Ako hostíte návštevy?

27. sep 2022

Ahojte,
ked sa k vam vasi znami nahlasia, ze pridu na kavu, co chystate? Moj manzel by ich najradsej fakt odbavil len tou kavou a nejakymi susienkami a ja som zasa naucena upiect kolac, zvrtnut nejake slane jednohubky, cipsy, tycinky a tak. A on vzdy ze na co tolko chystam, ked nic neoslavujeme.
Ako je to u vas? 🙂

viestta
27. sep 2022

Ak sa ohlásila na kávu, tak nič nevypekam. Co je doma to ponúknem.

zuziiiii
27. sep 2022

Ja zvyknem jednohubky

zoe_2
27. sep 2022

Nic, nie som sluzka ze potrebujem pol dna stravit v kuchyni lebo pride navsteva, radsej ideme niekde si sadnut a kazdy si da co chce alebo si spolu nieco objedname

pribinak
27. sep 2022

Robím koláč, alebo chlebíčky a niečo slané. K tomu káva a nejaké džúsy

Zas neminiem majland a ani nestravim pol dňa v kuchyni, ale dať len kávu či paličky mi príde ….čo ja viem ….take o ničom

anjelicek26
27. sep 2022

Ja to riesim fakt len tou kavou + max. jeden kolac, kamosky tu mam 2-3x v tyzdni na kafe, keby kazdy raz mam chystat, tak nerobim nic ineho...

queen_mary
27. sep 2022

Ja mam vzdy doma: mrazene fornetti z kauflandu, mrazenu jablkovu strudlu z lidla, profiterolky. Zo slaneho klobasku, syry. Cize ked narychlo ma prist nejaka navsteva, tak ku kave vzdy supnem nieco z mrazeneho do rury, a ak sa zdrzi dlhsie, tak potom nakrajam klobasku, syry a chlieb. Ale teda vacsinou sa snazim mat pre navstevy nieco fresh, ale ak je to fakt narychlo, alebo nestiham, alebo sa mi prosre nechce a nemam ani k tomu nakupene 😀 tak toto je zachrana

angela85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
27. sep 2022

@zoe_2 podobne, najbližšiu rodinu ponúknem kľudne aj tým, čo mám navarené, plus káva, ak mám koláč aj ten, alebo nejaký dezert a s ostatnými šup do kaviarne, reštaurácie

evica17
27. sep 2022

Nič extra, kávu,čaj,ak je doma nejaká sladká voda tak tu vyložíme. A z jedla buď jednohubky, alebo koláč alebo niečo slané. Ale iba jedno,nie všetko naraz,potom to nik nejedol ani. Nejako s nad tým netrapim.
A mamina ak dakto sa ohlásil,tak kúpila keksíky a urobila chlebíčky, a ak prisla neohlásene návštev tak len nakrájala čo dom bolo, chlieb,vajíčka varené,zelenina,syr a ak bola šunka/saláma/slanina a hotovo.

witchlucia
27. sep 2022

Záleží od toho aká návšteva, dobrý kamoši, rodina a rodinný priatelia sú u nás ako doma, chodia k nám častejšie a ohlásia sa len krátko pred návštevou takže nečakajú že bude nachystané. Dostanú kávu a čokoľvek čo je v špajzke prípadne objednáme pizzu alebo to na čo máme chuť a nikto nerieši čo je na stole. Návštevy ktoré sa hlásia vopred sú väčšinou tie s ktorými nemáme blízky vzťah. Pre svokrovcov napečiem koláč a uvarím obed, slané je na stole a chlebíčky,chodia z ďaleka a málo ich vídame takže vždy chystáme viac lebo je nám to vzácne a sú z dediny takže tak ako mňa hostí svokra hostim s úctou aj ja ju. Ak sa chce zastaviť manželov nadriadeny alebo rodina s ktorou sa tak často nestýkame tiež chystám takú tú dedinskú klasiku koláč káva čipsy a chlebíčky lebo nechcem urobiť zlý dojem alebo riskovať, že ma ohovoria. Dobrý priatelia sú tí ktorý majú radi našu spoločnosť aj keď nieje povysavané a napečené. Cirkusy s chystanim sú len pre "cudzích" alebo pre ozaj vzácne návštevy.

julie19
27. sep 2022

Záleží … ak je to fakt že len kava že príde dajme tomu teta že mala cestu tak kava a niečo sladké zo skrinky nejaký keks… ak je to kava že príde niekto s kým sa tak často nestretáme alebo kava že mal niekto nejaký sviatok alebo čo tak samozrejme nejaký koláčik a chlebíčky alebo jednohubky

birika
27. sep 2022

podla toho kolko vopred sa ohlasia 🙂 ak mam cas, nieco upeciem + kava, mineralka, posedenie, rozpravanie a dovi 🙂

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka1011
27. sep 2022

Záleží aká návšteva a kedy. Keď niekto príde na skok cez týždeň, tak fakt len káva a dáke keksy. Ak je to návšteva cez víkend, tak určite pečiem koláč a zvyčajne aj niečo slané, príp.chlebíky.

mandzula
27. sep 2022

Zalezi na tom, v akom predstihu sa ohlasia. Ak tesne pred, casto sa stava, ze doma nic nemame, lebo sme pazravi, takze ak nieco donesu ako "navstevne", tak si to aj zjedia, ak nic, tak smola.🙂

sono2
27. sep 2022

My tiež nachytame.
Nikdy návšteva neostane hodinu.
Čiže vždy trošku viac

onedaynick
27. sep 2022

Ja varim, veceru. Divinu, kolac, nieco speci. Nasypat cipsy, ci kolace z obchodu mi pride o nicom.

kukulienka999
27. sep 2022

Pomazanku alebo salat mam urobene do 15minut.Dám do peknej misky, nakrájam rohliky alebo bagetu na kolieska a každý nech sa obslúži, fornety z mraznicky mame tiez stále a domáca klobása, slaninka a korbáčika su náš základ chladničky, takze na drevenú dosku co dúm dal a všetci su spokojní. Ale niekedy len soletky, alebo nejaké čajové pečivo z obchodu. Podľa situácie. Ak je to ohlásená návšteva, pohostime. Ale ak nečakaná, tak v rámci možnosti a času😊

zmrzlinka2021
27. sep 2022

Za mna - nie som gazdinka, nikdy som nic neupiekla.

