Ako prejsť na vegánsku stravu?

mimibabybell
22. máj 2024

Ahojte, uvažujem nad prechodnom na vegánsku stravu. Je tu niekto,kto s tým má skúsenosti prosím? Sú nejaké dobré stránky,kde sú recepty alebo články, ktoré viete odporučiť prosím? Ďakujem veľmi pekne 🙂

Prípadne, cítite sa po zmene stravy zdravotne lepšie?

gabika0825
22. máj 2024

@mimibabybell moja kamoska tak prešla, stravovala sa tak asi rok, len nezdravo schudla z toho a začali jej problémy s cukrom. Nakoniec sa vrátila k masu, len zaradila viac zeleniny do jedálnička. Ako sa stravujes teraz? Čo čakáš od vegánskej stravy ? Prečo chceš prejsť čisto na vegansku stravu?

fido69
24. máj 2024

@mimibabybell
Ja som prešiel na 90% vegetariánsku stravu kvôli synovi, ktorý sa stal vegetariánom z presvedčenia. A musím povedať, že sa cítim o 100% lepšie. Schudol som, úplne zmizli tráviace problémy. Fakt to stojí za vyskúšanie. Skús na skúšku napr. na 4 týždne a uvidíš. 😉

mimibabybell
autor
24. máj 2024

@fido69 veď veď, že keď si varím vegetariánske/ vegánske jedlá, naozaj viditeľne lepšie moje telo funguje 🙂

fido69
24. máj 2024

@mimibabybell Tak nad čím ešte váhaš? 🤔
Ja nie som vegán a ani 100% vegetarián, pretože raz za mesiac nejaké mäso zjem... ale odkedy som zmenil stravu, tak odvtedy vidím a hlavne cítim tu zmenu sám na sebe. Mohol by mi niekto o vegetariánstve aj rok prednášať, tak neuverím. Teraz to však chápem, pretože to cítim sám na sebe... 😉

Môj dnešný obed - karfiólové karí. Štandartdne varím "na plný kotol", pretože to zmizne rýchlejšie než čokoláda. 😉