Ako na jogurtovú plnku do domácej torty?

mareka49
16. sep 2019

Ahojte, chcela by som spravit jogurtovu plnku do domacej torty, ako jedno poschodie..
Lenze neviem robit so zelatinou.
Nestacil by smotanovy jogurt a slahacka?
Tych zelatin sa bojim, napucat, roztopit..prosto bojim sa ze sa mi to "zdrcne".
Alebo, ktora je podla vas spolahliva, prasok, platky,..znacka?
Jednoduche pouzitie a spravny efekt isty.
Pripadne osvedceny pomer surovin, vlastny recept?
Dakujem

misha666
16. sep 2019

nemusis pouzivat zelatinu...ja nikdy nepouzivam... jednoducho daj slahacku mascarpone pridaj do toho jogurt a ja na stuhnutie pouzivam vanilkovu zmes cream ole... davam suroviny od oka... cize pomer ti neporadim...ale najprv poriadne vyslahaj mascarpone so slahackou a potom pridaj jogurt a ked to bude malo huste pomaly pridavaj cream ole a slahaj kym nebude mat dobru konzistenciu 🙂

kkkatkaaa
16. sep 2019

Ahoj. Stačí trošku vyšľahať rastlinnú šľahačku ( ja mám odskúšanú zn. Holé), nie veľmi dotuha, k tomu pridať kyslú smotanu a ovocný jogurt podľa chuti. Ak ide plnka na koláč na vrch, nepridávam už nič, ak do torty, tak ako misha666 - pomaly prisypujem vanilkový ole krem bez varenia.

barborkabar
16. sep 2019

neviem jak so želatínou, ja robievam len tak, že jogurt, tvaroh a smotanu, najskôr si smotanu vyšľahám a dám do nej stužovač ale aj to nie vždy, záleží jak tvaroh a aký jogurt kúpim 🙂

sandrahi
17. sep 2019

@kkkatkaaa vies mi prosim ta napisat ako je to s chutou tej rastlinnej? ze ona je prirodzene nejako sladka??

peta2202
18. sep 2019

@sandrahi ano je sladsia jak normalne zivocisna, ja som ju raz miesala s jogurtom bielym a nedavala som ani cukor. Aj ked vsetko je to o tom aku mas chut, ci radsej sladsie alebo jak 🙂

kkkatkaaa
19. sep 2019

@sandrahi rastlinná je sladšia, ja už nepridávam žiaden cukor, ale záleží na chuti

sandrahi
22. sep 2019

@peta2202 hej? budem musiet asi okostovat, ze ci nam to bude stacit 🙂