Spravim pukance (tie su oblubene aj tu na koniku 😉 ), otvorim susienky, a velmi rada robim zmrzlinove pohare so slahackou, ovocim. K tomu dzus, vodu, caj, pre mna kavu (ano, nechapem, kde to zijem....fakt nikto tu nepije kavu z priatelov) a je vybavene.
A aj korbaciky su fajn.

NO ziadne chlebicky, kolace, pomazanky, na toto ja nie som... radsej uvarim poriadne jedlo.

saxana000
27. sep 2022

Zalezi aka navsteva a pri akej prilezitosti.ak su to kamosi alebo rodiacia ze dojdu raz za tyzden na kavu spravim kavu nasypem oriesky a otvorim nejake macane piskoty alebo pernicky.pripadne nejaka mini pizza ta vedie hlavne u deti alebo pagaciky z coop jednota mrazene su super.inak su doma vzdy rozky a nejaka klobaska na rychle jednohubky keby sa niekto ohlasil ze za hodinu prideme.sunka salam syr zelenina uvarit vajicko k tomu a mas oblozenu misu.pecivo ked prinesiem tak zamrazim za 20 minut je rozmrazene a chrumkave.doma je vzdy nealko flaska vina a nejake pivko..aj domaca frndzalica..
Ak pridu gratulovat alebo velka noc alebo vianoce tak klasika torta chlebicky jednohubky rolada syrova alebo masova rezne...na hody kacica lokse to je klasika
Ale boli sme parkrat aj na ohlasenej navsteve alebo pozret babo.a bolo to fakt len ze soda cipsy a disko keksy ... Niekto si na to proste nepotrpi..

petamich
27. sep 2022

zalezi, co je to za navstevu ak niekto koho vidime raz za rok tak vzdy spravim kolac, nejake jednohubky alebo pizza slimaky alebo chlebicky, pripadne nejake natierky atd. slana misa a ak je to niekto, kto chodi relativne casto na kavu tak fakt kava, nejaky keksik, tycinky a pod.

smiling89
27. sep 2022

Podla toho kedy sa ohlasia, na poslednu chvilu ozaj len tu kavu. Ak ide o ohlasenu navstevu snazim sa ponuknut nieco sladke/urobit kolac a osvedcili sa mi tiez klobasky alebo pomazanky....aktualne ale mavam riadny stres z navstev a mam co robit aby som dala dom do navstevyschopneho stavu 😆tak ziadne extra hostiny

iren88
27. sep 2022

nejako to nehrotím, keď len na kávu, tak buď urobím bábovku alebo sušienky, čo máme doma, nerobím z toho nejakú vedu alebo čosi, to proste vôbec, keď oslavujeme je to iné, ale keď nie tak vôbec sa nenaháňam 🙂

alanko20
27. sep 2022

Nemavam navstevy 😅 neprezila by som to.

sense
27. sep 2022

Od bavím to ako tvoj chlap max tak uoexiem koláč ak prídu aj s deťmi tak ovocie

nikdenikto
27. sep 2022

Ak su to kamoši a rodina s ktorými sa navštevujeme často typu idem okolo var kávu 😂 tak tiež len kávu a nejaké čipsy či perníky kupované. Ak je to návšteva napríklad známy s ktorými sa navštevujeme na striedačku aj po niekoľkých mesiacoch tak jednohubky a bublaninu napríklad

angel993
27. sep 2022

Záleží kto príde. Ak prídu moji rodičia zďaleka tak prídu na obed, po obede káva, koláč. Ak príde niekto z blízka tak káva, koláč, ak to je neohlásena návšteva tak len káva a sušienky, prípadne čo máme.

lilyianka
27. sep 2022

Otázne je ako dlho dopredu sa nahlásiť,že prídu. Ak napr ráno,že prídu poobede alebo len zrazu prídu tak ponúknem co je doma. Ak o tom viem pár dní dopredu tak predtým som piekla koláč, teraz na to nemám čas,tak kúpim pár zákuskov.

sisaka
27. sep 2022

Keď niekoho pozvem na kávu, dostane kávu, vodu (minerálku) a nejaké sušienky, ak viem dopredu a mam čas zbehnem kúpiť zákusky. Keď mna pozvú na kávu, tak čakám kávu, nie že sa tam idem napráskať, ak idem okolo obchodu zastavím sa kúpiť niečo sladké, nech nejdem s prázdnymi rukami. Našťastie v tom mame všetci v mojom okoli jasno a káva neznamená obložené misy, chlebíčky, či trojchodové menu.

anabel2341
27. sep 2022

Ak chodí návšteva 2 krát do týždňa tak ponúknem čaj,kávu a niečo čo je doma poprípade niečo objednám na jedenie
Ak je to návšteva taka že chodí raz za pol roka tak už robím hostinu spravím obložene chlebíčky, jednohubky koláče atď