Ako pripraviť tvaroh pre 8 mesačné dieťa?

mataaa1988
27. jún 2017

Ahojte,začínam malému dávať tvaroh a chcem sa opýtať, ako mu ho mám dávať. Či sa s niečím vymiešava, alebo nejaké ovocie pridať. Vopred ďakujem za rady ;)

soldi
27. jún 2017

Ahoj, do roka sa tvaroh neodporuca davat kvoli vysokemu obsahu soli a zatazi na oblicky 🙂 viem ze to nie je uplne odpoved na Tvoju otazku, prepac 🙂

katkakovac
27. jún 2017

Ako pise soldi, nedavaj vobec. Ma este cas. Skor skus jogurt z ovocim.

cicimotinka
27. jún 2017

nám dr. povedala, že do roka iba biele smotanové jogurty s čerstvým ovocím...

zuzanaete
27. jún 2017

Tvaroh az od roka. Velka zataz na oblicky. Do roka davat biele smotanove jogurty, pripadne pridat ococie.

mataaa1988
autor
27. jún 2017

Biele jogurty už papame, ale doktor nám odporučil aj tvaroh raz za čas dať.

stastna17
27. jún 2017

@mataaa1988 ja som napr. robila cestoviny s tvarohom 🙂 inak velmi v kuchyni celkovo nepouzivame tvaroh. este do zemlovky alebo do palaciniek ale to uz neskor.

mataaa1988
autor
27. jún 2017

@stastna17 jaj to uz môže aj také kombinacie?

stastna17
27. jún 2017

@mataaa1988 no cestoviny moji jedli od pol roka, troska masielka roztopit a troska tvarohu. nevidim na tom nic co by nemohli raz za mesiac. nezje toho za kilo.

mataaa1988
autor
27. jún 2017

@stastna17 cestoviny papame aj my, ale zatial mu ich davat iba v polievke hustejsej.

stastna17
27. jún 2017

@mataaa1988 ja som casto robila cestoviny s vajickom. toto do dnes miluju.

siska53
27. jún 2017

@mataaa1988 zatial nijako. Prilis vela bielkovin,co skodi oblickam. Obe pediatricky mi zakazali davat tvaroh a hovadzie maso pred 1.rokom prave kvoli tomuto. A aj po prvom.roku opatrne. T.j.raz za cas.

Inak potom.som.vymiesavala s jogurtom alebo moze byt z toho taka natierka napr.das aj maslo a nastruhanu mrkvicku alebo aj vajicko (to tiez radsej az smerom k druhemu roku,lebo z rovnakych dovodov sa nedava pred 1.rokom ani bielko). Alebo varene zemiaky s tvarohom poliate maslo-slana verzia. Niekto dava tvaroh na cestoviny..

1988majka
27. jún 2017

@mataaa1988 do roka je najlepsi zdroj bielkovin materske mlieko maso biely jogurt a strukoviny. potom ten tvaroh napr. ako natierka alebo k cestovinam a pod alebo s cerstvym ovocim - bud len tak alebo mozes aj vyslahat 🙂

ukulela
27. jún 2017

tiez sa stotoznujem s tym,ze prilis vela bielkovin a zataz na oblicky, preto sa do roka neodporucaju ani veci ako pribinacik a pod. (aj ked teda u nas radsej lipanek, ten je cistejsi bez ecok)
ja som do roka davala smotanove jogurty-zvolensky, selce... tiez kozie a ovcie jogurty - kozi vrsok. a do zeleninovej omacky za lyzicu kyslej smotany napr.
tvaroh maly teraz jedava vpalacinkach, zemlovke, daju sa rozne pomazanky spravit ... ale teda podla mna 8 mesiacov este skoro.
@mataaa1988 preco vam ho lekar odporucil?

1988majka
27. jún 2017

@mataaa1988 myslela som teda POTOM po 1r ten tvaroh 🙂

lorela
27. jún 2017

@mataaa1988 Je to asi široko - ďaleko jediný doktor, ktorý odporúča pred 1. rokom veku dieťaťa tvaroh.
Po prvom roku môžeš občas urobiť napr. cestoviny s tvarohom a pažítkou a tvarohovú nátierku.

janickacrazy
27. jún 2017

@mataaa1988 Tvaroh až po roku sa má dávať, nechápem, čo sú to za doktori, kam sa všetci ponáhľajú. Naša doktorka dokonca aj jogurt odporúča až po 10mes.

oskvarka
27. jún 2017

no tvaroh sa od roka odporuca aj koli vysokemu obsahu bielkovin ale tak oni aj tie decke predsnidavky niekde obsahuju.. hlavne by som mu ho dala tak menej inak aj s cerstvim ovocim a spolu s jogurtom smiesane mnam.. alebo ja robievam detom palacinky vymiesam ovocie tvarok skorica hrozienka a dam aj trochu jogurtu lebo inak sa mim to sype s palaciniek a je to mnam...

