrkvicky, 1 zemiacik a tekvicu, varila som to asi cca 25 min vsetko bolo makke a som to rozmixovala. mnam.

sunnyfunny
29. okt 2015

Ahojky,mozes ju supat,ale nemusis.Ja vacsinou vydlabem vnutro s jadierkami. Polievku robim hustejsiu,pridavam obcas zemiak,obcas mrkvu,muskatovy oriesok kusok.Vsetko rozmixujem a pri podavani do toho hodim slnecnicove semienka.Smotanu nepridavam vobec,naco "kazit" chut zdravej tekvicky 🙂 Do polievky mozes kludne pridat aj jablko.

kris557
24. aug 2016

Baby ja som ju ošúpala s tou škrabkou na zemiaky 🙂

henikav
24. aug 2016

@kris557 nemusis ju supat, iba dobre poumyvaj, ona ked sa upecie zmakne 😉

kris557
25. aug 2016

@henikav varila som ju malej a chutila. Vyskúšam aj upiect 🙂

henikav
26. aug 2016

@kris557 ja ju len nakrajam, trosku osolim, ofrckam olivovym olejom a dam na mastny papier na pekac upiect. Moji su hladosi, tak urobim hned dve naraz, normalne sa najedia a zvysok sa akoze odlozi, ked idem najblizsie pozriet na pekac, je prazdny, ona zmizne vzdy rychlostou svetla, moji mi ju vyjedaju aj miesto cipsov pri telke 😀

nelka13
12. okt 2016

Ahojte je hokaido jedle ked je trochu zelenkave po osupani bojim sa to malej dat viem ze su vselijake odrody ale nemam skusensost s hokaido