Ako pripraviť príkrmy?

erzuni
14. nov 2012

Prosím Vás neviete niekto nejaké recepty od HAMI, HIPP? Môjmu dieťatku veľmi chutia tieto príkrmy a neviem nikde zohnať recepty a už viacej ako pol roka zháňam recepty...

klincek
14. nov 2012

ahoj, myslim, ze original vyrobnu recepturu nezozenies, a ak aj ano, tu istu chut asi doma nedosiahnes, predsa len velkovyroba ma ine postupy, ktore sa na konecnej chuti jedla podpisuju.. asi treba len skusat, co malemu zachuti. a mozno budes casom prekvapena, ze mu tvoje jedla chutia viac ako kupovane 🙂

ichbinich
15. nov 2012

@erzuni:
Original receptury su samozrejme firemne tajomstvo 😉 Tie ti nepovie nikto.

A ako pise @klincek, aj postup vyroby a konecnej upravy (sterilizacia) maju tiez vplyv na chut.
Mozes iba skusit na zaklade zlozenia, ktore je na kazdom pohariku, doma experimentovat. Poradie je vzdy od zlozky, ktorej je tam najviac, po zlozky, ktorych je tam najmenej. Teda ak je na prvom mieste napisane jablko, je v tom prikrme najviac jablk, az potom nasleduju napr. marhule a pod.
Vplyv moze mat aj, ci je to varene vo vode, alebo iba dusene, alebo varene v pare.
Najma tie prve prikrmy su extremne pomixovane.

Na usetrenie penazi mozes skusat miesat tvoje doma varene jedlo s poharikmi. Teda najprv primiesas strosku tvojho do hotoveho a potom postupne zvysujes podiel doma vareneho a znizujes podiel hotoveho.
Ak mu chuti prave to sladkaste, mozes skusit pridat jablko.

erzuni
autor
15. nov 2012

@ichbinich Domáce presnídavky miluje - teda ovocné príkrmy mu robím doma od malička už má skoro dva roky aj mu varím obedy a chutia mu lenže tie kupované predsa len majú inú chuť a je tam napísaná aj gramáž čoho koľko je na tých obaloch, to ja dobre viem len chcem vedieť či náhodou niekto nevie niečo podrobnejšie...ale inak ďakujem 🙂

ukulela
5. jún 2015

baby . ako dat malemu marhule? ma uz 7 mesiacov prec a stale tocim z ovocia dokola len banan a jabko. jablko dusim, banan surovy .... marhulu ako? naparit trocha/alebo povarit a podlavit? alebo skusit rovno surovu? vdaka.

lilimoni
5. jún 2015

@ukulela daj ju na polovicu, vyber kostku a nech si odkusuje 🙂

ukulela
5. jún 2015

@lilimoni praveze on este velmi nehryzie, zuby ziadne a vacsie susta ho zatial "dusia" ... ale vycitala som - skusim trocha povarit a roztlacit.

lilimoni
5. jún 2015

@ukulela a keby si to nakrajala na drobno? Hod mu jednu osupanu do mixera 🙂 a bude mat kasu z toho 🙂