lorela
27. jún 2017

@soldi Nie kvôli vysokému obsahu soli (to si asi mýliš s tavenými syrmi) ale kvôli vysokému obsahu bielkovín, ktoré môžu zaťažovať obličky.

soldi
27. jún 2017

@lorela hej hej bielkovin som sa preklepla, v rychlosti som pisala, tak boli prsty rychlejsie nez rozum :/)

lorela
27. jún 2017

@soldi Jasné, stáva sa 🙂.

sense
27. jún 2017

tvaroh do roka nedavaj, obsahhuje vysoky obsah bielkovin.... biely jogurt uplne staci...

ukulela
27. jún 2017

inac, baby, my vysvetlite, ako mozu mat doktori tak rozdielne nazory .. tu tvaroh,kamoske zas doktorka kazala malemu uz cele vajce davat, pritom vsade pisu, ze do roka lan zltko. ja nie som jekao za oponovanie doktorom, kzatial som nemala ani dovod, no niekedy je to na povazenie, co radia.

stastna17
27. jún 2017

@ukulela ja som zltko davala tiez hned, nemame v rodine alergie a nevidela som dvod ani lekarka nedat zltko. sice iba cestoviny do polievky, domace vajicka, domace cestoviny nevidela som dovod nedavat to , kedze to nejedli denne. nic nejedli denne, stale som tu stravu obmienala.

hapipa
27. jún 2017

Medík, ovocie, to majú detičky radi. Stačí im ho troška osladiť, aby mal lepšiu chuť alebo z neho spraviť krém na spôsob pribináčika. Ten osobne moc ľúbim aj ja a neviem mu odolať. Je ako v podstate jedno, čo do toho zamiešaš

ukulela
27. jún 2017

@stastna17 ved to - ja tiez len zltko. a kamoska malemu 7 mesacnemu dala cele vajco a ja som len oci bulila, ze co - a ona, ze doktorka povedala, tak dala. maly pri tom problemy s pokozkou, ekzemom aj alergiou v rodine .... ja som robievala spenat, batat, zltko kasu a lizal sa az za usami, aj zltkovu omeletu medzi rozok a podobne, teraz uz v pohode cele vajco.

sense
27. jún 2017

@hapipa no neviem ci osemmesacne dieta uz potrebuje med, okrem toho je to silny alergen a v tomto veku sa odporuca este menej ako ten tvaroh....ale zas na druhej strane uz babky radili , chces aby mala dobre spala? namoc jej dudel do medu....

stastna17
27. jún 2017

@ukulela ako pisem vobec nikto u nas nema alergie nech poklopem ani deti maju 6 a nikdy nemali problem s nicim, ked mali pol roka jedli nase jahody zo zahrady. sesternica ma alergika aj muz aj ona tak on neje skoro nic a ma 5 rokov.

oskvarka
27. jún 2017

@ukulela s tym vajcom je to tusim teraz nedavno zmenene.. a nazory sa menili napriklad nedavno koli tomu ze vraj sa zistilo ze to oddalovanie prave ze alergie vytvara a nie pomaha ochranovat pred nimi .. teraz je nejaka nova slovenska stranka pediatrov kde je podrobne popisane tam teraz napriklad doporucuju vraj aj to cele vajce paradajky a napriklad ryby vsetko davat co najskorej este v prvom roku nech niesu alergie ja ked som mala prveo tak mi vraveli toto vsetko az od roka... toto je tusim ta stranka http://www.1000dni.sk/nutricne-programovanie/ak...

lorela
27. jún 2017

@ukulela Aj lekári sú len ľudia 🙂 a niektorí sa snažia byť strašne inovatívni...
Poznám lekárku, ktorá povedala mamičke, že má pre svoje približne 4 mesačné bábo požuť v ústach chlieb natretý Bambínom a takým rozmočeným slinami ju kŕmiť 😨 👎.

lorela
27. jún 2017

@oskvarka Táto teória - o zavádzaní všetkého skôr kvôli alergiám (pr. imunologické okno) - nie je najnovším odporúčaním pediatrov. Existuje už niekoľko rokov a veľa pediatrov a odbornej verejnosti ju zaznáva. No má aj svojich prívržencov. Ale, pokiaľ sa nemýlim, sú to práve imunológovia, ktorí sú poväčšine proti skorému zavádzaniu alergénov na základe výsledkov o imuno-okne.
Všetko, myslím, stojí predovšetkým na výbere dobrého pediatra, ktorému ja, ako rodič, musím dôverovať. Počúvať jeho rady a odporúčania, s odstupom času overené v praxi. Zapojiť vlastný zdravý rozum a intuíciu a prípadné nadobudnuté vedomosti v tej ktorej súvisiacej oblasti sú pridanou hodnotu. Potom by sa mi nemalo stať, že budem tápať v rôznych názoroch z rôznych zdrojov a meniť názory či postoje s každým ďalším článkom.